Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes w220 Problem z elektryką prawych drzwi

naimadp 16 Jul 2010 14:13 10022 10
    naimadp
    Level 15  
    A więc problem mój polega na tym że nie działa elektryka całych prawych drzwi czyli pasażera z przodu. Chodzi o to że nie działa sterowanie siedzenia którym steruje się z drzwi, nie otwiera się szyba, nawet kierunek w lusterku nie działa jeśli go włączam. A stało się to gdy zapomniałem zamknąć drzwi na noc. Drzwi raz rozbierałem i było wilgotne wszystko w środku wytarłem. Złączyłem wszystkie złączki i zaczęło wszystko działać. Po paru dniach znowu przestało działać aż do tej pory. Myślę że nic wilgotnego tam już nie ma. Bo auto stoi cały czas na słońcu. Już parę tygodni dobrze grzeje. Hmmm czy jest do tego jakiś główny bezpiecznik ? Jeśli ktoś wie proszę o pomoc.
    viptradeac
    Level 19  
    NIe bespiecznik a w dzwiach masz modul ktory sie spalil i jest do wymiany :)
    naimadp
    Level 15  
    hmmm no dobrze skoro się spalił to czemu wcześniej jak rozłączyłem kostki to zaczeło wszystko działać tak jak powinno? no nic dam dla jakiegos elektryka niech popatrzy.. A jeszcze nie wspominałem chyba że nie działa elektryczne lusterko w tych drzwiach i kierunek..
    viptradeac
    Level 19  
    Kolego wczesniej dzilalo bo bylo tylko mokre potem zasniedzialo a nastepnie sie ugotowalo jak bys rozlaczyl kostki i rozebral modul i go osuszyl i wyczyscil to by dzialalo
    naimadp
    Level 15  
    Teraz już rozumiem :) zobacze co da się zrobić. Dzięki !!
    andrzejk123
    Level 11  
    naimadp wrote:
    Teraz już rozumiem :) zobacze co da się zrobić. Dzięki !!

i jak zakonczyla sie sprawa ?
    bo mam dokładnie taki sam problem , dzisiaj bede rozbieral boczek, ciekawe co u mnie sie stalo
    nero55555555
    Level 1  
    witam. chciałem sie podłączyć pod temat, u mnie to samo tylko drzwi kierowcy, choć czasem załapią na kilka sekund. który to ten modół?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wiazkę w przelotce drzwiowej sprawdź na początek.
    bonifacq
    Level 2  
    Witam , mam problem z elektryką w 220 320benz, 2001r nie działają ..... lusterka zewnętrze , regulacja fotela kierowcy , spryskiwacz szyby , światła mijania fiksują tzn po przełączaniu włącznika świateł w pozycje 0 świeci sie lwa lampa po włączeniu świateł zapalają sie obydwie lampy świeci sie tylko jedno światło drogowe .. co to może być ??
    883922260
    Level 8  
    W boczku jest moduł sterujący jak napada deszcz przez uchylone okno to tak jak kolega napisał :

Kolego wczesniej dzilalo bo bylo tylko mokre potem zasniedzialo a nastepnie sie ugotowalo jak bys rozlaczyl kostki i rozebral modul i go osuszyl i wyczyscil to by dzialalo AL

Ale jest jeszcze rada wyciągnij moduł wyczyść i zapryskaj środkiem do elektroniki "KONTAKT" Ja tak zrobiłem i wszystko działa jak powinno
    grzechu40
    Level 21  
    Dołączę się do tematu, mianowicie prawdopodobnie mam uwalony sterownik drzwi prawych w mercu w220 z 2001 roku i chcę go wymienić na używany i tu moje pytanie czy można tak przełożyć i będzie się komunikował czy trzeba go programować itp. Problem jest taki że nie ma z nim komunikacji pomimo że jest masa i napięcie i a Star Diagnoza pisze że nie ma problemu komunikacji między sterownikami i faktycznie na CAN są napięcia. Na tej złącze (zasilającej) są jeszcze 2 przewody ale nie mam schematu i nie wiem do czego służą, proszę znawców o podpowiedź za co z góry dziękuję.