Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki rzutnik i glosniki kupic?

kianek 19 Jul 2010 22:07 2643 5
lampy.pl
    kianek
    Level 9  
    witam
    prosze o pomoc

koncze budowe domu
    jeden pokoj bedzie "kinowy" kwadrat o pow 32 mkw ale bez jednej sciany-polaczony z salonem

jaki mam kupic rzutnik? chce aby przekatna byla pow 100cali

najwazniejsze dla mnie teraz to czy rzutnik bedie zamontowany przy suficie czy np na stoliku na srodku pokoju

druga sprawa to glosniki - bardzie mi zalezy na wygladzie niz na mozliwosciach- i tak nie mam sluchu :>

chcialbym montowane do sciany

budzet sredni

4k na proj i 4k na glosniki

z goryy dziekuje za pomoc
  • lampy.pl
    DROPKICK
    Level 13  
    A czy te 4tysie na głośniki to masz na myśli sam zestaw kolumn, czy do tego jeszcze amplituner, oraz podaj jaki zestaw głośników Cię interesuje (stereo, 5.0, 5.1, 7.0, 7.1) bo to ma spore znaczenie przy wyborze.
  • lampy.pl
    kianek
    Level 9  
    jaki zestaw mnie interesuje?

nie wiem :D

raczej 5.1

chcialbym siue zmiescic w 10-11 tys we wszystkim

projektor,glosniki ,ampli ,ekran elektryczny.

odtwarzam negrywane filmy. nie zalezy mi na super jakosci bo i tak z pendrive jeje nie osiagne

Dodano po 6 [minuty]:

czerwony kolor to TV 60 czli
    czarny to ekran wiszacy nad tv- zjezdza zakrywajac tv
    niebieskie to glosniki
    fioletowy to rzutnik. nie wiem czy przymocowany do sufitu czy stajacy na stoliku. wolalbym druga wersje
    gpz500
    Level 12  
    Polecam Ci rzutnik, który sam kupiłem Panasonic PT-AX200E.
    Zacznę od tego, że z początku rozważałem kupno najtańszego projektora FullHD. Całe szczęście, że sprzedawcy ze sklepów Rzutniki.com i Prono.com.pl odradzili mi to, argumentując tym, że tani FullHD, to "golas" - tj. nie ma optycznego zoom-a, nie ma możliwości regulacji obrazu etc. Tym sposobem zszedłem o półkę niżej - do 1280x720 (W-XGA). Na placu boju pozostał Panasonic PT-AX200E i Epson EMP-TW700. Cena Panasonica spadała z dnia na dzień, a Epsona stała w miejscu. Epson kusił ślicznym design-em i 36-cio miesięczną gwarancją (uwaga: na lampę 36 miesięcy, ale z limitem godzin pracy - nie pamiętam jaki to limit, a do gwarancji nie zajrzę, bo jej nie ma - Panasonic wprowadził e-gwarancje na podstawie dowodu zakupu).

Teraz o projektorze: obraz jest wyśmienity! To jest niewiarygodne! Mam teraz lepiej niż w dobrym kinie. Pod warunkiem oczywiście, że źródłem jest Blu-ray. Przy DVD wciąż regulujemy ostrość :-), ale to na nic się zdaje... Ja z płyt DVD rezygnuję, choć zaznaczam, że jakość jest dużo lepsza niż na TV. Najprawdopodobniej dlatego, że mam dobry czytnik Blu-Ray. Dalej zalety: bardzo cichy, zoom optyczny!, optyczne przesunięcie obraz w pionie i poziomie daje duże możliwości regulacji, łatwy w obsłudze, mały podświetlany pilot z dużymi klawiszami.
    Wady: marne regulowane przednie nóżki z plastikowymi gwintami, brak wejścia DVI, brak regulacji keystone w poziomie, predefiniowane ustawienia obrazu są marne - tylko jednego z nich używam.

Jestem zadowolony i polecam.

Teraz skup się też na ekranie. Pominąłeś go w kosztorysie, a musisz przeznaczyć na niego niepomijalną kwotę.
    Masz kilka opcji:
    - kupić rozwijany ręcznie - nie polecam, bo szybko traci płaskość od szarpania
    - kupić elektryczny - pamiętaj o podciągnięciu zasilania i dodatkowej kasie
    - pomalować ścianę specjalną farbą.

I powieś projektor! Nawet najcichszy z nich słychać, gdy stoi przy uchu.

I koniecznie napisz co kupiłeś i jak wyszło.
    kianek
    Level 9  
    kupile ekran 120 cali
    projektor sanyo z800
    ampli denon 1912
    glosniki-caly zestaw paradigm 60v plus sub ultracube

jest milo :>>
    okrzemek
    Level 1  
    Kupię rzutnik ANIA B-9. Pomożecie?