Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa OPC Serwera Siemens S7-300/200

crew1988 19 Jul 2010 13:06 3061 4
SterControl
 • #1
  crew1988
  Level 14  
  Witam,

  Mam następującą sytuacje, posiadam w firmie około 30 maszyn wszystkie na sterownikach Siemens S7-300 (20 sztuk) i S7-200 (10 sztuk). Chciałbym je połączyć sieciowo między sobą. Następnie chciałbym wyciągnąć z każdego ze sterowników liczniki sztuk i wyświetlać je w sieci ( aplikacja w windows). Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób to zrobić? Czy muszę zrobić OPC serwer?? Od czego zacząć i jak robić to krok po kroku??
  Jeszcze jedno pytanie, chciałbym kupić następujący moduł: S7-LAN / MPI-LAN tylko nie wiem czy dzięki niemu będe miał możliwość wyciągniecia danych ze sterownika i przekazania ich do sieci ethernet ( baza danych ) z której będe mógł wyciągać dane ( liczniki, czasy parametry itd) ??
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • SterControl
 • #2
  _goblin
  Level 14  
  Witam
  Wiele zależy od kosztów jakie możesz ponieść, żeby to zrobić.
  Najbardziej fachowo i w miarę prosto to wyposażenie wszystkich sterowników w moduł ethernetowy, spięcie ich w sieć i poprzez serwer OPC przekazywanie danych do aplikacji lub jakiegoś systemu SCADA.
  Zakup 30 sztuk modułów ethernet to spory wydatek, jeżeli te sterowniki są już jakoś ze sobą połączone (MPI, Profibus), to można przekazywać między nimi dane do jednego sterownika, który przez rozszerzenie ethernet i OPC serwer przekaże te dane do windowsa.
 • SterControl
 • #3
  crew1988
  Level 14  
  Witam

  Szczerze powiedziawszy kupił bym na początek np 4 takie moduły ethernetowe. Posiadam jednostki centralne CPU 313-2DP. Jaki moduł Ethernetowy dokładnie kupić?? Jak go połączyć do komputera, tzn co musze jeszcze kupić?? Jakie oprogramowanie dokładnie kupić, jak je skonfigirować??
  Jeżeli posiadam kilka jednostek w niedużej odległości od siebie, jak mógłbym je połączyć ze sobą?? Muszę kupić moduł IM do każdej jednostki a ostatecznie spiąć przez Profibus a następnie do jednego CPU gdzie stworze jakieś DB i z tamtąd przekaże zmienne do OPC poprzez Ethernet( moduł ethernetowy do głównego CPU)?? Moja aplikacja napisana będzie w C#, można w jakiś inny sposób wyciągnąć dane z PLC do komputera??
  Znalazłem w sieci coś takiego tylko nie wiem czy to jest dobre urządzenie ;/
  http://www.traeger.de/industrial-ethernet/s7-lan-mpi-lan.html
  Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.
 • #5
  tufus
  Level 14  
  Witam,

  Korzystam z takiego modułu S7-LAN, dystrybutorem jest firma INEE (z firmą tą współpracuje Siemens). Moduł wykorzystuje do podłączenia się do wizualizacji z WinCC SCADA. Korzystam również z modułu S5-LAN++ do komunikacji ze sterownikiem S5, który jest podłączony do aplikacji wykorzystujące biblioteki libnodave. Oczywiście są również moduły firmy IBHsoftec, które posiadają taką samą funkcjonalność