Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWT-7095/P Nie chce wirować

18 Lip 2010 10:21 2789 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z pralką. Wszystkie funkcje prania itp. działają. Pralka zachowuje się normalnie do czasu rozpoczęcia wirowania.
    Gdy program zakończył pranie i zaczyna wirować... pralka próbuje obrócić bęben lecz zachowuje się wtedy jak by sił nie miała. Obruci go raz (albo i wcale) strasznie trzęsąc się na boki... Próbuje załapać kilka razy (słychać głośne pstryk przed rozruchem bębna) i ... zatrzymuje sie pokazując ERROR na wyświetlaczu lub 000.
    Jeśli chodzi o obracanie bębnem podczas prania to... wszystko jest ok. Kręci w prawo i lewo i robi to normalnie.

Mój znajomy wspomniał o cewce... Mówił że są dwie. Jedna od prania, druga od wirowania... Niby ta druga padła...

ale...
    jak to sprawdzić?
  • Poziom 28  
    O ile pamiętam to w tej pralce jest silnik szczotkowy a nie indukcyjny więc teoria o cewce pada. Na początek sprawdził bym układ pompy i hydrostatu. Jeśli pralka nie opróżni zbiornika z wody nie zacznie wirować, kontroluje to hydrostat. Może też być przebicie na wirniku silnika.
  • Poziom 10  
    Pompka wydaje się być ok... lecz zauważyłem dziwne dla mnie zjawisko..., mianowicie to, że... gdy wąż spustowy od wody jest na ziemi to ciągle płynie z niego woda i to w ilościach , powiedzmy 10-13L na minutę... Gdy wąż podniosę i trzymam na wysokości około 60-70cm nad podłogą, woda już nie leci... Sprawdzałem bęben... , pompka wypompowuje wszystko... gdy włącze program SPUST WODY...
    Powiedz mi , jak wygląda mnie więcej ten hydrostat, gdzie go szukać i jak sprawdzić czy działa?
  • Poziom 28  
    Przeczytaj instrukcje wąż spustowy wody powinien być na 2/3 wysokości pralki by prawidłowo działała. Spuść wodę zupełnie opuszczając wąż do poziomu podłogi i włącz samo wirowanie jeśli zadziała to masz problem ze spustem wody.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem. Niestety to nie to. Spuściłem wodę co do kropli. Włączyłem wirowanie... i pralka zaczęła się zachowywać jak by chciała wirować i ... może to głupi przykład ale , miałem wrażenie że bęben coś trzyma! Przekręciła się dwa razy i zatrzymała... Próbowała kilka razy ruszyć bębnem ale on tylko lekko drgnął ... Postaram się nagrać mały filmik... i zamieszczę link ... po południu

----------------------
    dodano później:

----------------------
    http://www.youtube.com/watch?v=PmKAfVhQb18

http://www.youtube.com/watch?v=aBS-8oT9mfo

http://www.youtube.com/watch?v=CwgyzGVC8Hs

Są to filmy, na których widać jak zachowuje się pralka
    Próbuje wirować tylko gdy kończy pranie. Jeśli nastawię sam (bez prania) wirowanie, robi coś takiego jak na filmach i na tym koniec. Niestety nie znalazłem tego o czym kolega pisał. W połowie wysokości bębna nie ma nic!! Są tylko jakieś 2 urządzonka (jak by pompka z wężem od pobierania i spustu wody) na dole i jakaś mała elektryczna pompka na dole. Nic dookoła więcej nie ma
  • Poziom 10  
    Jest tu ktoś z AGD ????
    no nie mówcie że END tematu
  • Poziom 28  
    Na filmie niewiele widać ale może to być hydrostat będzie to puszka w pobliżu programatora z wyprowadzonym wężykiem do zbiornika odłącz ten wężyk od tej puszki i mocno dmuchnij. Jeśli jest przelot powietrza to wskazywało by na hydrostat (to ta puszka). Nie informuje programatora o tym że woda została wypuszczona, stąd jej takie zachowanie.
  • Poziom 10  
    Mam coś takiego jak na foto:

Whirpool AWT-7095/P Nie chce wirować

Gdy dmucham w miejsce pokazane strzałką, jest w środku dźwięk jak by trzy, cztery razy PSTRYK, PSTRYK, PSTRYK i po chwili nie idzie już dopchać ustami powietrza do środka. Coś się zatrzaskuje i ... puszcza gdy puszczę usta...
    Wężyk który tam idzie ma drożność, Gdy w niego dmucham słyszę bulgotanie wody w bebnie gdzieś...

co dalej?
    Ten hydrostat jest raczej nie rozbieralny

aha...
    Jeśli chodzi o sam hydrostat, to ... wdmuchiwanie powietrza do środka coś go zamyka, i .... wyciąganie powietrza ze środka też... Wyciągam ustami i blokuje..