Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Philips 50PF9631D/10 - gaśnie obraz

Loganos 18 Lip 2010 11:25 3011 4
  • #1 18 Lip 2010 11:25
    Loganos
    Poziom 2  

Koledzy mam problem z plazmą. Kiedyś była podlączona przez UPS'a 1000, zasilacz raczej dobry, bo do aparatury medycznej.
    W TV po okolo 1,5 roku używania zdarzalo się, że po włączeniu cały obraz był porysowany jakby pięciolinią. Po odesłaniu do serwisu nic nie stwierdzili. Postanowiłem odłączyć od zasilacza awaryjnego i problem więcej sie nie pojawił. Teraz po około 2 latach wyłacza się obraz a dzwięk zostaje. Czesto obraz pojawia sie sam a niekiedy trzeba wyłączyć TV. Usterka robi się coraz bardziej uprzykrzająca. Co robić i czy da się to naprawić nie koniecznie korzystając z serwisu Philipsa

• Megger
  • #2 18 Lip 2010 12:07
    lisek
    Spec od monitorów

Czy led na przodzie NIC nie miga >> cod error (kod usterki ) np.:
    * długie 5 i krótkie 3 razy czyli error 53

Cytat:
    ERROR 53 -VIPER - Stby μP - PNX8550 - Protection + Error blinking

Masz wycinek z manula :tryb serwisowy, poszukiwanie błędów, algorytm..

Usunięte - regulamin pkt 10.10. Serwisówka w bazie schematów. [@m]

• Megger
  • #3 18 Lip 2010 20:21
    Loganos
    Poziom 2  

telewizor nie daje żadnych komunikatów lamką, po prostu gaśnie obraz a dźwięk gra dalej.

• Megger
  • #4 09 Sie 2010 23:46
    leszekjasinski
    Poziom 10  

Też mam philipsa 50" tylko inny model(50PFP5532D/12) i też miałem problem z tą pięciolinią i znikaniem obrazu, z tym że pięciolinia wyskakiwała po ok. 2 godz. pracy, a obraz jak znikł tak się nie pojawił, a z tyłu obudowy delikatnie się zadymiło. Nie chcę Cie martwić, ale w moim przypadku ta "pięciolinia" to był efekt uszkodzonego modułu logicznego, który jest umieszczony na matrycy i poprostu się przegrzał od ciepła wydzielanego przez nią (czyżby wada konstrukcyjna?), a to że znikł obraz to padły układy sterowania obrazem. Dodam, że te ostatnie były wymieniane aż 3 razy! A ponadto części te musiały być sprowadzane na zamówienie z Philipsa. Mam nadzieję, że moje "przygody" z tym przeklętym sprzętem w jakiś sposób Ci pomogą. Pozdrawiam.

• #5 10 Sie 2010 14:58
    Loganos
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedz. Powiedz jeszcze czy miales to wymieniane na gwarancji czy po? Chodzi mi ew o koszt na jaki mam sie szykowac. Powiem Ci ze nigdy juz nie kupie sprzetu audio video Philipsa, mam zle doswiadczenia. Kiedys kupilem flagowy model DVD Philipsa za 2,5tys i zepsul sie chwile po gwarancji ze nawet nie dawalem do naprawy.
    Z ta pieciolinia byl w serwisie na gwarancji ale nic nie zaobserwowali wiec wrocil do mnei tylko z upgradem softu.
    ps Teraz szykuje sie na zakup Plazmy Samsunga 3D 63". Mam nadzieje ze dluzej pochodzi
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME