Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELECTRIC CAD-460 kod błędu ERROR 6

rzeppcia 07 Sie 2010 19:55 1163 0
  • #1 07 Sie 2010 19:55
    rzeppcia
    Poziom 11  

Witam wszystkich serdecznie.

Problem z jakim zwracam sie do Państwa do w/w radioodtwarzacza jest następujący:
    Radio pare miesięcy działało poprawnie, następnie zaczęło mi rozładowywać akumulator w samochodzie. I tak przez przypadek kiedy siedziałem cicho w samochodzie słyszę, że w radiu co 20- 30s włącza się na moment silniczek od wsuwania i wysuwania płyty CD.

Radio rozkręciłem, przeczyściłem soczewke, przelutowałem DRIVERA, taśmy. Po skręceniu radia dalej to samo się dzieje, a po włożeniu plyty CD lub MP3 zaczyna kręcić płytą, a po chwili wyskakuje napis: ERROR 6- a wcześniej odtwarzacz działał poprawnie.

Nie mam już pomysłu co dalej, siedzę na forach szukając pomocnych informacji, a przy tym radiu juz 3 dzień szukam usterki bez skutku. Nie wiem co dalej robić.

Prosze wszystkich o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawim serdecznie
    Łukasz
    Witam wszystkich.

Po wielu dniach trudu i zmagań z w/w radiem udało mi się je postawić do stanu pierwotnego. Problem lezał w sterowniku lasera, dokładnie w ukladzie: 9226X1. Przelutowanie tego ukladu (gdyż na 2 pinach robiło się zwarcie) spowodowało że czytnik już nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem CD/MP3. Co odziwo ten układ jest bardzo wytrzymały, gdyz podczas lutowania zapomniałem w którym miejscu miała być pierwsza odnoga, ponieważ na płycie głównej nie był zaznaczony punkt 1-go pinu i zalutowałem układ odwrotnie. Wten czas czytnik wogóle nie działał, laser nawet nie drgnał i nie probówał czytać płyt, a po ułożeniu właściwie scalaka CD od razu ruszyło.

Myśle że te informacje innym się przydadza na przyszłość, bo te tańsze radia są robione na jedno kopyto. Czytniki są takie same, badź delikatnie się różnią rozmieszczeniem elementów. Proszę się nie sugerować podpowiedziami innych osob typu: wymień laser, wymień czytnik, driver, czy silnik... Wpierw trzeba sprawdzić układ który odpowiada za laser, gdyż od tego scalaka zależy czy procesor dostanie przyzwolenie na odczyt plyty czy nie.

Problem z włączającym silniczkiem jeszcze nie został rozwiaząny. Jeszcze poświęcę czasu na ten problem, ale zauważylem, ze przy włożonej płycie i wyłączonym radiu ten problem się nie pojawia, tylko wtedy kiedy czytnik jest pusty.

Czy ma ktoś z Panstwa jakiś pomysł dotyczacy tej usterki?? Jeśli tak to proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Posty piszemy po polsku - do poprawy. Klawisz "Pisownia" może pomóc. [damiancz]

Rozwiązałem problem również z włączającym się silniczkiem od zaciągania/ wysuwania płyt. Okazało się że były od nowości (albo ktoś celowo zrobił) zamienione kabelki od fotodiod.

Jedna fotodioda była zasłonięta. Po poprawnym zlutowaniu przewodów i zdjęciu zasłony z fotodiody radioodtwarzacz działa poprawnie.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów