Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik prędkościomierza - OPEL COMBO C 1,3 CDI 2009r.?

shel82 19 Jul 2010 21:23 3911 6
 • #1
  shel82
  Level 18  
  Witam, gdzie w OPEL COMBO C 1,3 CDI 2009r. znajduje się czujnik prędkościomierza?
  Przestał mi działać prędkościomierz, zegary już podmieniłem, ale dalej to samo...
  Próbowałem go zlokalizować w okolicach skrzyni biegów, ale jakoś mi się nie udało.
 • #2
  misiozol
  Level 31  
  Masz abs czy nie ? tak czy inaczej predkosc idzie do licznika VAN-em z multifunction control module do ktorego idzie CAN-em i dalej sa 2 opcje z abs-u CAN-em, lub ( bez ABS ) z ECM-u tak samo CAN-em do mutifunktion control module, a wtedy sygnal jest brany z lewego przedniego kola i idzie porzez wzmaczniacz sygnalu (tez do ECM-a) jest on w skrzynce z bezpiecznikami pod maska opisany jako "signal amplifier" ( wzmaczniacz sygnalu )
 • #3
  shel82
  Level 18  
  Tak mam ABS, ale pamiętam, że jak kiedyś podnosiłem tylko prawe przednie koło to licznik chodził, więc chyba nie jest brane z lewego przedniego i tam chyba nie ma tego czujnika?
 • #4
  misiozol
  Level 31  
  Jak masz ABS to jest brane z ABS-u ogolnie , wskazana by byla diagnostyka.
 • #5
  shel82
  Level 18  
  Ok, byłem w serwisie i skasowali mnie 160 zł i nic nie znaleźli powiedzieli tylko, że musiałbym zostawić auto na dłużej co nie wchodzi w grę bo muszę nim jeździć na codzień - pracować...
  Pytanie, bo jakoś nie wierzę w te serwisy czy i czym można zdiagnozować ewentualny obiaw - jaki program ewenatualnie proramator?
  Pytanie 2 - skoro brany jest z absu to nie ma znaczenia z jakiego koła i skoro tak to przestały działać obydwa czujniki?
 • #6
  misiozol
  Level 31  
  Do diagnozy tego to najlepszy TECH2 za gruba kase , pojedz do dobrego elektromechanika i musisz sie z tym liczyc ze auto bedzie raczej musialo zostac u niego.
 • #7
  prasak
  Level 11  
  Czesc
  Kolega misiozol daje rade w te klocki, tylko z praktyki wiem ze z prawego przedniego (oczywiscie przy braku ABS-u) a u Ciebie kolego to tylko diagnostyka na początek - tak jak mowil.
  Miałem tylko chyba raz przypadek słabego styku na złączu tylnym zegarów - nie pamietam dokłądnie ale chyba jest tam pod kością złącza strasznie miekka pianka i chyba ona sie wtedy poddałą... spróbuj, nic nie stracisz.
  Powodzenia!