Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikat''not optimum mode recommended ''Mode 1360x768

16 Lip 2010 15:25 8877 14
  • Poziom 9  
    Witam mam pewien problem z grami na komputerze.Dzisiaj odpaliłem grę i po kilku sekundach pojawił sie kwadrat który latał po całym monitorze z napisem not optimum mode recommended mode 1360x768 60hz nie wiem co zrobić zainstalowałem windows jeszcze raz i nie pomogło
  • Poziom 35  
    Monitor zapewne Cię "informuje" że nie pasuje mu ta rozdzielczość.

Ustawić pożądaną , lub zerknąć w instrukcję czy można pozbyć się komunikatu.
    (menu monitora)
  • Spec od komputerów
    Jeżeli monitor marki Samsung to masz uszkodzony monitor.
  • Poziom 25  
    Zamiast bez sensu instalować ponownie system trzeba było wpisać te frazę w google i miał byś odpowiedź... Mianowicie powinieneś przestawić rozdzielczość w grze na taką jak w powyższym komunikacie... ;)

tronic1 napisał:
    Jeżeli monitor marki Samsung to masz uszkodzony monitor.

Hmmm spytam z ciekawości - skąd taki wniosek ?
  • Poziom 39  
    mrsebolo napisał:
    ...Hmmm spytam z ciekawości - skąd taki wniosek ?

Część monitorów Samsunga w ten sposób objawiała usterkę , bodajże uszkodzony eeprom (nie wiem czy dobrze pamiętam :) )
  • Poziom 41  
    Tak, ale wtedy ten komunikat pojawia się nawet gdy prawidłowa rozdzielczość jest ustawiona. tutaj jest sytuacja, że gra zmienia rozdzielczośc na inną. A ten monitor, jak zresztą wszystkie LCD, potrafi działać tylko w swojej rozdzielczości natywnej.
  • Poziom 9  
    A jak ustawić roździelczość w monitorze bo przez menu nie moge a np w gta maksymalna to 1280x768 a na tym napisie jest 1360x768 i nie wiem co zrobić
  • Spec od komputerów
    Rozdzielczości nie ustawiasz na monitorze, tylko w systemie/grze.
    W monitorze ew możesz wyłączyć ten komunikat. A w systemie w opcjach karty graficznej możesz ew eksperymentować z ustawieniami skalowania.
  • Poziom 9  
    Teraz już nie moge w ogóle włączyć po załadowaniu windowsa od razu wyskakuje
  • Poziom 29  
    Jakiej firmy masz monitor, model? Podłącz monitor do innego komputera albo sprawdź PC z innym monitorem.
    Z komunikatu i objawów wynika, że jest to jakiś monitor Samsunga na procesorze Novatek. Jeśli tak to procesor uległ uszkodzeniu, niezbędna może okazać się przeróbka: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1189739.html
    Dodatkowo pewnie kondensatory w zasilaczu do wymiany - profilaktycznie. Jeśli monitor po naprawie będzie zachowywał się podobnie to do wymiany płytka sygnałowa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powinieneś zacząć od podania symbolu monitora.
    Przy okazji czy okienko jest na czarnym ekranie czy nałożone na obraz z komputera?
  • Poziom 9  
    monitor samsung syncmaster 933sn a komunikat pojawia się na czarnym tylko że działa normalnie dopiero gdy włącze gre najpierw zaczyna migotać robi się czarne tło i wyskakuje to okienko próbowałem przestawić roździelczość ale nie pomogło
  • Poziom 29  
    Czeka Cię naprawa opis podałem wcześniej lub wymiana płytki sygnałowej. Programowo nie da się nic z tym zrobić gdyż usterki tkwi w monitorze. Najlepiej rozbierz monitor i zrób zdjęcia elektroniki zasilacza i płytki sygnałowej musisz zdjąć naklejkę z procka, aby upewnić się, że to chip Novateka. Jeśli sam sobie nie poradzisz z naprawą pozostaje odać monitor znajomemu elektronikowi, serwis, lub zakup nowego.
  • Poziom 39  
    Dawid333222 napisał:
    monitor samsung syncmaster 933sn a komunikat pojawia się na czarnym tylko że działa normalnie dopiero gdy włącze gre najpierw zaczyna migotać robi się czarne tło i wyskakuje to okienko próbowałem przestawić roździelczość ale nie pomogło

Dawid333222 napisał:
    Teraz już nie moge w ogóle włączyć po załadowaniu windowsa od razu wyskakuje

Musisz się zdecydować kiedy monitor wyświetla komunikat.
  • Poziom 9  
    Udało mi sie go już naprawić wymieniłem kabel i działa jak nowy