Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 350 PLN

20 Lip 2010 08:09 1310 11
  • Poziom 12  
    Witam.

Potrzebuję kupić kartę graficzną do zestawu w cenie do 350 PLN. Poprzednia karta GF 8600 GT padła.
    Jaką teraz polecacie?
    Ja osobiście zastanawiałem się nad tą: Gainward GeForce GT 240 Golden Sample HDMI 1GB DDR5 PCI-E

Zależy mi na jak najlepszej wydajności w tej cenie. Wiem, że budżet jest skromny, ale muszę wybrać coś w tej kwocie.

W zestawie obecnie jest:
    Płyta główna: GA-G33M-S2
    RAM: 2 GB (niestety nie znam parametrów)
    Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz
    Zasilacz: Chieftec BPS-500S 500W
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Ciekawym rozwiązaniem wg mnie jest karta Radeon HD4850 1GB DDR3 256bit PCI-E
  • Poziom 12  
    Nie mam zaufania do Radka
  • Poziom 15  
    No to ta karta GeForce GT 240 co wybrałeś będzie najlepsza w tym przedziale cenowym. Radeon HD4850 jest trochę bardziej wydajny, ale jak nie masz zaufania do ATI, to karta Nvidii będzie dobrym wyborem
  • Poziom 12  
    Jeśli miałbym się angażować w ATI to postawiłbym na: Gigabyte Radeon HD 5670 1GB DDR5
    Ta, którą proponujesz jednak jest technologicznie słabsza. Choćby biorąc pod uwagę pamięć.
  • Poziom 15  
    Ale karta którą podałem wypada dużo lepiej w benchmarkach. Wynika to chociażby z szybszej magistrali pamięci.
  • Poziom 12  
    Pokażesz jakieś porównanie? Czy piszesz z "własnego" doświadczenia?
  • Poziom 43  
    5670 8ROP 20TMU 80SP 128bit ddr5

4850 16ROP 40TMU 160SP 256bit ddr3

4850 jest szybsza ~30%
  • Poziom 15  
    Gdzieś widziałem porównanie, ale teraz coś nie mogę znaleźć. Powiem tylko, że faktycznie 5670 jest kartą nowej technologii, ma lepszą pamięć, zużywa dużo mniej prądu i chyba jest trochę bardziej cicha w pracy, bo z tego co czytałem to w 4850 chłodzenie Zalmana jest wydajne, ale głośne. Poczytaj inne tematy jeszcze, a na pewno coś znajdziesz na temat obu kart z tymże tak jak mówię 4850 jest ciut lepsza pod względem wydajności.
  • Poziom 2  
    Jeśli pragniesz porównać jakiekolwiek z kart dostępnych i juz dawno nieobecnych wystarczy wejść na tą stronę ( przepraszam jeśli jest to zabronione)

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

masz tam "porównywarkę" kart, wybierasz 2 karty, i widzisz ich pobór prądu wyniki w benchmarkach, taktowanie pamięci, procesora graficznego.

Z kart a układami NVIDIA porównywalne do zaproponowanego HD4850 są tylko GeForce 9800GT/9800GTX
    ale są one raczej droższe od HD4850 z 1GB

Wnioski nasuwają się same masz 350 i pytasz co brać.

Twoje życie Twój jeans!
  • Poziom 42  
    Ja bym nie łamał przez siebie 9800GT i 9800GTX, bo to są różne układy. 9800GTX od Gainwarda na pewnym serwisie aukcyjnym przed chwilą została sprzedana za 290 zł. Jak dobrze poszukać to można z łatwością kupić do 350 zł. GT240 to budżetówka i daj sobie z nią spokój.

GT240 można by przyrównać do 9600GT jeżeli chodzi o wydajność.
  • Poziom 19  
    eddsan napisał:
    Nie mam zaufania do Radka

To czas zaufanie nabyć :D
    Zaproponowany wyżej HD4850 jest kartą wydajniejsza jak kolega wyżej pisze. Za wspomniane 350 zł można dostać nówkę sztukę 4850 od Asusa.
    http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4850/-/512

^ Tutaj masz porównanie, tyle że karty w wersji 512MB.