Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik paliwa, jak zrobić.

18 Lip 2010 16:22 2957 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam takie pytanie do zaawansowanych znawców elektroniki.
    Chciałem sobie zrobić takie urządzenie elektroniczne które to by mnie ostrzegało dźwiękiem o zapaleniu się kontrolki paliwa.
    Czyli dźwięk powinien być krótki i tylko raz po włączeniu zapłonu lub podczas jazdy.
    Ma może ktoś pomysł jak to rozwiązać od strony technicznej?
    Załączam rysunek jak to miałoby działać.
    Wskaźnik paliwa, jak zrobić.
  • Poziom 31  
    Prosto i tanio, pod kontrolkę rezerwy podłącz generator z przetwornikiem piezo, cena 2 zł.
  • Poziom 37  
    jacekko0 napisał:
    Prosto i tanio, pod kontrolkę rezerwy podłącz generator z przetwornikiem piezo, cena 2 zł.

Witam, szeregowo z tym generatorem "piszczykiem" podłącz kondensator elektrolityczny zbocznikowany rezystorem, wtedy piknie Ci tylko raz przy zaświecaniu kontrolki rezerwy.
  • Poziom 42  
    Sygnalizator jednorazowy nie spełni dobrze swojej funkcji , powinien sygnalizować co 20 sek. Chyba ,że wozisz VIPA.
  • Poziom 37  
    Oj tam bez przesady, ja w swoim aucie nie mam nawet kontrolki rezerwy (Ford Mondeo) i jeszcze jakoś go nie pchałem do stacji :D
    Wskaźnik wchodzi na czerwone pole i trzeba zrobić to co i tak nieuniknione. :wink:
  • Poziom 12  
    niutat napisał:
    jacekko0 napisał:

Witam, szeregowo z tym generatorem "piszczykiem" podłącz kondensator elektrolityczny zbocznikowany rezystorem, wtedy piknie Ci tylko raz przy zaświecaniu kontrolki rezerwy.

Witam
    Dzięki za odpowiedzi.
    A teraz co do twojego pomysłu.
    No ale będzie mi wtedy pikać przy każdym zaświeceniu się kontrolki paliwa. Czyli podczas jazdy może to być nieco denerwujące.
  • Poziom 37  
    To zależy jaką dobierzesz pojemność kondensatora, taki układ będzie pomijał chwilowe mignięcia kontrolki.
  • Poziom 12  
    Dzięki za podpowiedzi.