Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko zamrażarka CANDY - problemy z chłodzeniem

Tomek1966 19 Jul 2010 07:53 8199 4
    Tomek1966
    Level 11  
    Witam. Mam lodówko zamrażarkę CANDY. Działała dobrze. Od pewnego czasu w komorze chłodziarki jest za ciepło. Pomimo iż cała lodówka ma jeden agregat obsługujący zarówno komorę zamrażarki i komorę chłodziarki, to mrozi w zamrażarce, a ma problemy z chłodzeniem w komorze chłodziarki. Agregat pracuje na okrągło na najwyższym chłodzeniu, a chłodziarka jest wciąż za ciepła.
    Moje podejrzenia są takie, że może są problemy z drożnością skraplacza w chłodziarce. Oczywiście mogę się mylić.
    Proszę o opinie na ten temat. Co można zrobić, żeby znów było dobrze. Szkoda sprzętu, bo jest bardzo ładny i polubiliśmy go.
    rserej
    Level 18  
    Lodówka chodzi cały czas bo jest najprawdopodobniej ubytek freonu i nie ma odpowiedniej temperatury do wyłączenia termostatu. Zamrażarka jeszcze chłodzi ale temperatura na pewno nie jest zgodna z nastawą.Pomiar temperatury w chłodziarce i w zamrażalce pewnie to potwierdzi.Uzupełnienie freonu to najczęściej tylko ucieczka w czasie przed wymianą na nowy sprzęt.Nikt nie da gwarancji że sytuacja się nie powtórzy.Proszę podać model tego Candy.
    Tomek1966
    Level 11  
    Z modelem to mam problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś oznaczenia. Lodówka ma 165 cm wysokości. na dole zamrażarka z trzema szufladami, na górze chłodziarka w której jest okrągły termometr chemiczny wyświetlający OK. Sterowanie na górze po otwarciu drzwi i tam napis Klass A+. Na drzwiach na górze tłoczony napis CANDY.
    Z tą lodówką to było tak. Kupiliśmy ją od ludzi, którzy przy sprzedaży mówili, że coś jest nie tak z chłodzeniem, że słabo chłodzi itd. Przywieźliśmy ją samochodem w pozycji leżącej i po odstaniu około doby w pionie podłączyliśmy. Okazało się, że i chłodzi i mrozi aż nadto dobrze. Po prostu bez żadnych zastrzeżeń. Tak chodziła i chłodziła około pół roku. Teraz przy okazji tych upałów coś się w niej chyba przytkało w skraplaczu. Bo zamrażalnik mrozi, a chłodziarka nie chłodzi. Żona ją rozmroziła, ale nie pomogło. Teraz mnie namawia, żeby ją znowu położyć na płasko, to może coś się tam znów odetka. Pomóżcie zanim wpadnie na pomysł, żebym ją woził samochodem dookoła miasta.
    rserej
    Level 18  
    Jaka jest temperatura w zamrażarce,to że chłodzi to nie znaczy że jest odpowiednia powinna oscylować w przedziale -15 do -20 stopni.
    Tomek1966
    Level 11  
    Wsadziłem termometr z balkonu do zamrażarki. Wynik -20 st. W komorze chłodziarki coraz cieplej. Już prawie wcale nie chłodzi.