Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pokrętłem w płycie gazowej Mastercook

16 Lip 2010 18:32 5513 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z jednym pokrętłem od palnika w płycie Mastercook. Niestety nie wiem jaki jest to model. Płyta była kupiona i zamontowana około dwa lata temu. Odziedziczyłem ją po poprzedniej lokatorce. Mam problem z jednym palnikiem a dokładniej pokrętłem od niego. Pozostałe trzy działają bez problemu. Przyciska się je w dół i aktywuje się zapalarka następnie przekręca się by puścić gaz. Z jednym palnikiem jest problem ponieważ nie chce się przekręcić. Da radę go wcisnąć w dół i aktywuje się zapalarka ale przekręcenie jest nie możliwe. Ktoś miał może podobny problem?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zdarza się po zalaniu poktęteł np kipiącymi ziemniakami.
    Trzeba zdemontować pokrętło i przeczyścić to co pod nim.
    Mam płytę tej firmy, ktoś zaprojektował pokrętła na powierzchni szklanej płyty, w pobliżu wystających palników, Płyta nazywa się elegance i chyba ten elegant, co ją projektował, nigdy nie gotował ziemniaków.
    Po kilkunastu zalaniach ( wtedy w najlepszym razie cykają zapalacze przez dobę a gorszym blokują się pokretła) wpadłem na pomysła by odgrodzić pokrętła od reszty kuchenki. Przykleiłem ma taśme dwustronną odpowiednio wygięty drut o średnicy 4mm malowany na czarno ( był kiedyś podstawką na nuty w japońskim keybordzie ) i po problemie.
    Pozdr.J.
  • Poziom 2  
    Mam właśnie tą płytę Elegance. Zrobiłem jak mówiłeś i pomogło. Dzięki.