Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie temperatury podzespołów

16 Lip 2010 21:25 1329 13
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na początek przedstawię mój sprzęt:
    nvidia geforce 8800 gt
    amd athlon™ 64 X2 dual core processor 5200+ 2,61 ghz
    2 gb ram
    zasilacz: CORSAIR HX 520W (modular power supply)

i tak:
    mam mało fps w CS 1.6
    skaczą mi od 20 do 100 i sie nie da grać...
    no ale na takim kompie powinny być stałe 100 fps, co jest? (steam)

W PES 2010 tnie mi na minimalnych a niby wszystko spełniam

W CoD6, Crysis, Wiedźminie też mi przycina, raz dobrze chodzi raz źle.

Co jest?
    Co dokupić?

Sądzę, że tak z 4GB ramu bym dokupił.

Z góry dzięki za rady i pomoc.

to tak teraz:
    core 1 63 stopnie (było 70 przez chwile)
    core 2 60 stopni
    to jest w stresie, po graniu
    jak wlaczam jest 40 i 35 około i wtedy sie super gra, czyli musze utrzymac ta temperature

69 stopni GPU
    i 61.3 też GPU

btw. komp wolny od infekcji, juz mi pomogli w innym dziale, wszystko ok

w rozkrecanie sie nie bede bawić- powiem krótko- nie znam sie na kompach, znaczy na ich rozkrecaniu itp. ja tylko gram ;)

a jak zaniose do sklepu z kompami, zaprzyjaźnionego i w ogole duzo tam kupowalem, i kompa też to wyczyszczą mi?
    znaczy czy ogolnie czyszcza kompy w sklepach z kompami

czy moze lepiej samemu to zrobic, bo juz nie wiem

Jak wyczyścic komputer żeby niczego nie uszkodzić?
  • Poziom 10  
    ja też mam athlona 2x 2.9 ale temperatura procesora to 32st w budzie mam też 32 dyski po 40 sądzę ze procesor grzeje ci się z powodu kurzu zalegającego na radiatorze. a co do czyszczenia to sprężone powietrze koszt około 10 zł i tym czyścić radiator procesora tylko trzeba uważać na elementy znajdujące się koło podstawki procesora aby niczego nie uwalić. Ale sądząc po twoich postach to lepiej zanieś kompa do serwisu
  • Poziom 43  
    Za ten kłopot może tez pasta na procesorze odpowiadać.
  • Poziom 9  
    Zakładając ze wyschła to można brać to pod uwagę, ale stawiał bym bardziej na to ze komputer stał od nowości nie czyszczony przez co na radiatorze osiadł kurz. Ale zawsze warto ściągnąć radiator i zmienić paste na jakąś markową a nie zwykłą za 7zł.
  • Poziom 12  
    no tak komputer od nowosci (2 lata) byl nieczyszczony
  • Poziom 31  
    A ja bym sądził że chłodzenie jest mało wydajne w czasie tych dzikich upałów. Mój 2 miesięczny laptop też teraz mułowato chodzi.
  • Poziom 20  
    Witam, kol. vnb bez obrazy, proponuję Tobie byś wziął komputer pod przysłowiową pachę, udał się do SERWISU, i tam za 20-50zł panowie wyczyszczą, odkurzą i wymienią pastę/y, doradzą ewentualnie jakie wentylatory należy wymienić (i też je wymienią). Za to, za co zapłacisz będą ONI odpowiadali, a ty będziesz miał spokój :) i będziesz miał na kim "psy wieszać"...
    ALBO dobrze poszukać i poczytać Elektrodę i tematy o czyszczeniu komputera, wentylatorów i wymianach pasty... i brać się do roboty - po 2 latach to cud że działa (chwała "składaczowi").
    Pozdrawiam
    jajco72
  • Poziom 12  
    ok juz wyczyscilem samemu, tylko za pomoca sprezonego powietrza ActiveJet
    tylko jakies lipne było jak nie potrząsnąłem to nie leciało prawie wcale...
    a z tyłu napisane zeby nie potrząsać, i weź tu ich zrozum....:|

poza tym jakbym dal do serwisu to by dzisiaj nie zrobili, jutro nie pracuja, pewnie jakby dobrze poszlo to w poniedziałek wieczór
    a komp musi być

i morał jest krótki i nie którym znany :D za free sobie czyszczenie zrobilem
    tylko 4/5 puszki z powietrzem zuzylem oO

aaa i zmieniłem miejsce dla kompa, zeby miał czym 'oddychac' :D
    bo stał w tradycyjnym miejscu dla kompa, pod biurkiem miedzy dwiema deskami i mial tam po 2-3 cm wolnej przestrzeni z jednej i drugiej strony, a teraz na biurku stoi sobie i nic go nie ogranicza ;)

eh, mało to pomogło, nadal są wysokie temperatury
  • Poziom 31  
    Bo są upały!!! Mój lapek mimo tego że jest obciążony na około 10-20% to i tak wentylator mocno w nim chodzi.
  • Poziom 20  
    Będąc złośliwcem... a nie pisałem? jaki z tej bajki morał? już wydałeś kasę na "powietrze" + koszt pojechania tam i z powrotem.. sam napisałeś: "w rozkrecanie sie nie bede bawić- powiem krótko- nie znam sie na kompach, znaczy na ich rozkrecaniu itp. ja tylko gram"...
    Samemu, jak się nie wie co do czego to są DWA UDA: SIĘ UDA, albo SIĘ NIE UDA. Ale uczyć się trzeba :)
    Pozdrawiam
    jajco72
  • Poziom 12  
    salon w ktorym bylem mam tuż za rogiem ;)

ooo teraz 43 i 38 stopni w procku, tak to ja rozumiem, ale zaraz wzrosnie i tak
  • Poziom 12  
    no dzisiaj chlodniej... 23 stopnie a nie 40 to i tempy w kompie mniejsze
    core 1 35 a core 2 30 narazie
  • Poziom 2  
    czyscic te kompy i sie nie bac .. tylko wylaczyc z gniazdka i lapami do grzejnika dotknac aby rozladowac ladunki statyczne no i nie bac sie tlyko dmuchac (ja tam odkurzaczem z pewnej odleglosci robie) i czyscic bo ledwo chlodza te wentylatory w upaly ;)