Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczna Toyota RAV4 z silnikiem TESLA w 2012 roku

pseven 18 Jul 2010 17:25 4510 9
Texa Poland
  • Elektryczna Toyota RAV4 z silnikiem TESLA w 2012 rokuW pierwszej połowie lipca 2010 Tesla Motors ogłosiła rozpoczęcie współpracy z koncernem Toyota. Dziś wiadomo, że w ramach porozumienia obie firmy pracują nad realizacją projektu elektrycznej wersji, należącego do klasy samochodów Mini SUV, modelu RAV4. Sercem pojazdów będzie firmowa technologia Tesla, znana z modeli, takich jak Roadster. Firma dostarczy podzespołów układu napędowego, układu przeniesienia napędu, układu hamulcowego, układu, kierowniczego, jak i układu zasilania. Wszystko to zostanie zamknięte w nadwoziu, zaprojektowanym przez inżynierów Toyota, nawiązującym do wyglądu i funkcjonalności pierwotnego modelu RAV4 EV, który dostępny był w sprzedaży w latach 1997 - 2003. Testy nowej wersji elektrycznej RAV4 rozpoczną się jeszcze w tym roku. Spodziewa się, że samochód trafi do sprzedaży detalicznej w 2012 roku. Współpraca z koncernem Toyota jest elementem nowej strategii Tesla. Strategii, w ramach której technologia firmy udostępniona zostanie szerszemu gronu odbiorców w postaci przystępnych cenowo, przerobionych na elektryczne, popularnych pojazdów klasy średniej.

Źródło:
    http://green.autoblog.com/2010/07/16/breaking-tesla-and-toyota-to-develop-rav4-ev-hope-to-launch-in/
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8886 posts with rating 1916, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • Texa Poland
    Olleo
    Level 17  
    Nie, no chlopaki! Tramwajem mam jezdzic? Nie ma to jak brutalny dzwiek doladowanego boksera z przelotowym backboxem ;) Albo chociaz jakis V10-V8 wolnossacy :D
  • Texa Poland
    mobor
    Level 22  
    spalina to przeszłość.... XIX wiek
    Gdyby swiatem rzadzili mądrzy ludzie - elektrycznymi autami kulalibyśmy juz co najmniej od 50 lat

Tesla zauwazył ze energii elektrycznej wokoło jest tyle, ze kazdy z nas mogłby z niej korzystać...zupełnie za darmo
    Olleo
    Level 17  
    Gdyby swiatem rzadzili absolutnie i z premedytacja ludzie, jak to gdybasz, to aktywnosci fizyczne typu jazda na rowerze, czy konno, juz by nie istnialy.

Na szczescie zarowno w gospodarce, jak i rozrywce, czy sporcie, kazdy rzadzi sam soba, choc dosc skutecznie jest przez takich rzadzacych ograniczany. Twoi ulubiency rzadza na przyklad w Krakowie:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8026...lski___Krakow_byc_moze_wkrotce_bez_wegla.html
    Odpowiedz mi na pytanie: Kto zaplaci ludziom za wymiane CO w Krakowie, jak to przejdzie?
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Jak słyszę kraków - wspaniały, to mnie krew zalewa.
    Ludzie chamscy, z przerośniętym ego i myślą że mieszkają w najpiękniejszym mieście.
    Generalnie rynek jest zasyfiony, uliczki są popękane - a poza rynkiem wiele nie ma.
    Niech jeszcze wrzucą te limity/normy CO to młodzi z tamtą też sprują.
    Trzyma mnie tu tylko robota.
    Wracając do tematu wyobraźcie sobie autko terenowe co przejedzie 80-120 km - śmiech na sali - te auta mają pracować i ocalać życie ludziom (zwłaszcza jak mówimy o Legendzie Rav) czyli maluchu terenowym o przystępnej cenie !!!
    Często w lecie widzę ludzi właśnie w takich brum brumach.
    Olleo
    Level 17  
    Rav4 terenowym roboczym autem? Nie rozsmieszaj mnie ;)
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Wiesz nie chodzi to o typ al'a land cruiser tylko o autko które służy typowo na wypady za miasto dla mieszczuchów - np. krakusów. Uterenowiona asfaltówka - ale jednak w miarę tanie i ludzie chętnie kupują. Długo by pisać.
    Chodzi o sam fakt że takimi autkami śmiga się np. w góry (pod schronisko) a dalej już wiemy -- to auto musi być niezawodne i mieć dłuży zasięg - to nie micra czy F500 - aczkolwiek widzę że ludzie się tym zapuszczają nawet z niemiec czy czech !!!
    Olleo
    Level 17  
    No chyba, ze to masz na mysli. Ja myslalem raczej o roboczych Pickupach, czy Defenderach, ktore w ostrym terenie chleja po 30-40l/h ropy.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    No mój poprzedni Prezes kupił sobie helluxa - wiadomo rozmiar ma znaczenie.
    Paliło mu w trasie 10-12 jak pojechaliśmy na Integre w teren - i pojeździliśmy my w terenie - to komp. pokładowy pokazywał 27/100.
    Wiesz fakt faktem to auto musi mieć spory zasięg i o ule pamiętam to Defender miał w standardzie metalowe karnistry na paliwko. A tu voltów nie zabierzesz w termosie !!!! musisz szukać stacji !!!
    Tak czy tak w terenie trochę strach - jeszcze jak pościsz muzę to daleko nie ujedziesz.
    User removed account
    User removed account