Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus 1,8 TDCI- migajaca kontrolka od swiec zarowych

ficon 16 Jul 2010 09:58 10586 3
    ficon
    Level 13  
    Witam, posiadam auto ford focus 1,8TDCI 100KM

- Przy normalnej jezdzie zapalila mi sie kontrolka od swiec zarowych i zgaslo auto, po chwili i odpalilem.

- ponowne zgasniecie auta i problemy z jego odpaleniem, gdy uruchamiam silnik - pierwsze poloznienie kontrolka od swiec zarowych gasnie nastepnie przekrecam nie uruchamia sie silnik zapala sie kontrolka od swiec zarowych i zaczyna migac.

Uwagi:
    Zauwazylem ze dzieje sie cos z elektryka, kontrolka od podgrzewania przedniej szyby nie wlaczala sie, wlaczyla sie i udalo mi sie odpalic auto, pozniej znow sie nie wlaczala ale auto udalo sie bez tego wlaczyc. Zauwazylem tez ze raz radio sie nie wlaczylo odlaczylem radio i zapalil oraz takze elektryczne szyby nie dzialalo podnoszenie przy dluzszym przycisnieciu ze same do konca sie zamykaja musialem je recznie trzymac az sie zamkna, teraz dziala.
    domellus
    Level 29  
    Diagnoza komputerowa bedzie raczej potrzebna i powinno byc wiadome o co chodzi :)
    ficon
    Level 13  
    Czytalem ze przy miganiu swiec zarowych moze byc to czujnik stop, ale czy pojawialby sie wtedy problem z zapaleniem??

Dodano po 6 [minuty]:

CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZADU:

Quote:
    U mnie jak zamigotała kontrolka świec auto odrazu gasło i robiło taz chionkę na desce - czyli kontrolki się zapalały... Musiałem odczekac aby temperatura silnika spadła conajmniej na 1/4 wskaźnika - inaczej auto nie chciało rozmawiać. Starczało to na przejechanie kolejnych kilku kilomatrów aż auto znów się nagrzało i trzeba było od poczatku inicjować procedure startową .

Potrzebne bylo mi klucz 10 - do odkręcenia plastikowej osłony/pokrywy silnika i 8 do odkręcenia śruby mocującej czujnik później wypięcie kostki ...

Koszt czujnika w ASO 93 zł.....
    Czas wymiany ok 1 min....
    ficon
    Level 13  
    w serwisie forda za granica powiedziano mi 200euro, wymieniłem sam według instrukcji powyżej i zapłaciłem tylko za CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZĄDU 18euro, wszystko działa jak należy.