Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorynka jak sprawdzić cewkę zapłonową?

A.M.D 17 Jul 2010 21:46 12115 4
    A.M.D
    Level 12  
    Witam,

Panowie jak w temacie czy jest możliwość sprawdzenia czy cewka zapłonowa od motorynki jest sprawna za pomocą miernika elektronicznego z marketu za 15zł?

pozdrawiam
    MoniTOX
    Level 26  
    Możesz sprawdzić jakie daje napięcie, wbijasz zmienny zakres 200 i mierzysz.
    A.M.D
    Level 12  
    Gdzie mam podpiąć miernik?
    jack63
    Level 43  
    MoniTOX z tym sprawdzaniem napięcia dla cewki zapłonowej Motorynki to przesadziłeś. Jak sobie to wyobrażasz i po co to robić?
    Kolega A.M.D chce sprawdzić cewkę z pomocą miernika który posiada.
    Wg. mnie sprawdzanie jej takim miernikiem jest nie możliwe! A przy jego umiejętnościach wykluczone.
    Można sprawdzić tylko rezystancje uzwojeń (mało dokładnie!) i nic poza tym. Najlepiej sprawdzić ją w układzie poprzez sprawdzenie iskry.
    Wymaga to niestety (lub stety) prawidłowego zmontowania CAŁEGO układu zapłonowego z wyjątkiem fajki i kabli do gaszenia.
    Przy szybkim obracaniu ręką magneta tam i z powrotem wokół punktu zapłonu na kablu WN oddalonym od głowicy o ok. 8 mm powinna skakać iskra.
    Oczywiście niesprawność kondensatora, przerywacza i połączeń wpływa na wynik końcowy. :cry:
    Batba
    Level 1  
    ja bym sprawdził cewki patrzac jakie maja one napiecie bez obciazenia. zrobil bym prowizoryczny zapłon bateryjny 1 minuta roboty akumulator od np malucha cewka tez podłączasz wszystko po przerywacz motoru i powinien zapalic i wtedy sprawdzasz napieci...