Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w Kinie Domowym MANTA

19 Lip 2010 17:12 2592 13
  • Poziom 9  
    witam!!! Mam problem odnośnie kina domowego Manta!!! gdy jest włączone to słychać "buczenie" tam gdzie jest subufer ( niewiem jak się pisze poprawnie:) ) staje się to usiążliwe, gdyż jak jest chwilke ciszej np. między przerwami w piosenkach albo podzczas przełanczania kanałów to to buczenie daje we znaki!! Pomóżcie
  • Poziom 18  
    No przyczyn może być wiele, to zależy od konstrukcji wzmacniacza i filtrów przedwzmacniacza. Na początek proponuję oględziny okablowania, przewody doprowadzające sygnał (np. sprawdzić czy nie mają przerwy na masie), czy oby na pewno jest dobry styk między wtyczkami a gniazdami itp. Następnym krokiem będzie ingerencja wewnątrz sub'a.
  • Poziom 9  
    Tak jest od nowości!!! Mam wszystko podłączone do jednego gniazdka przedłużaczem i tam jest właśnie podłaczone to kino telewizor tuner dvd!! Nawet z całkiem innego gniazdka podłączyłem to kino tylko i dalej jest buczenie!!! a dokładnie co z tym masowaniem bo nie bardzo jestem kumaty
  • Poziom 18  
    To być może to wina zbyt słabej filtracji w zasilaczu już fabrycznie. Proponuję dostawić 2x większe pojemności niż są i zobaczyć czy ucichnie.
  • Poziom 9  
    Czyli co?? Mam rozkręcic subufer i tam poszukać tych filtrów i oddzytać ich parametry i kupić większe
  • Poziom 18  
    Jak nie bardzo wiesz co to są i jak wyglądają kondensatory to może lepiej poproś jakiegoś kolegę co Ci pomoże. Chodzi tu o możliwość występowania zbyt dużych tętnień. Jak chcesz to sam zrobić to zrób fotkę wnętrza to Ci wskaże te elementy.
  • Moderator
    A czy ten subbuffer buczy jak są odłączone od kina domowego wszelkie kable?
    Zrób taki eksperyment: włóż do DVD płytę z filmem lub CD z muzyką i odłącz od kina wszystkie kable z wyjątkiem głośnikowych. Jeżeli nadal buczy to znaczy się że jest problem z samym urządzeniem.
    Jeżeli nie buczy to włóż kabel połączeniowy z telewizorem i zobacz czy zacznie buczeć. Jeżeli tak to znaczy że są problemy z masami urządzeń.
    Daj znać co ustaliłeś....
  • Poziom 9  
    odpiąłem wszystkie głośniki i podłączenie z tv!! włączyłem go samego do gniazdka w innym pokoju i buczy tak samo
  • Moderator
    Czyli jest problem w samym urządzeniu. Najbliższy serwis....
  • Poziom 21  
    A może buczy transformator, choć teraz we wszystkich kinach montują zasilacze impulsowe ale może to wyjątek.
  • Moderator
    Sam tego i tak nie naprawisz, chyba że masz narzędzia i materiały serwisowe....
  • Poziom 21  
    Jeśli to transformator to wystarczy otworzyć obudowę i podłożyć pod transformator podkładkę z gumy lub czegoś miękkiego co zniweluje wibracje.
  • Poziom 18  
    Słuchaj kolego, ten dźwięk to buczenie (niski dźwięk) czy raczej piszczenie (wysoki) bo jeśli tak to trafko przetwornicy tak hałasuje. Na to nie ma rady, no chyba że wymienisz transformatorek na taki o takich samych parametrach. Jeśli tylko taki znajdziesz to sama wymiana to prościzna.Pozdrawiam.