Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z regulacją obrotów nawiewu Laguna 1998r 2,0 16V.

koziolek1212 17 Jul 2010 15:07 2711 4
Texa Poland
 • #1
  koziolek1212
  Level 11  
  Witam.
  Mam problem nie mogę zmniejszyć nawiewu na minimum tz. na wyświetlaczu kreseczki schodzą do dołu a nawiew dmucha tak jakby przynajmniej było ustawione na pół mocy. Jak dam na max dmucha mocniej ale później jak dam na min to dmucha słabiej ale trochę słabiej a powinien dmuchać minimalnie nie powinno go słychać. Dodam, że mam klimatyzację automatyczną, panel działa dobrze wszystkie przyciski.
  Czy jest jakiś regulator nawiewu i gdzie on jest?
  Czy jakiś przekaźnik odpowiedzialny za to?
  Proszę o pomoc.
  e-mail koziolek1212(malpa)wp.pl lub 509641497 sms oddzwonię.
 • Texa Poland
 • #2
  marian159
  Level 12  
  Wymien filtr pylkowy i oczysc komory nawiewu proponuje tez kontrole silniczka moze sie delikatnie juz przycierac , jesli chodzi o sama regulacje nie o dzwiek jaki wydaje wiatrak to wina opornicy, montowana jest przy samym wentylatorze wystarczy wywalic zabezpieczenie i bedzie smigac jak nowa
  ;Pozdro
 • Texa Poland
 • #3
  koziolek1212
  Level 11  
  Kolego a ta opornica to co to jest bo jestem zielony w tych sprawach jak to wygląda? Mówisz o wentylatorze co jest przy dmuchawie to gdzieś pod deską rozdzielczą? dzwięki jest normalny nie wydaje jakiś głośnych dzwięków.
 • #4
  piorun0
  Level 20  
  Niewiem jak w Lagunie,ale w innych modelach do regulacji obrotów wentylatora używa się rezystorów(oporników) ceramicznych dużej mocy montowanych przewaznie na karoserji w celu chłodzenia tych rezystorów ,ponieważ wytwarzają dużo ciepła.
 • #5
  emeryt2
  Level 42  
  Cosik mi sie widzi ,ze w tym roczniku jest elektroniczny regulator obrotow dmuchawy.