Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ursus C330. Wycieka olej z tłumika.

szymonella 16 Jul 2010 13:47 33831 17
 • #1
  szymonella
  Level 10  
  Witam.
  Od dłuższego czasu z tłumika wycieka olej czy to jest normalne?
  Jest to przypadkowe zdjęcia ciągnika.
  Zaznaczyłem, w którym miejscu wycieka mi olej.
  Ursus C330. Wycieka olej z tłumika.
  Olej wycieka dopiero po nagrzaniu silnika.
  Czy jest to wina jakieś uszczelki?
 • #2
  Roman1313
  Level 12  
  Przeważnie wycieka na gwintach szpilek przy nakrętkach mocujących przewód wydechowy przy głowicy. Spróbuj odkręcić cztery nakrętki, odtłuścić posmarować silikonem wysokotemperaturowym i zakręcić nakrętki.
 • #3
  karasiatko1
  Level 14  
  Prawdopodobnie silnik do remontu.Zużycie pierścieni zgarniających.Olej jest wydmuchiwany do kolektora wydechowego.
 • #4
  szymonella
  Level 10  
  Acha. Wiec będzie trzeba trochę zabulić.
 • #5
  karasiatko1
  Level 14  
  A silnik w dużych ilościach "bierze" olej?Jeśli tak to moja diagnoza niestety może okazać się prawdziwa.
 • #6
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Przez szpilki olej dostaje się do kolektora w 330 a nie w 360. Jeśli już wali olejem w kolektor to remont cię nie minie. Taką ilość oleju w 60-ce może przedostać się tylko między tłokiem a cylindrem.
 • #8
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  He he. Na czterech postowiczów jeden przytomny. dla nas wstyd... dla ciebie brawa :-)
 • #9
  prymus122
  Level 13  
  panowie ja ostatnio mam podobny problem z c-360, to znaczy w tym samym miejscu pojawił się wyciek do kolektora wydechowego, wygląda to jak przepalony olej, jednak znajomy twierdzi że leje mi końcówka wtryskiwacza i paliwo jest wyrzucane do kolektora, a że kolektor brudny to dlatego to paliwo przybiera taki kolor, oleju nie bierze, a przynajmniej nie zauważyłem, i tak się właśnie zastanawiam czy to możliwe co mówi mój znajomy.
 • #10
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Jeśli leją ci końcówki to muszą też być inne objawy... czarny dym przy dodawaniu gazu lub szary na wolnych obrotach lub wyższych przy nie obciążonym silniku. Poza tym możesz to poznać po dotyku. Olej jest śliski a ropa wymieszana z sadzami nie bardzo. Musisz po prosty się temu przyjrzeć.
 • #11
  prymus122
  Level 13  
  faktycznie na wolnych obrotach na szaro kopci, co o reszty to na razie nie mam jak sprawdzić. zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie czy można wymienić tylko jedną końcówkę czy zawsze należy wymieniać komplet, te które mam założone mają już ze 3 lata, i pewnie już wszystkie leją, a ktoś powiedział mojej mamie że wystarczy wymienić tylko jedną bo jest już całkiem zepsuta a reszta podobno jest dobra, dodam że ocenił to nie badając ich na stanowisku prób.
 • #12
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Raczej wymienia się kompletami. Wykręć wtryskiwacze i daj do pompiarza. On ci powie co i jak. Często wystarczy tylko wyczyścić, ustawić ciśnienie i chodzi znów parę lat ale to można określić tylko na próbniku.
  Poza tym jak teraz wymienisz jedną to co... za dwa trzy lata będziesz wymieniał trzy? Robota bez sensu.
 • #13
  karasiatko1
  Level 14  
  seweryn7701 chodzi o ciągnik C-330 czytaj post kolegi szymonella


  Jest to przypadkowe zdjęcia ciągnika.
 • #14
  futro
  Level 20  
  Witam.
  Ja miałem przypadek w 360-3p, że zacioł się pierścień zgarniający na tej sprężynce
  która powinna go dociskać do gładzi cylindra. Niedociśnięty pierścień przepuszczał olej który wyrzucany był do kolektora wydechowego.
 • #15
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Odpisałem na post prymusa a on pisze o 60-ce. Szymoneli to nie wiadomo o co chodzi bo w tytule 330 a zdjęcie 360. Nie napisał że przypadkowe. W 330 nie może cieknąć z otworu w dolnej części kolektora bo go tam nie ma. Jeśli cieknie olej to na połączeniu kolektor-głowica. Otwory na szpilki są przelotowe i nimi przecieka olej z kanałów zlewowych głowicy.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Poprawka... napisał przypadkowe. Jeśli przepuszcza olej na pierścieniach to może jeszcze wyciekać między tłumikiem a kolektorem...no.
 • #16
  Grzegorz_madera
  Level 36  
  karasiatko1 wrote:
  seweryn7701 chodzi o ciągnik C-330 czytaj post kolegi szymonella


  Jest to przypadkowe zdjęcia ciągnika.

  No i co z tego, że napisał przypadkowe? Co on z nas debili robi? Myśli, że nie wiemy gdzie jest kolektor wydechowy? Tu są takie zasady, że należy w miarę dokładnie opisać problem. Powinien wstawić zdjęcie tego ciągnika, w którym ten wyciek występuje, wtedy byłoby ok.
 • #17
  kowalczyk1000
  Level 2  
  ja mam ursusa c-360, kolektorem wydechu wyciekało mi coś, mechanicy kazali wymienić pierścienie i głowice ale problem nie ustąpił, wtryski były sprawdzone czy mozę to być wina pompy paliwowej?
 • #18
  majster1974
  Level 1  
  Witam. Miałem podobny przypadek w C330,czyli na połączeniu kolektor wydechowy z tłumikiem wyciekał olej. A że silnik był po wymianie pierścieni i dostał nową głowicę od razu odrzuciłem uszkodzenie silnika. Okazało się że filtr powietrza był uszkodzony i zasysał olej z miski filtra.