Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pokrętłem w płycie gazowej Mastercook

djkilof 16 Jul 2010 18:32 7574 2
 • #1
  djkilof
  Level 2  
  Witam.

  Mam problem z jednym pokrętłem od palnika w płycie Mastercook. Niestety nie wiem jaki jest to model. Płyta była kupiona i zamontowana około dwa lata temu. Odziedziczyłem ją po poprzedniej lokatorce. Mam problem z jednym palnikiem a dokładniej pokrętłem od niego. Pozostałe trzy działają bez problemu. Przyciska się je w dół i aktywuje się zapalarka następnie przekręca się by puścić gaz. Z jednym palnikiem jest problem ponieważ nie chce się przekręcić. Da radę go wcisnąć w dół i aktywuje się zapalarka ale przekręcenie jest nie możliwe. Ktoś miał może podobny problem?
 • Helpful post
  #2
  adamjur1
  Level 41  
  Zdarza się po zalaniu poktęteł np kipiącymi ziemniakami.
  Trzeba zdemontować pokrętło i przeczyścić to co pod nim.
  Mam płytę tej firmy, ktoś zaprojektował pokrętła na powierzchni szklanej płyty, w pobliżu wystających palników, Płyta nazywa się elegance i chyba ten elegant, co ją projektował, nigdy nie gotował ziemniaków.
  Po kilkunastu zalaniach ( wtedy w najlepszym razie cykają zapalacze przez dobę a gorszym blokują się pokretła) wpadłem na pomysła by odgrodzić pokrętła od reszty kuchenki. Przykleiłem ma taśme dwustronną odpowiednio wygięty drut o średnicy 4mm malowany na czarno ( był kiedyś podstawką na nuty w japońskim keybordzie ) i po problemie.
  Pozdr.J.
 • #3
  djkilof
  Level 2  
  Mam właśnie tą płytę Elegance. Zrobiłem jak mówiłeś i pomogło. Dzięki.