Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung avila karta pamięci

fox-1 17 Lip 2010 16:13 15769 10
  • #1 17 Lip 2010 16:13
    fox-1
    Poziom 8  

Hej, mam od pewnego czasu samsunga avile.
    Dokupiłem do niej kartę pamięci emtec 4gb.
    Problem polega na tym, że telefon nie jest w stanie jej sformatować, nie da się więc wrzucić na nią czegokolwiek. Nie da się jej także sformatować z poziomu komputera ("system windows nie był w stanie dokończyć formatowania"), a i tak dostępny format to jedynie fat32. Dziwnym trafem system plików karty to właśnie fat32, a mimo tego ani system, ani telefon (zgłasza "błąd") nie mogą sobie z tym poradzić. Doszedłem jednak do tego, że daje się ją sformatować w aparacie cyfrowym (też samsunga), i z poziomu aparatu nawrzucać tam różne pliki, z których można korzystać przez telefon, jednak w dalszym ciągu nie da się przenosić plików z komórki na kartę i na odwrót, a sformatowanie (sformatowanej Smile ) karty sprawia, że telefon znów przestaje ją widzieć.
    Czy da się z tym cokolwiek zrobić czy już oddawać na gwarancję?
    Problem raczej nie leży w sprzęcie, z karty da się korzystać, gdzie indziej zupełnie normalnie.

Mam nadzieję, że ktoś z użytkowników zna się na tym sprzęcie na tyle, żeby coś doradzić...

0 10
  • #2 17 Lip 2010 16:38
    basstec
    Poziom 34  

Avila nie obsługuje kart SDHC, czytnik, który masz w komputerze najwyraźniej też ale za to aparat jak widać sobie radzi.

Dodano po 3 [minuty]:

Sorry, obsługuje, pomerdał mi się model.

Najwyraźniej karta jest uszkodzona, spotkałem się z tym. Zanieś do reklamacji.

0
  • #3 17 Lip 2010 16:43
    fox-1
    Poziom 8  

Hmmm...z tym, że w instrukcji jest napisane, że obsługuje karty do 8 gb (SD i SDHC), a wszystkie karty od 4gb w zwyż mają oznaczenie HC (czyli High Capacity)

Dodano po 2 [minuty]:

Z tym, że ta karta (sformatowana przez aparat cyfrowy) jest normalnie widoczna przez wszystkie urządzenia, jedynie na komórce nie można na nią przerzucać plików (z telefonu na kartę), na komputerze działa za to poprawnie (tzn z komputera na kartę i na odwrót działa ok)

0
  • #4 18 Wrz 2010 19:50
    KrisTT
    Poziom 10  

fox-1 napisał:
    ...a wszystkie karty od 4gb w zwyż mają oznaczenie HC...

Karty 4GB występują w wersjach SD i SDHC.

Samsung Avila obecnie występuje w dwóch wersjach:GT-S5230 oraz GT-S5230G (z GPS). W instrukcjach obsługi pisze że obsługuje karty do 8GB microSD oraz microSDHC. W internecie niektóre strony określają maksymalną obsługiwaną pamięć na 16 GB. Sprawdzałem kartę 8GB w Avila GPS i działała bez problemu.

0
  • #5 18 Wrz 2010 21:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Wrz 2010 22:18
    fox-1
    Poziom 8  

Tacy wielcy z Was specjaliści a zamiast skupić się na problemie kłócicie się o to czy przy oznaczeniu 4 GB powinno być hc czy nie.
    Żeby nie było, wystarczyła wycieczka to sklepu z elektroniką i krótka rozmowa z ekspedientem... :|
    Łodyś, to nieprawda. Faktycznie teoretycznie wszystkie karty pamięci powyżej 4GB mają automatycznie oznaczenie hc, to jednak istnieją też takie bez tego oznaczenia (różnią się subtelnie - bodaj sposobem zapisu danych), jednak są ciężko dostępne, drogie i raczej jedynie do sprowadzenia, tzn. w sklepie na półce takich nie będzie.
    Co do avili, choć nie zawsze, czasem telefon nie jest po prostu kompatybilny z kartami hc i to mimo zapewnień w instrukcji, przy czym nie pomoże tu aktualizacja softu na nowszy(jak na ten moment). Wychodzi na to, że avila jest prawdopodobnie telefonem pośrednim pomiędzy tymi dwoma typami kart. Jeżeli karta hc nie działa w telefonie, to zwykła (np. 2GB, ale bez hc) będzie działać bezproblemowo. Mam nadzieję, że tym postem pomogę jakiejś sfrustrowanej osobie nie wiedzącej co dzieje się z jej telefonem...

0
  • #7 18 Wrz 2010 22:38
    basstec
    Poziom 34  

fox-1 napisał:
    Tacy wielcy z Was specjaliści (...) wystarczyła wycieczka to sklepu z elektroniką i krótka rozmowa z ekspedientem... (...) czasem telefon nie jest po prostu kompatybilny z kartami hc i to mimo zapewnień w instrukcji (...)Wychodzi na to, że avila jest prawdopodobnie telefonem pośrednim pomiędzy tymi dwoma typami kart. Jeżeli karta hc nie działa w telefonie, to zwykła (np. 2GB, ale bez hc) będzie działać bezproblemowo. Mam nadzieję, że tym postem pomogę jakiejś sfrustrowanej osobie nie wiedzącej co dzieje się z jej telefonem...

To żeś od specjalisty dopiero uzyskał pomoc, niesamowite to co się dowiedziałeś. Nie słyszałem nigdy o pośrednich typach telefonów, pośrednich typach kart czy podobnymi teoriami. Obawiam się też, że nikomu tym nie pomogłeś.

Napisałem Ci wyżej, że jak są problemy to mogłeś zanieść kartę na gwarancję, nie posłuchałeś to się kołysz z teoriami z kosmosu.

0
  • #8 20 Wrz 2010 10:07
    fox-1
    Poziom 8  

No właśnie chodzi o to że poszedłem na gwarancję z tą kartą. Po tygodniu przyszła nowa. Na szczęście sprawdziłem ją w sklepie, bo też nie działała. Sprawdzili w na jakimś sklepowym laptopie obie karty i było ok. Doszło też do śmiesznej sytuacji, kiedy serwis samsunga mówi (oddałem na gwarancję), że telefon jest ok i problem musi być z kartą, a byle informatyk w sklepie podłącza kartę do laptopa i pokazuje mi, że działa, a w telefonie nie jest w stanie zrobić tego samego. Pozwolę sobie tylko zauważyć, że w instukcji avili jest napisane, że telefon odczytuje karty sd i sdhc o pojemności do 8GB.
    Co do tych "pośrednich" to fakt, dumam sobie, no ale tak to wygląda, ale reszta jest od rzeczowego Eksperta z media expert ;)

0
  • #9 20 Wrz 2010 14:00
    basstec
    Poziom 34  

Jakiej firmy jest ta karta? Bo jak firmy "erdol" to już masz odpowiedź, zdarzało mi się mieć problem z kartami no-name albo takimi typu "erdol" właśnie.

0
  • #10 20 Wrz 2010 17:04
    fox-1
    Poziom 8  

Karta jest akuratnie firmy emtec. Na pewno telefon nie miałby z nią problemu w innym razie. Jakiś czas temu kupiłem 2 GB sd transcend i śmiga normalnie.

0
  • #11 27 Lis 2010 20:26
    jni55
    Poziom 10  

Posiadam ten telefon Samsung Avila GPS i kartę SDHC 8GB. Mam też taki sam problem przy jej używaniu w tym telefonie jak poprzednicy. Aby pozbyć się problemu na kartę kopiuje dane poza telefonem w czytniku podpiętym do PC. Kabel USB do tego telefonu odłożyłem i nie polecam jego używania. Jestem ciekawy czy telefon poprawnie widzi karty 16GB. Testowałem kartę 32GB w aparacie fotograficznym i początkowo wydawało się, że wszystko jest ok dopóki karta nie została zapisana większą ilością danych. Po przekroczeniu pewnej wielkości zapisanych danych następne zapisy powodowały uszkadzanie poprzednio zapisanych danych. Jestem ciekaw czy ktoś przetestował karty 16GB w tym telefonie zapisując większe ilości danych powyżej 50% jej pojemności.

0