Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA 6 - po wyłączeniu aku. wyje sygnalizator

16 Lip 2010 09:15 2101 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam mały problem ponieważ nabyłem dom już z alarmem (Satel CA6), w którym pojawiają się błędne alarmy. Alarmy pojawiają się na wejściach drzwiowych (kontraktrony). Po otwarciu szafki alarmowej, wyskoczył z niej pęk kabli. Jak się go dotknie to pojawiają się na manipulatorze naruszone strefy, bywa też, ża podświetlenie manipulatora mruga.
    Chciałem posprawdzać stan połączeń kablowych (bo wg. mnie są gdzieś luźne i to jest powodem alarmów). Po wyłączeniu zasilania oraz odłączeniu akumulatora zaczyna wyć sygnalizator.
    Jak odłączyć prawidłowo zasilanie i co zrobić aby sygnalizator się nie załączał?
    CA 6 - po wyłączeniu aku. wyje sygnalizator
  • Poziom 39  
    No niestety( a może na szczeście dla właściciela) masz tu sygnalizator z własnym zasilanem akumulatorowym, monitoruje on podłączenie do centralki, jak również obecność 12V na swoim podtrzymaniu ładowania. Jak zanika zasilanie to wyje do wyładowania swojego akumulatora.
    Rada - jak odłączasz zasilanie centralki ( bez wchodzenia do sygnalizatora) musisz utrzymać zasilanie dla sygnalizatora lub wejść na drabinę i odłączyć w sygnalizatorze jego akumulator.
    Pozdr.J.
  • Poziom 10  
    dzięki za wskazówki !
    A może jest jakiś magiczny kod serwisowy, po którego wprowadzeniu nie aktywuje się wyjście alarmowe?
    Czy podpięcie zasilania z aku. centralki bezpośrednio do sygnalizatora może nie powodować alarmu, gdy odłączę aku. od centralki?
  • Poziom 39  
    A magiczny kod serwisowy ( działa tylko w przypadku rozbrojonej niealarmującej centralki) to kod fabryczny. Jeżeli został zmieniony to tylko zimny reset. Szczegóły w instrukcji.
    Pozdr.J.
  • Poziom 10  
    a czy wejście w tryb serwisowy (gdy centralka "nie widzi" naruszonej strefy) nie będzie aktywować wyjść sygnalizatora - nawet jeśli będąc w trybie serwisowym pojawią się naruszenia strefy?
  • Poziom 10  
    dzięki za podpowiedź !
    W instrukcji instalatora nie znalazłem wyraźnie napisanej informacji, że przy wejściu w tryb serwisowy wyjścia są nieaktywne.
    Proszę się nie irytować moimi pytaniami :D Znam się trochę na wolnych elektronach, ale na alarmach jeszcze nie. Muszę w niego zajrzeć ponieważ "fachowcy" ci co go zakładali - byli już 3 razy. Na moje pytanie - dlaczego w skrzynce jest taki "mętlik" z kablami odpowiedzieli - że do skrzynki nie mam zaglądać, a jak się coś będzie działo, to mam dzwonić do nich.:?::!::?:
    Teraz chcę to uporządkować sam.
  • Poziom 10  
    Jeszcze mam pytanie co do powiadomienia - monitoringu.
    W przypadku "cichego załączani alarmu" - firma monitorująca nie otrzymuje sygnału w przypadku aktywowania alarmu - "wyje" manipulator, a firma nie widzi zgłoszenia.
    W przypadku "normalnego załączenia alarmu" - firma monitorująca otrzymuje sygnał w przypadku aktywowania alarmu.
    W obu przypadkach nie zapala mi się "dioda z telefonem" na manipulatorze. Czy to normalne?
    Jak sprawdzić ustawienia transmisji i numer do firmy monitorującej, bo powiedziała mi ona, że te dane udostępniają tylko serwisom alarmowym?
    Pozdrawiam i czekam na wskazówki.
  • Poziom 16  
    Jeżeli monitoring po linii telefonicznej prowadzony jest za pomocą wolnych formatów a instalator nie wpisał bądź nie podał stacji monitorowania alarmów kodu wpisanego do centrali odpowiadającemu alarmowi cichemu, wtedy stacja po prostu nie reaguje na ten sygnał. Sprawę rozwiązuje CID lub prawidłowo zaprogramowana centrala.
  • Poziom 10  
    A czy można podglądnąć ustawienia alarmu "standardowego" i wpisać je również dla alarmu "cichego"?
    Przypominam, że jestem amatorem !! :D

Moderowany przez sharp:

A ja przypominam, że w dziale mamy takie ogłoszenie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1051644.html , którego p.5 powinien wziąć kolega sobie bardzo do serca. Zamykam.