Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczna Toyota RAV4 z silnikiem TESLA w 2012 roku

pseven 18 Lip 2010 17:25 4330 9
  • Elektryczna Toyota RAV4 z silnikiem TESLA w 2012 rokuW pierwszej połowie lipca 2010 Tesla Motors ogłosiła rozpoczęcie współpracy z koncernem Toyota. Dziś wiadomo, że w ramach porozumienia obie firmy pracują nad realizacją projektu elektrycznej wersji, należącego do klasy samochodów Mini SUV, modelu RAV4. Sercem pojazdów będzie firmowa technologia Tesla, znana z modeli, takich jak Roadster. Firma dostarczy podzespołów układu napędowego, układu przeniesienia napędu, układu hamulcowego, układu, kierowniczego, jak i układu zasilania. Wszystko to zostanie zamknięte w nadwoziu, zaprojektowanym przez inżynierów Toyota, nawiązującym do wyglądu i funkcjonalności pierwotnego modelu RAV4 EV, który dostępny był w sprzedaży w latach 1997 - 2003. Testy nowej wersji elektrycznej RAV4 rozpoczną się jeszcze w tym roku. Spodziewa się, że samochód trafi do sprzedaży detalicznej w 2012 roku. Współpraca z koncernem Toyota jest elementem nowej strategii Tesla. Strategii, w ramach której technologia firmy udostępniona zostanie szerszemu gronu odbiorców w postaci przystępnych cenowo, przerobionych na elektryczne, popularnych pojazdów klasy średniej.

Źródło:
    http://green.autoblog.com/2010/07/16/breaking-tesla-and-toyota-to-develop-rav4-ev-hope-to-launch-in/

• #2 18 Lip 2010 21:47
    Olleo
    Poziom 17  

Nie, no chlopaki! Tramwajem mam jezdzic? Nie ma to jak brutalny dzwiek doladowanego boksera z przelotowym backboxem ;) Albo chociaz jakis V10-V8 wolnossacy :D

• #3 19 Lip 2010 08:38
    mobor
    Poziom 22  

spalina to przeszłość.... XIX wiek
    Gdyby swiatem rzadzili mądrzy ludzie - elektrycznymi autami kulalibyśmy juz co najmniej od 50 lat

Tesla zauwazył ze energii elektrycznej wokoło jest tyle, ze kazdy z nas mogłby z niej korzystać...zupełnie za darmo

• #4 19 Lip 2010 08:55
    Olleo
    Poziom 17  

Gdyby swiatem rzadzili absolutnie i z premedytacja ludzie, jak to gdybasz, to aktywnosci fizyczne typu jazda na rowerze, czy konno, juz by nie istnialy.

Na szczescie zarowno w gospodarce, jak i rozrywce, czy sporcie, kazdy rzadzi sam soba, choc dosc skutecznie jest przez takich rzadzacych ograniczany. Twoi ulubiency rzadza na przyklad w Krakowie:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8026...lski___Krakow_byc_moze_wkrotce_bez_wegla.html
    Odpowiedz mi na pytanie: Kto zaplaci ludziom za wymiane CO w Krakowie, jak to przejdzie?

• #5 19 Lip 2010 10:26
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Jak słyszę kraków - wspaniały, to mnie krew zalewa.
    Ludzie chamscy, z przerośniętym ego i myślą że mieszkają w najpiękniejszym mieście.
    Generalnie rynek jest zasyfiony, uliczki są popękane - a poza rynkiem wiele nie ma.
    Niech jeszcze wrzucą te limity/normy CO to młodzi z tamtą też sprują.
    Trzyma mnie tu tylko robota.
    Wracając do tematu wyobraźcie sobie autko terenowe co przejedzie 80-120 km - śmiech na sali - te auta mają pracować i ocalać życie ludziom (zwłaszcza jak mówimy o Legendzie Rav) czyli maluchu terenowym o przystępnej cenie !!!
    Często w lecie widzę ludzi właśnie w takich brum brumach.

• #6 19 Lip 2010 11:58
    Olleo
    Poziom 17  

Rav4 terenowym roboczym autem? Nie rozsmieszaj mnie ;)

• #7 19 Lip 2010 12:11
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Wiesz nie chodzi to o typ al'a land cruiser tylko o autko które służy typowo na wypady za miasto dla mieszczuchów - np. krakusów. Uterenowiona asfaltówka - ale jednak w miarę tanie i ludzie chętnie kupują. Długo by pisać.
    Chodzi o sam fakt że takimi autkami śmiga się np. w góry (pod schronisko) a dalej już wiemy -- to auto musi być niezawodne i mieć dłuży zasięg - to nie micra czy F500 - aczkolwiek widzę że ludzie się tym zapuszczają nawet z niemiec czy czech !!!

• #8 19 Lip 2010 12:23
    Olleo
    Poziom 17  

No chyba, ze to masz na mysli. Ja myslalem raczej o roboczych Pickupach, czy Defenderach, ktore w ostrym terenie chleja po 30-40l/h ropy.

• #9 19 Lip 2010 13:51
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

No mój poprzedni Prezes kupił sobie helluxa - wiadomo rozmiar ma znaczenie.
    Paliło mu w trasie 10-12 jak pojechaliśmy na Integre w teren - i pojeździliśmy my w terenie - to komp. pokładowy pokazywał 27/100.
    Wiesz fakt faktem to auto musi mieć spory zasięg i o ule pamiętam to Defender miał w standardzie metalowe karnistry na paliwko. A tu voltów nie zabierzesz w termosie !!!! musisz szukać stacji !!!
    Tak czy tak w terenie trochę strach - jeszcze jak pościsz muzę to daleko nie ujedziesz.

• #10 19 Lip 2010 22:59
    69696
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów