Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Migatronic Dynamig 505 przerywa spawanie.

Mariuszczs 17 Lip 2010 09:03 2934 0
 • #1
  Mariuszczs
  Poziom 19  
  Tutaj znalazłem schemat:

  http://service.migatronic.com/media/Dynamig_s/dynamig_diagram.pdf

  Problem dotyczy przerywania spawania prawie od razu po zajarzeniu łuku.
  Pierwszy spaw zrobi powiedzmy ok 1 cm, potem za każdym razem przerywa spawanie po zrobieniu punktu. Obojętnie czy w 2T czy 4T . Migomat po prostu wyłącza posuw w celu upalenia drutu i potem wyłącza stycznik.
  Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją ? Gdzie może byc przyczyna ( przewody sterujące od uchwytu do samego końca wykluczone ) Może ktoś posiada schemat płytki sterującej funkcjami.

  edit

  Głupia sprawa - może ktoś się też tak zastanawiał u siebie to wyjaśnię, ale wszystko się rozbiło o niewłaściwą prędkośc ( grubośc ) drutu to używanego prądu spawania. Zauważyłem że podajnik nie ma siły i migomat próbuje mu podbijac napięcie przy próbach bez spawania. Można zatrzymac silniki za rolkę podajnika palcami. Właściwie to przy małych posuwach drutu połowę napięcia spada na tych opornikach które wyrównują obciązenie silników.
  Mam założony drut 1,2mm i chciałem pospawac prądem ok 160 A. Dla takiego małego prądu ten drut musiałby iśc wolno więc napięcie na silniki bardzo małe bo ok 5-6V a one są co najmniej 24V ( jak nie 48V ) .
  Przy większych prędkościach ( do odpowiednich prądów ) spawa jak trzeba, lub idealnie prosty przewód dla małych prędkości drutu.