Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzacja D-Let włączy sie i działa tylko przez chwilę

17 Jul 2010 23:57 3217 8
 • Level 10  
  Witam
  Klimatyzacja po włączeniu działa przez minutę i się wyłączy . Pali sie dioda auto i operation. Po minucie sie wyłączy i mruga dioda operation. Nie można jej ponownie włączyć.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Zabrudzony skraplacz lub za mało czynnika .
 • Level 10  
  Czy skraplaczowi mógł zaszkodzić deszcz? Bo wczoraj był montowany i jeszcze przed podłączeniem padało.
  Jak by było mało czynnika to na samym wentylowaniu też by rozłączało?
 • Level 14  
  W chłodnictwie i klimatyzacji obowiązują zasady ,,W deszcz jeśli się podłącza to tak aby wilgoć nie dostała się do rur,O wodzie nawet nie ma mowy. Po podłączeniu trzeba wyciągnąć wilgoć robiąc próżnie pompą .Może wilgoć zatkała zawór [kapilare]. POZDRAWIAM
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  No to teraz troszeczkę rozjaśniłaś obraz sytuacji... Co do diagnozy , to kolega wyżej ma pewnie rację . Należało by wezwać tego co montował i poprosić o dokładne sprawdzenie układu .
 • Level 10  
  Rurki były podłączone jeszcze przed deszczem to wilgoć raczej się nie dostała. Sam prąd został na później. A co z tym wentylowaniem czy nie powinno działać? Obojętnie na co włączę ( grzanie, chłodzenie, wentylowanie czy osuszanie) to chodzi tylko minutę. Próbowałam nawet uruchomić przez przycisk awaryjny, ale to nic nie zmieniło. Po minucie się wyłączy i już nie idzie włączyć trzeba odłączyć od prądu. Na pilocie idzie przestawić, ale klimatyzator nie reaguje.:cry:
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  A wyświetla może jakiś kod awarii ? Z reguły się tak dzieje .
 • Level 10  
  Włączę do prądu dioda operation mruga powoli. Włączę pilotem operation świeci sie na wyświetlaczu pojawia sie temperatura otwierają sie żaluzje, klimatyzator chłodzi. Po minucie wyłącza się, temperatura z wyświetlacza gaśnie i nie ma nic , żaluzje sie zamykają dioda operation mruga bardzo szybko.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Trudno zdiagnozować na odległość ale wygląda na to , że wyłącza go któryś z czujników - minimum lub max . Dokładnie można stwierdzić tylko na miejscu .