Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy po formatowaniu dysku

17 Lip 2010 07:59 2359 4
  • Poziom 9  
    Witam.Mam zamiar formatować dysk u kolegi, który ma internet radiowy od lokalnego dostawcy i nie wiem czy żeby działał po formacie będą potrzebne jakieś dodatkowe rzeczy.Kolega mówi, że do internetu ma tylko przyłączoną antenę i jakieś małe "coś" na kablu (nie wiem, nie widziałem).Czy oprócz IP i DNSów będę potrzebował czegoś jeszcze?Jakieś sterowniki?
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Możesz potrzebować sterowników dokarty sieciowej (to małe coś to może karta pod USB?) i ewentualnie klucz szyfrujący WEP/WPA. Dotego bedzie potrzebny jeszcze SSID (nazwa sieci bezprzewodowej) do której masz sie podłączyć.
    Jeżeli to "coś" to APC, to konfiguracja sieci bezprzewodowej już tobie odpadnie.
    Niestety, aby bardziej Tobie pomóc musisz dowiedzieć się więcej co jest u twojego kolegi.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Dzięki.Mam 3 pytania:
    1.Gdzie mogę znaleźć ten SSID?
    2.Czy klucz uda mi się uzyskać programem WirellesKeyView?
    3.A jeśli to "coś" to nie APC to na czym polega konfiguracja sieci?
  • Poziom 23  
    Morphix napisał:
    1.Gdzie mogę znaleźć ten SSID?

Sprawdz przed formatowaniem z jakim nadajnikiem łączy się w tej chwili kolega.
    Czasem nadajnik ma ukryte rozgłaszanie SSID i wtedy trzeba ręcznie ustawiać, nie można wybrać sobie z listy dostępnych nadajników.

Morphix napisał:
    2.Czy klucz uda mi się uzyskać programem WirellesKeyView?

W przypadku WEP na pewno idzie. Przy WPA nie próbowałem, ale chyba są z tym jakies problemy z tego powodu, że nie dostaniesz hasła tylko jego hash.

Morphix napisał:
    3.A jeśli to "coś" to nie APC to na czym polega konfiguracja sieci?

Właśnie chodzi mi o ustawienia od radiówki. Przy APC ustawienia WEP/WPA, nadajnik i takie tam są zapisane w APC.
  • Poziom 13  
    Chciałbym nieco odświeżyć temat.
    Troszkę mi szwankuje komputer, już jakiś czas temu planowałem format, ale teraz jest już niemalże konieczny. Mam internet radiowy od pobliskiego dostawcy z Konstancina. Przy zakładaniu monter grzebał coś w jakiejś aplikacji (nie znam się na tym). Teraz została na pulpicie ikona "Winbox".

Czy po formacie internet mi nie ruszy? Trzeba będzie wydzwaniać montera, żeby znów podłączył się do sieci (wpisał w tą aplikacje hasło, IP itd.) ?

Przepraszam za niefachowe zobrazowanie wątku, mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi. Jestem ciekaw czy uda mi się uniknąć ewentualnych kosztów za to gdyby miał przyjechać ten technik i za wklepanie kilku znaków zgarnie ze 100zł.

Za pomoc dziękuje z góry!