Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ta instalacja będzie działać w lanosie 1.5 16v??

16 Lip 2010 17:47 2014 8
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie czy ta instalacja lpg będzie działać w lanosie 1.5 16v bo kupiłem ją a gazownik już mnie zdołował że lipa że w lanosie niema prawa działać że to jakaś pół sekwencja ale chciałbym dowiedzieć się waszych opinii czy może to jednak to będzie działać bo z montażem niema problemu mam fachowca co zamontuje to ale niema interfejsu i na koniec polecił mi instalacje ze swojego arsenału i abym tą sprzedał tą co mam i kupił od niego z góry dziękuję za POMOC!!!!

Instalacja to:
    Sterownik Omvl Dream XXI N
    Parownik dream XXI taki jakby podwójny
    Wtryskiwacze: Czarne reg fast
    Elektronika Dream XXI
  • Poziom 18  
    pewnie ze bedzie dzialac,interfejs jest taki sam jak w kme ,ac,elpigaz i innych bardzo popularny http://www.ac.com.pl/interfejsy/interfejs-bluetooth-usb-rs-232,68/ (2 ostatnie na zdjeciach) program tu: http://www.amax.bialystok.pl/index.php?page=main&action=page&curr_cat=350&cp=333 (wersjia F7)
    instalacjie omvl sa bardzo zywotne jesli sa prawidlowo zamontowane,wroclaw jest duzy zmien gazownika:) wiadomo ze lepiej zakladac nowe no ale "klient nasz pan"
  • Poziom 18  
    o ile się nie mylę, to ten silnik jest bazowany na oplowym ecotecu więc sekwencja będzie działać spokojnie. Nie wiem jak omvl, ale stag na przykład na opcję sterowania półsekwencyjnego oraz full group. O ile wiem. To centralki omvl są raczej nowoczesne więc też powinny to obsługiwać.
  • Poziom 10  
    Witam dzięki za odpowiedz mam prośbę podał byś swoje gg ?

Dodano po 24 [minuty]:

A co z czasami wtrysków lanosa ten dream XXI N wyrobi z tymi wtryskiwaczami reg fast ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    z całą pewnością na tych wtryskach sobie dream nie poradzi. To wbrew pozorom trudne do zagazowania auto ze względu na to ,że sterowanie półsekwencyjne przechodzi w pewnych stanach na ful grupowe . Skutkiem tego czasy pracy wtryskiwaczy beny są poniżej 2 ms a gazu niecoi powyżej 2 ms. Można zastosować sterownik omvl , ale wtryski koniecznie matrix HD344 lub hana2000. Na innych oczywiście pojedzie ale będą poszarpywania i wypadanie zapłonów w opisanych powyżej sytuacjach. Proponowane wtryski , czy inne valteki nawet jeśli jakiś czas będą sobie od biedy radziły to szybko się sklepią i będą pretekstem kolejnych postów. Tego nie radzę. Reg fast pracują stabilnie od czasów ok 3,5 - 4 ms , dlatego się nie nadają. Omvl to wprawdzie nieco archaiczny sterownik , ale z pewnością poradzi sobie pod warunkiem że dasz mu szanse sterować odpwiednimi wtryskami. W tym przypadku oszczędność prowadzi do problemów i dużych kosztów
  • Poziom 10  
    Czyli instalacja ogólnie sterownik itp sobie poradzi tylko wtryski trzeba zmienić na odpowiednie a co myślicie o magic jet i czy je po prostu się wpina bez żadnego przerabiania instalacji? oraz jakie dysze zaadoptować do autka chodzi mi o te wwiercane w kolektor
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    wystarczą odpowiednie wtryski. Niestety magic jet nie wydolą, choć można spróbować - wymaga to jednak kumatego gazownika.
    Nie masz jakiegoś wyboru wkrętek w kolektor, ale rozważ zamiast wiercenia zastosowanie adapterów pod wtryskiwacze :
    http://www.drypa.pl/produkt1803_AKCESORIA_-_K..._-_Koncowka_wtryskiwacza_BOSCH_D14_14_D6.html
    to najlepsaze rozwiązanie bo aby dobrze zainstalować wkrętki to trzeba zdemontować kolektor .
    Zanim kupisz końcówki , sprawdź czy pasują do Twoich wtryskiwaczy benzynowych i czy ich podniesienie o ok.15 mm do góry jest możliwe. Tak to wygląda po montażu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1648467.html
  • Poziom 10  
    Z podniesieniem niema problemu ale czy do lanosowych wtrysków podpasują ?
    Widocznie gazownik nie wiedział lub chciał bym kupił jego instalacje skoro stwierdził że inne wtryski nie będą działać na tej instalacji:!:
  • Poziom 34  
    musisz sprawdzić średnicę gniazda w którym siedzi wtryskiwacz benzynowy ( odkręcasz cała listwę i łatwo wychodzą) , adapter pasuje jeśli gniazdo wtryskiwacza ma średnicę 14 mm. Omvl to dość wiekowa instalacja , ale nowe wersje oprogramowania mają do wyboru nie tylko wtryskiwacze fast ale i matrix. Widocznie gazownik mówi o sytuacji sprzed 5-6 lat.