Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

0x00000024 STOP, ntfs.sys... nie mozna nic zrobic

Paluszek 18 Lip 2010 22:47 3074 8
  • #1 18 Lip 2010 22:47
    Paluszek
    Poziom 9  

Witam,

Od jakiegos czasu przy uruchamianiu komputera, po logo startowym Windows XP, pojawiał sie czarny ekran (który trwał kilka sekund), a potem na ogół pojawial sie pulpit i wszystko bylo w porządku. Natomiast czasami pojawiał sie bluescreen 0x00000024 i restart. Z czasem pojawial sie coraz czesciej, trzeba bylo uruchamiac komputer po kilka razy. Az ostatnio, w ogole przestal sie uruchamiac.

Nie da sie naprawic przy pomocy płyty instalacyjnej Windows XP, nie da sie nawet zainstalowac systemu na nowo. Na dole paska (po wyborze instaluj albo naprawiaj) jest examining nvraid0, chwila zadumy i w/w bluescreen.

Troche googlowalem i wyglada to tak jak tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1370806-0.html

W koncu u kolegi wyszly pamięci, wiec wyjąłem jedną kosc, i próbowałem czy na którejkolwiek sie uruchomi. Nie udało sie, wiec zapusciłem memtest86 i wygląda na to, ze pamieci są w porządku.

Początkowo myslalem, ze to software. Ale potem przykuły moją uwagę artefakty. Pojedyncze piksele, czerwony, zielony, czasem pojawia sie niebieski. Ale te artefakty widac tylko gdy zgłasza sie bios (tam gdzie wykrywa dyski ide, oferuje wejscie do setupu), oraz przy logo startowym windows xp.
    Nie ma tych pikseli na pierwszym ekranie, gdy zglasza sie karta graficzna, na drugim są (ten z biosu), na trzecim znowu nie ma (gdy wykrywa macierz raid0).
    Teraz zauwazylem, ze pikseli tworzy sie coraz wiecej (byly 3, teraz jest 11).

Czyli niby hardware, ale zeby bylo smieszniej, to system zainstalowany na starych dyskach twardych wstaje (bez artefaktów na monitorze, które są na ekranie startowym tylko na nowych dyskach). Nawet udalo mi sie skopiowac dane z partycji systemowej. Przeskanowałem z parametrem /r i /f chkdiskiem, podmieniłem plik ntfs sys, ale nie pomogło.

parametry: x2 3800+ s939, 2x512ddr, geforce7600gs, 2x samsung 640gb w raid 0 + 2 stare dyski samsung 200 i 160gb.

Tak wiec nie wiem do którego działu wrzucic, zaryzykuje software.

0 8
  • #2 18 Lip 2010 22:59
    livex21
    Poziom 22  

Zasilacz jaki?

Pozdrawiam!

0
  • #3 18 Lip 2010 23:24
    Paluszek
    Poziom 9  

chieftec 350w

0
  • #4 19 Lip 2010 10:40
    livex21
    Poziom 22  

Myślę, że winny może być zasilacz.

Pomierz napięcia przynajmniej na linii 12V i 5V i napisz o wynikach.

Pozdrawiam!

0
  • #5 24 Lip 2010 22:54
    Paluszek
    Poziom 9  

napięcia w porządku
    linia 5v - 5,02-5,03v
    linia 12v - 11,75-11,89
    linia 3,3v - 3,35-3,36

najbardziej waha sie 12v, ale nie wiecej niz 0,2v, czyli i tak w porządku.

I sypie mi tymi artefaktami coraz bardziej... karta graficzna?

Ale jesli karta, to dlaczego system na starych dyskach sie uruchamia?

Moze plyta glowna razem z kontrolerem sata sie buntuje?

0
  • #7 25 Lip 2010 00:19
    Paluszek
    Poziom 9  

a czym moge odczytac informacje z tych dysków sata w raid0 ?

bo ani crystaldiskinfo, ani hdtune, ani nawet everest nie moze tego udzwignąć.

EDIT
    Troche pogooglowałem i wynika z tego, ze nie ma sposobu na odczytanie SMART z macierzy raid0.

0
  • #8 25 Lip 2010 09:57
    dinos83
    Poziom 33  

Musisz usunąć macierz żeby odczytać smart.
    Napięcia mierzysz pod obciążeniem.

0