Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox a karta graficzna

czarek22 16 Lip 2010 22:58 937 3
  • #1 16 Lip 2010 22:58
    czarek22
    Poziom 10  

Witam,

Temat może wydawać się dziwny lub śmieszny, ale nie jest to żadna prowokacja; prosiłbym o rzeczowe wypowiedzi a nie drwinę :)

Od jakiegoś czasu denerwuje mnie Firefox, który się przycina (jak otworzę kilka zakładek z animacjami we flash itp.)

Mój komputer to w skrócie:
    Athlon 2, 250 (3GHz, 2 rdzenie)
    2 GB DDR2 Ocz Platinum 800 MHz,dual
    500GB Samsung F3
    Płyta Gigabyte MA74GM-S2H (zintegrowany Radeon 2100).
    Win7 32bit

Czy zmieni stan rzeczy kupienie karty graficznej? Jeśli tak to czy powinna być to karta z wyższej półki, czy wystaczy coś w stylu Geforce 8600, 9500?

A może wina jest w biosie/ustawieniach? Wydaje mi się, że na innych komputerach z którymi miałem styczność jest to mniej odczuwalne...

Dodam, ze przeglądarki nie zamierzam zmieniać.

Dzięki i pozdrawiam,

Czarek

0 3
  • Pomocny post
    #2 16 Lip 2010 23:05
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

A mi się wydaje że masz przepełnioną historię, ceche i może jeszcze jakieś dodatki do przeglądarki. Też mi się czasem przycina, ale wykasowanie historii, pamięci tymczasowej pomaga.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Lip 2010 08:37
    djkilof
    Poziom 2  

Sprzęt masz dobry. Z firefoxem ostatnio i ja mam trochę problemów a mam trochę lepszy sprzęt od twojego. Animacje Flash strasznie spowalniają mi pracę komputera.

0
  • #4 19 Lip 2010 00:04
    czarek22
    Poziom 10  

Electrical - miałeś rację. Wykasowałem cache, historię itp., pogrzebałem w dodatkach, w których okazało się, że mam niezły bałagan, poaktualizowałem dodatki, zainstalowałem Adblocka (nie wiem, czemu tego wcześniej nie zrobiłem :)) i widzę wyczuwalny wzrost szybkości i komfortu pracy przeglądarki.

Dzięki wielkie i pozdrawiam!

Czarek

0