Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podlaczeniem komputera do amplitunera via spdfi

wajrak 16 Lip 2010 18:08 2639 14
  • #1 16 Lip 2010 18:08
    wajrak
    Poziom 10  

Witam,

Jakis czas temu zestawilem sobie komputer z amplitunerem w celu uzyskania "kina domowego". Amp Sony STR-K740P, karta muzyczna Sound Blaster Audigy 4 Pro. Wszystko dziala slicznie jezeli slucham muzyki (Auto detect na wzmacniaczu lapie 2 przednie kanaly plus subwoofer), problem pojawia sie przy filmach. Wszystko w systemie(windows 7 x64) poustawiane na wyjscie spdfi, to samo w kodekach. Po odpaleniu filmu ktory napewno supportuje dts 5.1 nie slysze glosu aktorow i nie gra tyl. Auto detect na wzmacniaczu twierdzi ze dostaje dzwiek 2.1. Dodam ze z zawodu jestem informatykiem/programista i wydaje mi sie ze probowalem juz wszystkiego po stornie komputera i aplitunera... i nie mam juz zadnych pomyslow, bede wdzieczny za kazda pomoc. Jezeli to wina wzmacniacza to nie widze problemu zeby kupic nowy ale chcial bym miec pewnosc, ze wina lezy po stronie wzmacniacza zanim wydam 2000zl na cos porzadnego (bo sony radzi sobie clakiem niezle).

Pozdrawiam

0 14
  • #2 16 Lip 2010 21:29
    hojlo1
    Poziom 35  

Masz wysłać przez spdif czysty DTS do wzmacniacza.

Zainstaluj sobie np K-lite (full) z "mpc playerem" (inne mniej używam , bo w HD się bawię) i dorzuć filtr AC3.
    Przy oglądaniu filmu ma być aktywny AC3 a w nim aktywna zakładka spdif i DTS.

Możesz bootowalnego XBMC uruchomić i tam dać wybór audio na cyfrowe - tez powinno być ok.

0
  • #3 19 Lip 2010 19:02
    wajrak
    Poziom 10  

Nadal nic. Jedyne co mam aktywne podczas odtwarzania filmu to ffdshow audio a wnim zaznaczone w output ac3 w sdpfi/hdmi. Probowalem zaznaczac jeszcze mixer i dawac same as input jako output. Wszystko z zerowym skutkiem. Kodeki zainstalowane to Klite full. Sprawdze jeszcze na czystym systemie w weekend jak sprawa wyglada.

P.S.
    Sa jakies szanse na dzwiek 5.1 w grach? Czy bede potrzebowal wzmacniacz z osobnymi wejsciami na kazdy kanal, bo widzialem gdzies takie.

0
  • #4 20 Lip 2010 07:17
    hojlo1
    Poziom 35  

Ffdshow też odpowiednie (chyba nawet bardziej - ale zakładek ma mnóstwo). ;)

Napisz jeszcze raz jak chcesz wysyłać (bo HDMI się pojawiło, a nie było...?)

0
  • #5 24 Lip 2010 08:41
    kulmas
    Poziom 10  

U mnie ruszył DTS ,dzięki za naprowadzenie.
    W ustawieniach ffdshow audio dekoder w zakładce output zaznaczyłem na Dts i Dolby digital.
    DTS ruszył tylko czasem mi przerywa filmów mkv

0
  • #6 25 Lip 2010 10:54
    wajrak
    Poziom 10  

hojlo1 napisał:
    Ffdshow też odpowiednie (chyba nawet bardziej - ale zakładek ma mnóstwo). ;)

Napisz jeszcze raz jak chcesz wysyłać (bo HDMI się pojawiło, a nie było...?)

Nic sie nie pojawilo, spfdfi,hdmi to opis na gorze jedenj zakladek w ffdshole. Teraz staram sie podpiac to pod Denona 1910, ale taka sama historia. Ffdshow po najechaniu na ikonke w trayu od audio twierdzi: input 48000 Hz, 6 channels, 1536 kbps dts (libdts) i w output pokazuje dokladnie to samo. Dalej staram sie podlaczyc wszystko optykiem.

0
  • #7 25 Lip 2010 11:19
    hojlo1
    Poziom 35  

kulmas - mkv trochę "mocy" potrzebuje od komputera by zdekodować bez przycięć.

wajrak - zrób zdjęcia wyjść, wejść i zakładek konfiguracji (za dużo niejasności...)

0
  • #8 25 Lip 2010 15:50
    wajrak
    Poziom 10  

Zdjeci wejsc i wyjsc nie bede robil bo mija sie to z celem. Wszystko podlaczone jednym kablem wychodzacym z tego:
    Creative SB AUdigy 4 Pro
    i podlaczone prosto do tego:
    Denon AVR-1910 wejscia oba optyczne oznaczone na zdjeciu jako tv i drv, sprawdzalem oba.

Ustawienia tutaj:
    http://img641.imageshack.us/i/88104713.png/
    http://img201.imageshack.us/i/28601104.png/
    W output juz wszystko zaznaczalem, odznaczalem, parowalem i kombinowalem. Wzmak twierdzi ze sygnal to: pcm, 48khz, format 2/0/0

Tutaj jeszcze zdjecie ustawien windowsowego mixera.
    http://img19.imageshack.us/f/win1cz.png/
    http://img833.imageshack.us/f/win2.png/

W trakcie testu dts slysze dzwiek tylko z 2ch kanalow, nie moge zmienic formatu domyslnego, jest tam tylko dzwiek 2kanalowy.

Pozdrawiam

0
  • #9 25 Lip 2010 19:38
    kulmas
    Poziom 10  

Chciałbym pomóc jednak sam się już poddaje.
    U mojego brata na laptopie z Vistą ,też próbowałem podłączy go z amplitunerem przez koalxial by miec dts.Jednak po wielu próbach poddałem się,było tylko stereo.
    Teraz na swoim piecu z XP plus głośniki z dekoderem udało mi się podłączy i miec DTS.
    Jednak nie jestem zadowolony ponieważ gdy tak odtwarzam film przez MPC obraz co jakiś czas przycina i dostaje przyśpieszenia.
    Co ciekawe gdy puszczę ten sam film na stereo w (ustawieniach ffdshow output) idzie gładko i nie tnie.
    Mam najnowsze k-litle kodek full i ac3 filter.
    Sam już nie wiem gdzie co zmieniac
    Jestem chyba za dużym idealistą a z komputerową techniką ,chyba się nie da żeby było wszystko idealnie
    Pozdrawiam

0
  • #10 26 Lip 2010 19:37
    wajrak
    Poziom 10  

kulmas sprawdz obciazenie procka w trakcie przycinek, na ogol cos sie nie wyrabia. Ja odpalam mkv z filmem 1080p na quadro core i 6gb ramu, i czasem potrafi przyciac jak cos miele w tle. Roznica moze byc taka, ze dts obciaza komputer w wiekszym stopniu niz stereo, co ma sens bo komputer ma znacznie wiecej danych do przetworzenia.

A tak z ciekawosci, powiedz mi jak masz ustawienia windowsowskie jak na tym zdjeciu:

http://img217.imageshack.us/f/beztytuubzlm.png/

mozesz wybrac cos innego niz dzwiek 2kanalowy?
    I jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa, skoro masz dts, dziala Ci dzwiek przestrzenny w grach itd?

hojlo1, jak mozesz napisz jak Ty masz to u siebie zestawione i jakiego systemu operacyjnego uzywasz oraz jak wyglada ta zakladka wyjsc w windowsie u Ciebie. Bo jak dla mnie to u mnie sprawa wyglada tak, iz windows wysyla sygnal stereo i to co namieszam w kodekach nie ma zadnego odzewu poniewaz winda robi dalej swoje. Ale jestem nowy w temacie zestawiania komputera z powazniejszymi systemami audio wiec bladze po omacku. Wiem jedno to nie wina wzmacniacza bo to juz 2gi ktory staram sie z tym cholerstwem zestawic.

Jeszcze jedna rzecz, czy warto probowac podlaczac wzmacniacz przez coaxiala? Czy to cos zmieni, wole zapytac zanim znowu bede musial pasc na glebe w milion kabli;)

0
  • #11 26 Lip 2010 19:54
    hojlo1
    Poziom 35  

wajrak - mieszasz i to równo. ;)

Poprzednik zapewne ma inna kartę dźwiękową (jak taką samą, to zapewne poda rozwiązanie).

Dźwięk DTS w grach ma się w 99% tylko przy podłączeniu do tzw. "6 minijacków".

SB ma zapewne własny program sterujący (nadal fotki brak i zdjęcia się inaczej wkleja...) - jakiś umownie "mikser".
    Zapewne tam masz zablokowane na stereo.

Kliknij na moją"www" i zobaczysz "mikser Realteka" (na dole strony po prawej) - tam mogę wybrać co wypuszczam.

Ps - ja mam w domu 4komputery pracujące na różnych systemach, podłączane też różnie (choć w 80% to HDMI i/lub optical/coaxial - bo HDTV jest w kręgu moich zainteresowań.

0
  • #12 26 Lip 2010 20:02
    wajrak
    Poziom 10  

Hah, przepraszam w moim mniemaniu pisze jasno i klarownie ale tak to juz bywa czasem ze skrotami myslowymi. Co do poprzednika to moze i ma inna karte muzyczna, ale nie wiem jak wyglada priorytetowanie w takim wypadku, soft od karty bierze gore nad ustawieniami windy?

Nie mam zadnego programu sterujacego od sb. Zaraz sie rozeznam czy mam szanse na jakis, bo ze sterownikami nic nie rzucilo mi sie w oczy.

Rozumiem, ze z dzwiekiem przestrzennym w grach moge sie pozegnac?

Za zdjecia przepraszam, poprawie sie nastepnym razem (Co forum inne obyczaje, juz mi sie to wszystko miesza).

0
  • #13 04 Sie 2010 12:35
    kulmas
    Poziom 10  

Witam
    Mój problem końcu się rozwiązał ,wystarczyło do XP wgrac SP3 i przestało ścinac filmy,wcześniej miałem SP1
    Teraz mogę powiedziec że jestem zadowolony.
    Co do pytania ''jak wyglada ta zakladka wyjsc w windowsie ''to w Windowsie XP nie ma takiej zakładki wejśc i wyjśc.
    Moja karta to już leciwa Creative SB Live 5.1

Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemów.

0
  • #14 05 Sie 2010 20:41
    kulmas
    Poziom 10  

Może szukaj w ustawieniach karty dźwiękowej, u mnie mam tak ustawione.

Link

w ffdshow mam tak
    Link

Sprawdź czy w ustawieniach karty dźwiękowej nie masz zaznaczonego dekodera AC3 ,jak masz to odznacz.

0
  • #15 09 Wrz 2010 23:19
    wajrak
    Poziom 10  

Przepraszam, zepo takim czaie odpowiadam ale sezon urlopowy itd... Problem rozwiazala reinstalka. Tak jak podejrzewalem, za bardzo na motane w ponad rocznym systemie i kodekach. Zainstalowalem na swiezo windowsa 7, zmienilem w windowsie wyjdzie na spdfi jako domyslne. Odpalilem pierwszy film jaki sie nawinal w ac3, w audio konfiguracji ffdshow w wyjsciu zmienilem na spdfi i zaznaczylem dolby, zakladka mixer byla odrazu zaznaczona poniewaz podczas instalacji wybralem zestaw 5.1. Wzmaczniacz odrazu przelaczyl sie na dolby i tak oto wszystko dziala. Jezeli ktos ma podobny problem zapraszam na PM, postaram sie pomoc. Dziekuje wszystkim za sugestie i porady.

0
  Szukaj w 5mln produktów