Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

willem

24 Jan 2003 11:29 2980 8
 • Level 17  
  zamierzam kupić sobie programator
  wybór padł na willema ze względu na duże mozliwości tego programatora

  Czy rzeczywiście jest on w stanie obsłużyć tyle rodzajów kości (eepromy atmele flash)
  Czytałem o pewnych problemach , które były poruszane na forum, ktoś inny powiedział że programator do wszystkiego jest ... do niczego a prawdziwy kosztuje ok 2 tys !!!!
 • Level 14  
  A co chcesz programować? '51, PIC, AVR szeregowe EEPROM'y, to wszystko można zaprogramować programatorami za kilkanaście złotych. Oczywiście jeden programator do jednego typu - np. tylko PIC'e - to bufor, trzy tranzystory i napięcia 5 i 13V i to wszystko - tanio i działa.

  Atmel ma '51 na ISP, i też można je zaprogramować programatorem za 10,- zł. ADuC812 (834,836,816) to odpowiednik '51 - swoją drogą bardzo ciekawy - programowanie odbywa się poprzez zwykłego RS232.

  I tak jeżeli będziesz się czymś bawić, to ewentualnie 2 może 3 typy procesorów (PIC, AVR czy '51), więc moim zdaniem nie warto kupować programatora do wszystkiego, który nie mało kosztuje. I tak go nie wykorzystasz.

  Jeżeli chciałbyś coś lepszego na PIC'e - czyli programator pod MPLAB'a, który oryginalny kosztuje ponad 1000,- zł, to polecam stronę ajpic.zonk.pl - tam znajdziesz programator identyczny za 100,-zł w częściach.

  Moim zdaniem nie warto kupować drogiego programatora - no chyba że potrzebujesz programować równoległe pamięci lub procki, ale do wszystkiego można znaleźć szeregowe odpowiedniki.
 • Level 29  
  tgrzyska wrote:
  ...Moim zdaniem nie warto kupować drogiego programatora - no chyba że potrzebujesz programować równoległe pamięci lub procki, ale do wszystkiego można znaleźć szeregowe odpowiedniki.

  Ale tak masz jeden do wszystkiego,a jak zliczysz pieniądze wydane na ye kilka,to pewnie na jedno wyjdzie.
 • Level 17  
  moge go kupic za 210 zlożonego
  jak jest roznica miedzy podstawka DIP a ZIF
 • Level 14  
  ZIF to jest taka uniwersalna gdzie wkładasz układ i jest taka mała rączka, którą go zatrzaskujesz. A na nóżkę układu zaciskają się dwie blaszki. Sama podstawka kosztuje koło 80,- zł. A DIP to jest zwykła - w programatorze można zastosować precyzyjną - ja taką mam, a jeżeli chce się dużo programować układ - np. jakieś uruchomienie, to żeby oszczędzać nóżki procka wkładam go w zwykłą podstawkę (nie precyzyjną) i tak cały procek z podstawką przekłądam pomiędzy układem a programatorem. W przypadku procków ISP, nie jest konieczne przekładanie układu, można wyprowadzić nóżki programujące na złącze, które podłączamy do programatora i gotowe - można programować w układzie bez konieczności przekładania układu - jednak to wymaga prostego układu na resecie procka (PIC), jakiś rezystor i dioda - nie pamiętam.
 • Level 15  
  willem jest najlepszym spośród programatorów w swojej klasie. Np. labprog48 jest programatorem uniwersalnym i jest super ma jedną wadę około 600$
 • Level 29  
  210 to trochę za drogo (tak z 50 %).Jak lutownica "nie jest Ci obca" to zamów płytkę (tylko dobrą ,bo będziesz miał problemy) i polutuj.Ja zamawiałem www.alfatronik.beep.pl (płytka dwustronna,ZIF,DIP,jakieś scalaki jeszcze) i zapłaciłem coś koło 80 zł.Tak,że cały mi wyszedł za jakieś 110 zł.(oczywiście bez zasilacza) ale zasilacz to kwota 10-15 zł.
 • Level 13  
  Jeżeli poszukasz na allegro to tam znajdziesz złożony za 110PLN.
 • Monitors specialist
  zrobilem sobie willem'a na podstawie plytki zamieszczonej w PE (nie istniejacym z tego co widze :/). Plytke zrobilem sobie sam (positiv), laminat lezal w domu i nabieral kolorkow (zielonych), tak wiec plytka nie kosztowala mnie za duzo...
  scalaki + szpulka srebrzanki kosztowaly mnie 25zl, kabel i wtyczki do lpt nastepne 10zl
  podliczajac to wszystko moj willem kosztowal jakies 40zl gora
  jesli by doliczyc koszt positiv'a i podstawki ZIF (sam mam precyzyjna) koszty sie zamkna w granicach 110-120zl...
  no ale positiva nie zuzylem w calosci na willema, srebrzanki tez nie, a podstawka to dla mnie zbytek

  moim zdaniem - jesli ktos umie zrobic plytke i chce miec tani programator "do wszystkiego" to ten willem sie swietnie do tego nadaje
  wersja minimum to 50zl i naprawde warto sobie go "strzelic"