Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS x51R - Problem z biosem i/lub bootowaniem.

xjelen 19 Jul 2010 22:55 1691 2
    xjelen
    Level 9  
    Witam, dostałem od znajomego laptopa do naprawy(bo Ty się znasz). A więc tak:
    W opcjach wyboru systemu mam :
    - a
    - Windows xp home

raz się uruchamia i "wraca" do instalacji systemu win xp home sp1( doczytałem na forum, że powinno być sp2 na tym sprzęcie, bo na sp1 coś nie bangla)
    a raz wyskakuje komunikat o nie integralności Biosu z ACPI. Ok, Wchodzimy do biosu
    wersja 207 ( 209 ściągnięta i czeka na flashowanie) tu kolejne "ale" :
    plik z biosem musi być na hdd, bo biosowa flashowarka nie obsługuje pendrajwów, CD, dvd etc.
    Każda próba odpalenia czy to live cd czy innej płyty z windowsem XP sp2 kończy się fiaskiem - tak jakby jej nie wykrywało.

nie wiem co począć.
    Może ktoś z użytkowników będzie miał jakieś pomysły / sugestie.

Dodam, że wszystkie płyty, czy to live cd, czy rescue cd są nagrywane w programie Nero i na innych laptopach czy pctach działają. obie płyty Win xp sp2 sąoryginalne i też działają na innych sprzętach.

pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    QaDo
    Level 19  
    Witam, wymagana jest obsługa ACPI, opcja ta musi być włączona w BIOS. system instalujemy poprzez F6 czyli instalację driverów do RAID, inaczej system CI wyskoczy :)
    xjelen
    Level 9  
    Wszystko fajnie, ale takiej opcji w biosie nie mam. Chiałem go sflashować, ale nie mam jak... plik musi być na dysku, a nie chce bootować jakiejkolwiek płyty/pendrajwa - This utility doesn't support: cdrom usb hdd secondary cdrom...
    kiła i mogiła.