Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

siłownik centralnego zamka Toyota Yaris 2000

kubiak 18 Jul 2010 14:08 12507 6
    kubiak
    Level 18  
    Witam. Toyota Yaris 2000 5 drzwi (ściągnięta z włoch). Uszkodzony siłownik przednich lewych drzwi.
    Czy ktoś się orientuje gdzie taki siłownik kupię i czy ma znaczenie że to wersja włoska czy był taki sam we wszystkich ?
    Dzięki
    antena
    Level 20  
    Mozna bez problemu wstawić zwykły uniwersany siłownik i po problemie.
    kubiak
    Level 18  
    Mógłbyś podać jakiś przykład takiego siłownika i z jakimi komplikacjami montażu trzeba się liczyć ?
    szfka22
    Level 2  
    Witam mam też taką Yariskę z Włoch 99r 5D .z zepsutym siłownikiem od strony kierowcy. Myślę, że chyba się da wstawić uniwersalny siłownik. Trzeba by kupić na allegro za 9 zł siłownik master i wpiąć go w przewody z kostki w drzwiach. Porostu podać 12+ na otwieranie i 12+ na zamykanie dopiąć masę do siłownika, spiąć siłownik z cięgnem od "kołka" a stary siłownik bym zostawił tak jak on sobie tam jest zamontowany i wpięty do kostki (przecież i tak nie działa ;) a może mieć coś wspólnego z innymi drzwiami. Jak mi się uda coś z tym zrobić to opiszę dokładniej, muszę najpierw pomierzyć miernikiem co jest w tej kotce do zamka;).
    szfka22
    Level 2  
    Wstawiłem uniwersalny śmiga bez problemu. Kupiłem siłownik master za 9 zł wlutowałem dwa przewody w instalację w drzwiach - jeden otwiera drugi zamyka i jest oki
    rilicek
    Level 10  
    Odświeżę temat.
    Też założyłem uniwersalny siłownik (Slave - z dwoma kabelkami). Na razie działa. W załącznikach zamieszczam zdjęcia jak zamontowałem i podłączyłem. Może ktoś zna lepsze miejsce i sposób montażu (a może komuś się przyda). Zdjęcia zrobione przed zaizolowaniem ostatniego kabelka.

Siłownik podłączyłem do dwóch grubszych kabli - niebieskiego i niebiesko-pomarańczowego.

PS.
    Przedstawiony na zdjęciach sposób montażu jest zły (koliduje z szybą).
    Musiałem zainstalować siłownik po drugiej stronie szyny montażowej i wyjąc z boczku fragment styropianu.
    Niestety nie zrobiłem zdjęć siłownika po modyfikacji położenia.