Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wielobarwna plama na monitorze laptopa FS Amilo Pi1536

adrianna82 17 Lip 2010 19:08 2693 9
  • #1 17 Lip 2010 19:08
    adrianna82
    Poziom 8  

Z niewiadomego mi powodu w prawym dolnym ekranie pojawiła się plama, która na jasnym tle jest wielobarwna tak jak widać na zdjęciu, a na ciemnym biała, przy czym najmocniej ją widać, gdy się patrzy pod kątem tak jak zostało wykonane zdjęcie.

Nie przypominam sobie aby laptop doświadczył ostatnio czegoś złego, wieć uraz mechaniczny jest raczej wykluczony. Ktoś wie skąd to się mogło wziąć i jak ewentualnie tej plamy się pozbyć? Dzięki..

wielobarwna plama na monitorze laptopa FS Amilo Pi1536

0 9
  • #2 17 Lip 2010 19:22
    predator25
    Poziom 13  

Wydaje mi się że walnęła ci matryca. A jeżeli tak to czeka cię wymiana.

0
  • #3 17 Lip 2010 21:31
    kowal-dr
    Poziom 15  

Witam,
    Przypadkowo nie przytknęłeś czegoś mocno namagnetyzawanego do ekranu?

-1
  • #4 17 Lip 2010 21:39
    Adrian_1591
    Poziom 28  

To nie jest ekran CTR ,żeby magnes cokolwiek zrobił.
    Byłbym skłonny zasugerować,że coś położyłaś/spadło na notebooka i zamknęłaś obudowę przygniotło matryce i się wylała.

0
  • #5 17 Lip 2010 21:59
    Mody
    Poziom 25  

Sprawdź okolicę tego miejsca czy czasem nie jest może gorące. Wygląda to
    jak miejscowe przegrzanie matrycy. Widziałem podobne plamy powstałe w wyniku
    podgrzewania matrycy przez inne elementy. Możliwe, że któryś z elementów
    podgrzewał to miejsca, a powstanie tej palmy nasiliły upały które teraz panują.
    Usunięcie takich przebarwień jest niemożliwe, ponieważ została naruszona
    wewnętrzna struktura matrycy.

Pozdrawiam

0
  • #6 18 Lip 2010 00:11
    tzok
    Moderator Samochody

...nie wyłamał się czasem zawias w klapie matrycy? Miejsce by pasowało idealnie.

0
  • #7 18 Lip 2010 12:04
    adrianna82
    Poziom 8  

Dzisiaj rano włączyłam komputer i.. plamy nie ma! Być może powstała na skutek przegrzania, rzeczywiście temperatura wczoraj była niemiłosierna, a FS Amilo generalnie strasznie się przegrzewają. Trudno mi sobie wyobrazić jakiś uraz mechaniczny - komputer nie jest przenoszony, nie było kontaktu przytrzaśniętymi przedmiotami o magnesie nie mówiąc.. Pozdrawiam serdecznie, Ada

0
  • #8 24 Lip 2010 23:42
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Sugerowałem przytrzaśnięcie przedmiotu typu np. słuchawka.
    Czy plama była "przejrzysta" i było przez nią widać (w innych kolorach rzecz jasna) obraz,czy to było podobne do wylania matrycy :?:
    Jeżeli obraz był widoczny to po opisie sposobu jak z niego korzystasz (czyli,że pracuje jak komputer stacjonarny) jest prawie pewne,że to od temperatury.
    Jeżeli jednak w przyszłości będziesz miała "powtórkę z rozrywki" to prócz sprawdzenia stopnia nagrzania zostaw ekran otworzony gdy wyłączasz komputer (znaczy sie, nie zamykaj pokrywy).

0
  • #9 26 Lip 2010 20:31
    jurek1980
    Poziom 26  

Ten efekt to przesunięcie świetlówki i zgniecenie polaryzatorów. Niestety rozebranie ekranu nie pomaga, polaryzatory na stałe muszą się odkształcać. Zostaje ewentualna wymiana ekranu.
    To powstaje najczęściej przy nacisku na zewnętrzną część ekranu i obudowy np. w czasie transportu w torbie.

0
  • #10 27 Lip 2010 07:35
    Yansen
    Poziom 22  

Świetlówki nie mają nic do tego, taki "efekt" w matrycach w FS spotykałem dosyć często, a wynikał właśnie ze sposobu użytkowania, transportowania, zamykania matrycy. Paradoksalnie użytkownikom z dużą ilością plam nie specjalnie to przeszkadzało.

Brakuje tu zdjęcia zrobionego wprost - pewnie efekt będzie mniejszy - nie zmienia to faktu, że matrycę należy wymienić. Koszty w przedziale 200 do 350zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów