Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC flexible advanced vs. WinCC 7.0 RC

CSC 16 Lip 2010 13:26 2538 4
  • #1 16 Lip 2010 13:26
    CSC
    Poziom 10  

Mam dostęp do obu tych programów. Potrzebuję stworzyć wizualizację dla procesu którym steruje s7-214. Chciałbym żeby było widać co się dzieje z procesem oraz mieć możliwość zmodyfikowania czegoś. Wizualizacja będzie oglądana na komputerze pc.
    Dodam, że jest to praca inżynierska a to jest moja pierwsza styczność z programami typu SCADA/HMI.
    Którą z tych dwu możliwości powinienem wybrać i dlaczego?

0 4
  • #2 16 Lip 2010 13:54
    arwit
    Poziom 27  

Wybór tak naprawdę należny do ciebie .
    WinCC to pełną SCADA, WinCC flex już nie. Jeśli nie potrzebujesz takich elementów jak np archiwów, kilkudziesięciu tysięcy tagów, rozbudowanego zarządzania alarmami itp to wystarcz ci flex który moim zdaniem jest łatwiejszy w opanowaniu.

0
  • #3 16 Lip 2010 14:24
    CSC
    Poziom 10  

Powiem szczerze, że nie wiem czy będę to potrzebował. Tak jak pisałem jestem kompletnie zielony.

Jeśli chodzi o tagi to sądzę, że 20-30 wystarczy.
    Zarządzenie alarmami - będzie kilka prostych alarmów w stylu ,,pompa nie działa"

Rozumiem, ze arwit poleca WinCC flexible z powodu na to, że jest zdecydowanie łatwiejszy do opanowania?

0
  • #4 22 Lip 2010 11:46
    zwykły_ludek
    Poziom 11  

W przypadku tak prostej wizualizacji (ilość tagów) i operowania jedynie na kilku alarmach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z WinCC flexible 2008 Advanced. Wersja Advanced ze względu na fakt, że chcesz pisać aplikację na PC. W tym wypadku będzie Ci potrzebny jeszcze WinCC flexible RT 128 Tags do pracy stworzonej aplikacji.
    Jak zaczynasz zabawę z WinCC flexible, to skontaktuj się z najbliższym biurem Siemens i poproś ich o darmowy podręcznik "WinCC flexible - Pierwsze kroki". Jest w nim opisana cała konfiguracja na WinCC flexible.

Stosowanie w tak małej aplikacji systemu SCADA (WinCC) jest zupełnie niepotrzebne

0
  • #5 22 Lip 2010 12:37
    CSC
    Poziom 10  

Mam WinCC flexible advanced 2008
    WinCC flexiblw runtime muszę w jakiś sposób dokupić czy on jest integralną częścią tego co juz mam?

0