Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa sprzętu, małe zmiany...(dobór bassu)

Szymekk88 18 Lip 2010 17:40 726 0
  • #1 18 Lip 2010 17:40
    Szymekk88
    Poziom 9  

Witam chciałbym raczej zaciągnąć od znawców w temacie nagłośnienia kilku odpowiedzi na moje pytania, więc mianowicie zacznę od opisu sprzętu jaki posiadam:

- (cel) imprezy (plener, garaż, dom, sale)

- Sygnał jest z gramofonów bądź CDplayerow. DO tego Mikser Dj Vestax PMC 280, dwa wyjścia do końcówek mocy (można podłączyć przez niego dwie końcówki mocy), Końcówka: Tapco J 1400 : 2 x 310 RMS 8 ohm 1x 900 W RMS.
    Głośniki: 2 x Wharfdale pro evp x15 - 300 W 8 ohm szczytowa 1200.

Linki: http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/wzmacniacze/koncowki-mocy/tapco-juice-1400

http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/k...kolumny-szerokopasmowe/wharfedale-pro-evp-x15

Po opisie co chce zrobić no mianowicie chciałbym dokupić bass, tutaj mam wiele pomysłów ale nie wiem co mam wybrać:
    1 czy bas aktywny czy jednak kupić 2 końcówkę mocy pod bass i kolumnę pasywną
    2 Jaką moc dobrać do tych głośników, dla tonów niskich.
    3. Czy macie jakieś inne wizje jak mogę to rozbudować pomysły?
    4. Czy te głośniki które mam dobrze są dobrane do końcówki ? ( Moje odczucia są takie że gra to na moje ucho fajnie i całkiem czysto. Lecz są jakieś problemy przy włączaniu końcówki nie wiem może głośniki są za słabe ponieważ muszę włączać końcówkę bez podłączonych kabli na głośniki bo jak tak to wywala mi i od razu przester, więc jak włączę bez nich to omijam zabezpieczenie i jest ok) końcówka była serwisowana więc może głośniki są zepsute no i co dalej...
    Poziom DB jest dla mnie wystarczający aczkolwiek czasami zdarza się przy 3/4 głośności pojawienie się przesterowania na moment. więc gram tak trochę poniżej 70 procent żeby nie przesterować.
    OK to by było na tyle proszę o Pomoc

Zasady poprawnej pisowni i konsekwentne używanie Polskich liter obowiązują.
    Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

0 0