Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5M - montaż wewnętrznego modułu Bluetooth

17 Lip 2010 07:24 3188 1
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witam,
    Posiadam laptopa Asus F5M. Posiada on na panelu diodkę od BT, a na stronie producenta są sterowniki do Bluetooth dla tej serii, więc podejrzewam, że da się zamontować wewnętrzny moduł (na aukcjach za grosze da się kupić BT-183 z tasiemką do Asusów F5).

Asusów z serii F5 jest kilka, więc pytanie: czy ktoś może potwierdzić, że do F5M da się zamontować taki moduł? Jeśli tak, bardzo cenna byłaby dla mnie informacja, w którym miejscu powinien on być przymocowany i gdzie powinna być podłączona tasiemka. Próbowałem szukać instrukcji serwisowej do modeli F5 (i do bliźniaczych X50), niestety nie udało mi się niczego znaleźć.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jako że nikt mnie nie poratował, kupiłem w ciemno moduł BT-183 wraz z tasiemką.

W Asusie F5M da się zamontować moduł Bluetooth. Aby to zrobić, należy dostać się pod górną część obudowy korpusu. Na sam moduł przewidziano miejsce obok prawego głośnika, ale uwaga - nie ma żadnych zatrzasków czy otworów na śrubę. Na szczęście moduł, który dostałem jeszcze bardzo mocno kleił się, natomiast polecam zaopatrzyć się w kawałek taśmy dwustronnej, jeśli ktoś będzie zastanawiał się nad montażem tego modułu.

Resztę widać na zdjęciu :)
    Asus F5M - montaż wewnętrznego modułu Bluetooth