Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra f - gdzie się dolewa olej do skrzyni biegów?

damian87-88 16 Jul 2010 21:07 25134 5
 • #1
  damian87-88
  Level 12  
  Witam, mam astre f 1.4 60 km 96r, dosyć często zgrzyta wsteczny, czasami 2 i ciężko wchodzi 1, chce dolać oleju w skrzyni i sprawdzić ile mam dolać,, tylko tu mam pytanie gdzie jest korek do dolewania i sprawdzenia poziomu ???
 • #2
  tpolo
  Level 17  
  Lepiej sprawdź sprzęgło jak tak się dzieje. A korek będzie na boku obudowy skrzynki biegów, spora śruba na klucz ampulowy. Prawdopodobnie nie będziesz takiego posiadał bo to spory rozmiar. A i olej to na pewno nie zwykły przekładniowy a więc lepiej zleć to dla fachowca on wszystko sprawdzi i może uchroni Cię przed grubszymi wydatkami.
 • #3
  Meteo33
  Level 17  
  Na łączniku wybieraka biegów masz takie 2 tulejki z blokadą na końcu. Za 10zł kupisz jedną. Wymień a jedynka powinna lepiej wchodzić.

  A co do oleju to jak poszukasz tu na forum znajdziesz gdzie się dolewa i gdzie jest punkt przelewowy.
 • #4
  Mihas66
  Level 22  
  Pierwsze primo producent nie przewidział dolewania i wymieniania ojeju w skrzyniach... Ale w praktyce to się robi... wsteczny i w mojej astrze czasem zgrzytnie... Meteo33 napisał na temat tulejek które pomagają, temat obszernie poruszany na stronach klubowych a ja od siebie dodam zdejmij mieszek przy lewarku i wszystkie elemęty pracujące przesmaruj wd-40 i podobnie wszystkie łączenia w komorze silnika, u mnie pomogło i to sporo tak że na początku wydawało mi się że lewarek chodzi za lekko... u mjnie astra ma nabite 300tyś...
 • #5
  tommyx
  Level 12  
  Punkt przelewowy może służyć jak miejsce dolewania oleju. Pompka do wlewania oleju, wężyk i ładnie wszystko wchodzi.

  Obok miejsca gdzie wchodzi lewa półoś jest taki punkt przelewowy, korek na klucz 13.
 • #6
  edekk
  Level 26  
  Może to Ci pomoże.
  Astra f - gdzie się dolewa olej do skrzyni biegów?