Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

onkyo A-9155 "opóźnione volume"?

16 Lip 2010 13:43 4105 8
  • Poziom 13  
    Mam go od wczoraj. Nowy. (z Niemiec przez Ebay)
    wszystko pięknie i ładnie ale jedna rzecz mnie zastanawia..
    mianowicie skala na pokrętle volume jest od "godz. 7mej do 5tej" kolumny się "budzą" trochę przed "9tą" a "zabawa" zaczyna się między 11stą a pierwszą, dalej nie kręciłem (strach trochę :D ) czy to opóźnienie pokrętła to normalne?
  • Poziom 25  
    Jakie opóźnienie? Mi to wygląda na normalnie działający potencjometr. To kiedy osiągniesz maksimum mocy nie zależy tylko od ustawienia potencjometru ale i od mocy sygnału wejściowego czyli ze źródła np. odtwarzacz cd, tuner, komputer.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Mój ostatni post został usunięty ze względu na regulamin więc spróbuję jeszcze raz.

Do tej pory używałem zestawu komputer+wzmacniacz "no name". Jest to mały najzwyklejszy i chyba najtańszy wzmacniacz. (50 euro nowy)
    Otóż gdy podkręcę ów wzmacniacz na 1\5 skal już gra dość głośno przy czym Onkyo na tym samym ustawieniu gra dość cicho. Ciężko jest opisać w słowach różnice. Chyba jedynym rozwiązaniem jest pójście do sklepu i tam posłuchać takiego samego modelu, ale dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Kolego porównujesz dwa różne wzmacniacze, o różnej mocy z różnymi komponentami wewnątrz i ubzdurałeś sobie, że muszą się zachowywać identycznie bo inaczej jest coś nie tak. Jakie znaczenie dla autora ma położenie potencjometru? Skoro można całkiem wyciszyć sygnał, można osiągnąć pełną moc, równomiernie kontroluje oba kanały i nie trzeszczy to jest jak najbardziej SPRAWNY i nie ma po co drążyć dalej tego tematu.
  • Poziom 13  
    OK,OK :)
    Sory za zawracanie głowy ale nie dawało mi to spokoju.
    Temat można zamknąć.
    Jeszcze raz dzięki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Wyciszyć i uzyskać pełną moc można przełącznikiem mute, nie jest potrzebny potencjometr :D
  • Poziom 9  
    A jak gra? pozniejsza godzina ale gra lepeij niz ten za 50 euro? :)