Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool 20ru-d3a+sf- lodówka kiepsko schładza.

matii_speed 20 Lip 2010 07:10 2507 3
  • #1 20 Lip 2010 07:10
    matii_speed
    Poziom 16  

Witam. Mam problem z lodówką whirpool 20ru-d3a+sf. objawy są takie że kiepsko schładza jedzenie w lodówce, w zamrażarce jest ok. Poczytałem trochę forum i znalazłem ze może to być wina grzałki parownika lub jej sterowania, może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ta grzałka?? czy to jest w zamrażarce u góry?? tam jest pełno lodu?

0 3
  • #2 20 Lip 2010 10:01
    Qbuś
    Poziom 38  

Cytat:
    czy to jest w zamrażarce u góry?? tam jest pełno lodu?

Usuń ten lód z zamrażarki (rozmroź ją całkowicie) i sprawdź ponownie.

0
  • #4 16 Wrz 2013 13:39
    dllugii
    Poziom 1  

Witam, miałem podobny problem w Whirpool 20ru-d3 la+, mimo że na forum znalazłem instrukcję serwisową do podobnego typu trudno było się tam czegoś do szukać konkretnego. Na trop naprowadził mnie jakiś wpis na forum, że to uszkodzona żaluzja. I tak było, otóż owa żaluzja znajduje się w komorze chłodziarki u góry po lewej stronie. Trzeba odkręcić całą osłonę tam gdzie jest światło, śruba znajduje się pod środkową plastikową osłoną/łatwa do ściągnięcia/ w tym panelu. Wysunąć całość do przodu i ukaże się styropianowy korpus, a w nim sterownik z żaluzją /po lewej stronie. Styropianowy korpus należy wyjąć ze ścinki rozdzielającej komorę chłodziarki od zamrażarki oraz rozłączyć kable zasilania. Umie już pomogło usunięcie żaluzji chłodziarka po 1godzinie już pracowała prawidłowo. W moim przypadku okazało się, że nie umiejętne domykanie lodówki spowodowało jej oblodzenie i uszkodzenie owej żaluzji. Ta lodówka ma jeden agregat, który chłodzi zamrażarkęa po przez żaluzje i kanał po filtrem antybakteryjnym i kolejny do dolnej szuflady. U mnie były one pokryte lodem bez prześwitu. A po takim mocnym rozmrażaniu trzeba uzbroić się w cierpliwość/piszczące alarmy 10min, kontrolna braku zasilania 30min itp./, aby znów zaczęła chłodzić /zimne powietrze czuć już po upływie kilku minut/, a wróciła do prawidłowego funkcjonowania 4-5godzinach. Życzę powodzenia

1