Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Stereo - cena a jakosc

Math78 17 Lip 2010 16:07 6477 41
  • #1 17 Lip 2010 16:07
    Math78
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie

Mam przyznam szczerze niemaly problem bo od dluzszego czasu nic innego nie robie tylko szukam jakiegos fajnego zestawu grajacego za rozsadne pieniadze ale jesli juz cos mi sie spodoba to niestety wykracza poza mozliwosci finansowe ale do rzeczy!!

Poszukuje zestawu stereo (amplituner, odtwarzacz, kolumny) w okolicach 1500-2000 PLN

Pokoj okolo 15-20 m^, nie jestem melomanem wiec nie zalezy mi az tak bardzo na wysokiej jakosci gdyz zdaje sobie sprawe ze za ta kwote nie moge wymagac nie wiadomo czego ?!

Jedna bardzo wazna rzecz ktora utrudnia mi poszukiwania to fakt ze na wiekszosci forow i portalach specjalistycznych podawane sa ceny i propozycje sprzetu lub jego czesci uzywanych a mnie interesuje tylko zakup sprzetu nowego z pewnyhc okreslonych powodow !!!!!!!!

Bede wdzieczny za pomoc przy wyborze zestawu

0 29
  • #2 17 Lip 2010 16:28
    basstec
    Poziom 34  

W tej cenie po nowości nic w zasadzie nie poskładasz. Moim zdaniem jak nie chcesz używki to pozostaje zakup np. mini wieży YAMAHA PIANOCRAFT.

Do tej kwoty można jeszcze kupić zestaw kina domowego już jakiejś marki z normalnymi kolumnami.

0
  • #3 17 Lip 2010 16:37
    Math78
    Poziom 10  

Hmm... dzieki za cenne wskazowki choc nie pocieszyly mnie ?!

A jaki przyzwoity zestaw kina domowego moglbym w takim razie zakupic lub jaki miales na mysli odpowiadajac mi ??

Dodano po 3 [minuty]:

Aha zapomnialem jeszcze zapytac, w przypadku tej mini wiezy jaki model Yamaha miales na mysli ??

0
  • #4 17 Lip 2010 17:39
    Pablo1964
    Moderator

Potrzebujesz kino czy stereo? Proszę się określić!

0
  • #7 17 Lip 2010 20:31
    Math78
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:

Juz to czytalem podczas przegladania wielu forow i podpowiedzi i zdecydowalem sie na zestaw STEREO ale skoro jest to niemozliwe w cenie jaka podalem to bede zmuszony skusic sie na kino domowe

Dodano po 43 [sekundy]:

Zagór napisał:
    w cenie do 2000 zł znajdziesz już coś bardzo ładnego używanego tylko powiedz czego oczekujesz od tego sprzętu??

wiem ale wlasnie w tym problem ze szukam koniecznie nowego sprzetu !!!!

0
  • #8 17 Lip 2010 21:02
    Pablo1964
    Moderator

Math78 napisał:
    zdecydowalem sie na zestaw STEREO ale skoro jest to niemozliwe w cenie jaka podalem to bede zmuszony skusic sie na kino domowe

To przeczytaj artykuł jeszcze raz bo go nie zrozumiałeś.
    A propos, dlaczego nie Yamaha Pianocraft? To najlepszy wybór w tej cenie.

0
  • #9 17 Lip 2010 21:07
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 17 Lip 2010 21:48
    Math78
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    Math78 napisał:
    zdecydowalem sie na zestaw STEREO ale skoro jest to niemozliwe w cenie jaka podalem to bede zmuszony skusic sie na kino domowe

To przeczytaj artykuł jeszcze raz bo go nie zrozumiałeś.
    A propos, dlaczego nie Yamaha Pianocraft? To najlepszy wybór w tej cenie.

idac za Twoja rada przeczytalem jeszcze raz i chyba nie wiem o co Ci chodzi ?! Moze jest za goraco i moj mozg zbyt wolno pracuje ?! Zdecydowanie wiecej slucham muzyki, filmy ogladam sporadycznie wiec uzasadnia to wybor Stereo !!

Yamaha Pianocraft - fajna tylko czy dostane rozsadny model w tych widelkach cenowych o ktorych pisalem bo widzialem

Yamaha Pianocraft MCR-640 ale za 2800 :(

0
  • #11 17 Lip 2010 21:51
    Zagór
    Poziom 19  

A czemu musi być nowy??
    Lepiej kup np kolumny nowe i wzmacniacz używany to dużo zaoszczędzisz i za jakiś czas np będziesz chciał zmienić kolumny i co wtedy??
    Z tej yamahy to sam widzisz słabo a jak teraz kupiłbyś wzmacniacz dobry to potem zmieniasz kolumny a wzmacniacz będziesz już miał....
    Chyba że masz tak że jak coś kupisz to masz sporo lat to prosze bardzo.....

0
  • #12 18 Lip 2010 00:18
    Pablo1964
    Moderator

Math78 napisał:

Yamaha Pianocraft - fajna tylko czy dostane rozsadny model w tych widelkach cenowych o ktorych pisalem bo widzialem

Czyżby?

0
  • #13 18 Lip 2010 12:59
    Math78
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    Math78 napisał:

Czyżby?

o widzisz super :) znalzlem jakas strone z 32 sklepami i najtaniej bylo 2800 a tu az tyle taniej :)

jako ze decyzja i tak musi byc rodzinna to sprawa sie troche komplikuje bo tylko wyzszy model Yamaha Pianocraft ma w zestawie DVD :( ech nie moge sie z tymi ludzmi dogadac jakby nie mozna bylo dokupic dvd pozniej

0
  • #15 18 Lip 2010 14:51
    Math78
    Poziom 10  

basstec napisał:
    Długo nie szukałem...

http://www.ceneo.pl/4583059

Dzieki :)

Wczoraj pisales ze do tej ceny ktora podalem moglbym kupic zestaw kina domowego z normalnymi glosnikami ?!

Czy moglbys mi podpowiedziec co dalbym rade wybrac w tej cenie ??

0
  • #17 18 Lip 2010 16:36
    Math78
    Poziom 10  

basstec dzieki poczytam o tym :)

A sam znalazlme kilka takich zestawow ?! Co o nich myslisz ??

Yamaha DVD-S663B, HTR-6130B, Prism Onyx 100

Sony DVP-NS718, STR-DH500, SA-P33H

YAMAHA (RXV363S+DVD663S+PRISM ONYX100CZ)

DENON AVR-390+UNIVERSE CZARNY

Dobrze kombinuje czy zupelnie zlym torem podazam ??!!

0
  • #18 18 Lip 2010 21:11
    AxelNext
    Poziom 38  

Math78 napisał:
    Poszukuje zestawu stereo (amplituner, odtwarzacz, kolumny) w okolicach 1500-2000 PLN

Pokoj okolo 15-20 m^

Yamaha PianoCraft E410
    Yamaha PianoCraft E320
    lub
    DENON D-M37
    DENON D-M38

Gra to świetnie i spokojnie nagłośni pokój 20m2 http://www.audiostereo.pl

0
  • #19 18 Lip 2010 22:48
    Pablo1964
    Moderator

Math78 napisał:
    basstec dzieki poczytam o tym :)

A sam znalazlme kilka takich zestawow ?! Co o nich myslisz ??

Yamaha DVD-S663B, HTR-6130B, Prism Onyx 100

Sony DVP-NS718, STR-DH500, SA-P33H

YAMAHA (RXV363S+DVD663S+PRISM ONYX100CZ)

DENON AVR-390+UNIVERSE CZARNY

Dobrze kombinuje czy zupelnie zlym torem podazam ??!!

W jakości dźwięku cofasz się o kilka klas w porównaniu do stereo.

0
  • #20 19 Lip 2010 11:35
    Math78
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:

W jakości dźwięku cofasz się o kilka klas w porównaniu do stereo.

Zdaje sobie z tego sprawe ale musze jakos pogodzic kilka spraw i wybierac najlepsze rozwiazanie nie tylko dla mnie !!

Juz wiem ze musi byc DVD (i to najlepiej takie zeby odtwarzalo prawie wszystko czyli chyba lepsze starsze jakies) i znam widelki cenowe a reszte moge sobie juz dopasowac sam !!

0
  • #21 19 Lip 2010 13:14
    Pablo1964
    Moderator

Math78 napisał:
    Juz wiem ze musi byc DVD (i to najlepiej takie zeby odtwarzalo prawie wszystko czyli chyba lepsze starsze jakies)

Nie. Jak najnowsze, lepiej niemarkowe. Jakość najczęściej żadna ale odtworzy najwięcej formatów. Poczytaj dział "RTV - co kupić", tam znajdziesz sporo na ten temat.

0
  • #22 19 Lip 2010 15:20
    Math78
    Poziom 10  

Jeszcze raz sobie wszystko poanalizowalem i moze faktycznie macie racje, zamiast cofac sie iles tam w tyl to moze lepiej kupic polecana przez Was Yamahe PianoCraft MCR-840 czyli wersje z DVD

Wteyd bedzie i wilk syty i owca cala :)

Zastanawiam sie tylko czy DVD w tym formacie bedzie czytac wiekszosc rzeczy ???

0
  • #23 20 Lip 2010 10:41
    Math78
    Poziom 10  

Czy moglby np. ktos mi pomoc w odpowiedzi na 2 pytanie ktore w zasadzie mnie juz przyblizaja na szczescie do zakupu :)

) czy jest duza i na tyle odczuwalna roznica dla laika miedzy MCR840 a E730 ??

2) czy DVD ktore tam sa pozwola mi odczytywac wiekszosc rzeczy czy beda problemy ???

Bo jesli tu jest wszystko ok to chyba nie bede szukal po jakis kinach domowych !!

0
  • #24 20 Lip 2010 11:18
    Pablo1964
    Moderator

"Większość rzeczy" nie jest pojęciem precyzyjnym, nie spodziewaj się fachowej odpowiedzi na tak postawione pytanie. W danych technicznych jest napisane: Kompatybilny z DivX Ultra i WMV Video.

Tutaj znajdziesz ciekawą dyskusję.

0
  • #25 20 Lip 2010 12:59
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli nowe (można znać powód?) to posłuchaj:
    NAD C315 BEE
    MX-140

Co prawda przekroczy budżet o 300zł, i na razie będziesz musiał poszukać jakiegoś taniego źródła (dvd) ale sprzęt pierwsza klasa.

Nie namawiam, jadnak pomyśl o używanym wzmacniaczu.

P.s.
    Czasem znajdziesz świetne konstrukcje diy (koniecznie przed zakupem należy obejrzeć i posłuchać). Na przykład:
    Sph176 & G20SC .

0
  • #26 20 Lip 2010 14:28
    Math78
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    "Większość rzeczy" nie jest pojęciem precyzyjnym, nie spodziewaj się fachowej odpowiedzi na tak postawione pytanie. W danych technicznych jest napisane: Kompatybilny z DivX Ultra i WMV Video.

Tutaj znajdziesz ciekawą dyskusję.

Masz racje, przepraszam ale nie wiem jak precyzyjnie okreslic ?! Chodzi o to zebym bez problemu mogl sobie obejrzec np. jakis film nagrany w najbardziej popularnych formatach

A jak sam widzisz w danych technicznych jest napisane zbyt ogolnie ?!

A co jesli chodzi o porownanie tych dwoch modeli o ktorych pisalem bo roznica w cenie jest bardzo duza a ja swoim laickim okiem nie widze jej odpowiednika w jakosci ???!!!

0
  • #27 20 Lip 2010 16:10
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proponuję posłuchać oba modele. :idea:

Łódź
    Al. Kościuszki 49/51,
    tel. 0-42 637-20-06

0
  • #28 20 Lip 2010 16:56
    AxelNext
    Poziom 38  

Kolego Math78, znając życie ;) to radzę Ci abyś odtwarzacz DVD kupił osobno bo pliki AVI i pliki tekstowe są tak różne i w tak wielu formatach że Yamaha Pianocraft i inne wieżyczki audio z DVD polegną przy pierwszym lepszym bardziej skomplikowanym (zakodowanym) filmie.
    Kup Yamaha PianoCraft E410 albo Yamaha PianoCraft E320 i dokup do tego jakiś popularny odtwarzacz DVD i uniknij problemów :D

0
  • #29 21 Lip 2010 09:35
    Math78
    Poziom 10  

@axelakis nad takim rozwiazaniem tez myslalem ale jaki to jest taki popularny i uniwersalny odtwarzacz dzieki ktoremu faktycznie unikne problemow bo wydawalo mi sie ze nie ma takich uniwersalnych rozwiazan ??!!

0