Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pilotem ONKYO RC-710M

18 Lip 2010 20:53 3192 3
  • Poziom 8  
    Witam jest to mój pierwszy post.

Chodzi o to, że po znalezieniu w sieci kodu programowalnego pod TV Samsung i użycie go, pilot przestał poprawnie współpracować z amplitunerem ONKYO TX SR 606. Po wciśnięciu RECEIVER a następnie ON/STANDBY amplituner wcale się nie włącza nawet nie mruga dioda STANDBY również przyciski głośności nie działają poprawnie, znaczy się działają ale na odwrót (gdy wciskam Vol + to mi się przycisza a Vol - to rozgłasza się). Kiedy amplituner jest włączony a chcę go wyłączyć pilotem to zamiast się włączyć w tryb czuwania wyświetlacz pokazuje informację w jakim systemie kodowany jest dźwięk. Robiłem już reset pilota ale to też nie pomogło. Szukałem w Google, w instrukcji obsługi i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Czy ktoś mógł by mi w tym pomóc, czy pozostaje naprawa lub wymiana pilota?
  • Poziom 9  
    Ja bym kupił nowy pilot uniwersalny do wszystkiego ,albo go oddać do naprawy
  • Poziom 1  
    Czy może udało się rozwiązac problem z pilotem rc-710m? mam podobne objawy(pilot zacina) i działa tylko z bliska na czujnik Ampiltunera Onkyo, właśnie po wcześniejszym wprowadzeniu kodu pod sterowanie telewizorem...pomocy..;-)
  • Poziom 8  
    Niestety nie, próbowałem już na wiele sposobów ale żaden nie poskutkował. Pozostało mi jedynie pójść do serwisu aby mi go naprawili lub kupić sobie nowy w jakimś sklepie internetowym.