Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar TS 135-problem,ciągła praca kompresora,mrozi.

17 Lip 2010 19:38 3597 4
  • Poziom 8  
    Witam.Posiadam lodówkę Polar TS 135 która działała prawidłowo do wczoraj.Lodówka mrozi bardzo dobrze,natomiast nie wyłącza się,tzn.cały czas pracuje kompresor.Jaka może być tego przyczyna?Zauważyłem ponadto przy kompresorze wyłącznik termiczny i wyłącznik nadmiarowy.Czy mają coś wspólnego te wyłączniki?Termostat chyba działa bo mogę nim wyłączyć kompresor pokręcając pokrętłem,ale gdy ustawię np.na połowę to mrozi bez przerwy aż wszystko z tyłu jest nagrzane do gorąca.Proszę o pomoc!
  • Poziom 10  
    a jaką masz temperaturę w lodówce może nie wydala
  • Poziom 13  
    moim zdaniem są to zbyt wysokie temperatury panujące na dworze, u mnie lodówka nastawiona jest na 3 z 7 w swojej skali, sam zauważyłem, że pracuje dłużej i tylna ściana jest zmrożona bardziej niż zwykle.
    ustaw termostat na mniej niż połowę. powinno pomóc, a i nie otwieraj zbyt często lodówki :)
  • Poziom 8  
    Po 30 minutach mrożenia w zamrażalce -7°C,termostat ustawiony na najniższe mrożenie (na skali widoczny jest tylko języczek),ciągle mrozi i nie wyłącza się,minęło już 52 min.ciągle mrozi i nie wyłącza się.Kto powie dlaczego tak jest?A temperatura otoczenia jest o wiele niższa niż wczoraj,tylko 25°C.Czy ktoś mi pomoże rozwiązać problem? :cry:
  • Poziom 8  
    Rozkręciłem ostrożnie termostat,pogrzebałem,pokręciłem kilka razy pokrętłem,skręciłem,pokrętło zaczęło ciaśniej chodzić,lodówka na najniższym ustawieniu mrozi przez 10 min. i odpoczywa 7 min.(zaczęła się wreszcie sama wyłączać).Problem jak na razie rozwiązany.Zamykam temat. :D