Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik 25cm jako subwoofer do skrzyni? +/- 250-300W

adek755 20 Lip 2010 10:03 10150 33
  • #1 20 Lip 2010 10:03
    adek755
    Poziom 13  

Witam!

Posiadam skromny zestaw CA:
    - radio Kenwood KDC-3044GY
    - 2x Rainbow Kick Bass 160W
    - 2x Tweeter Rainbow
    - wyciszenie drzwi przednich
    - wzmacniacz Kenwood KAC-626
    oraz skrzynię, w której obecnie siedzi głośnik 25cm Rainbow SW 250 SLC Sub for Kick Bass

Głośnik ten, pomimo że jest dobrze kojarzony przez miłośników CA, u mnie sprawia problemy. Kupiłem go już kilka lat temu i to jako używany - dziś już jest podpalony i jakość basu jaki się z niego wydobywa jest na poziomie Voice Krafta.

No i teraz przechodzimy do problemu tytułowego tego tematu:

Parametry pierwotne mojego obecnie posiadanego głośnika to:
    - installation diameter 233mm
    - mounting depth 112mm
    - independance 4 Ohm
    - input power 250W
    - sensitivity 89dB 1W/1m
    - frequency response 25-500Hz
    - wymiary: 380x310x335mm
    - rozmiar katalogow 25cm

Jak już wspomniałem potrzebuję jakiegoś nowego trzęsacza do mojej skrzyni, o jej wymiary nie pytajcie, bo i tak nie mogę już zmienić tych parametrów - jest to zabudowa prawej ścianki bagażnika i nie mogę tego zmienić.

Cena jaka mnie interesuje za głośnik to jakieś 150-199zł.
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze i wskazywanie Waszych faworytów.

Moje propozycje:
    JBL GT5-10 SUBWOOFER 25CM 1000W TANI SKLEP KURIER (numer 1145682275)
    HERTZ DS 250 NOWY ZESTAW GW.-----------i 2 GRATISY (numer 1141245592)
    BLAUPUNKT GTw 1000 Mk II BLAUPUNKT MAX POWER 600W (numer 1153025460)
    BLAUPUNKT GTw 1000 Mystic Series BLACK POWER 900W (numer 1138148290)

zainteresował mnie też ten Kenwood, wygląda bardzo ciekawie, jeżeli jest o niebo lepszy od tych wyżej jestem już w stanie dopłacić, a co tam...
    KENWOOD KFC-W2512 1000W max subwoofer 24mGW! (numer 1152932989)

Jeżeli macie propozycje - bardzo proszę. Komentarze o poszczególnych moich propozycjach - wady, zalety i ogólnie co kupić - za to będę bardzo wdzięczny.

Pragnę także przypomnieć, że powyższy zestaw CA złożyłem dzięki Wam drodzy użytkownicy elektrody ;) dziękuje, mam nadzieję że i teraz mi pomożecie.

Z góry dziękuje i zapraszam do tematu :).

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Lip 2010 11:56
    all4you_9
    Poziom 19  

Przydała by się objętość tej zabudowy.
    Wzmacniacz to masz 150W RMS
    Blaupunkty sobie odpuść bo okaże się że ten twój przypalony gra lepiej. Na JBL-a i Kenwood-a masz za słaby wzmak. Hertz będzie ok.

Zobacz też:
    GMS-250 150W RMS (numer 1152344357) ~100zł
    MAGNAT XPRESS 10 WYSYŁKA GRATIS!!! (numer 1136654812) 160zł
    Ale jakościowo do twojego CA pasował by lepiej Rockford Fosgate Prime R1S410 Kurier Gratis (numer 1093837231) 280zł

Najlepiej jak byś podjechał gdzieś do zakładu CA i posłuchał jak konkretny głośnik się sprawuje w tej obudowie i na tym sprzęcie. Na PW ci napisałem gdzie.

1
  • #3 20 Lip 2010 15:34
    adek755
    Poziom 13  

Fakt... 300W to MPO, w RMSie ma 150W.
    Ahhh jak kupowałem wzmacniacz to szukałem 827, ale że nie było to wziąłem 626 za 90zł, dziś jak na złość jest i ten byczek:
    KULTOWY KENWOOD KAC-827 !!!!! 300W RMS W MOSTKU ! (numer 1157406470)
    ajj, szkoda. No ale wróćmy do tematu.

Swoją drogą jak ten KAC-626 ma 150W RMS w mostku, a ten Rainbow SW 250 SLC Sub for Kick Bass ma 250W RMS (chyba, nie?) to może po prostu wzmacniacz nie wyrabia i przez złe ustawienie inputa czy crosovera mam wrażenie że głośnik pierdzi? Bo przy ustawieniu większego vol głośnik zaczyna przerywać aż, więc może to wzmacniacz nie wyrabia a głośnik jest dobry?

Co do głośników - 170, 160, 100. Rozpiętość duża, jeśli patrzeć na ostatni. Moc RMS taka sama jak widzę, czy więc ten najtańszy da mi coś takiego jak te 2 pozostałe? Co do tego Rockforda to nic z tego. Po 1 mam max 200zł, po drugie, chcę po prostu uzyskać dobry bass, żeby troche zatrzęsło samochodem i żeby poza nim było jako takie buczenie (melodie @ Lil Jon ;)), wzmacniacz ustawiam mono, LPF i oczekuję basu a nie idealnego mruczenia do symfonii Beethovena.

Pozdrawiam :)

0
  • #4 20 Lip 2010 15:54
    all4you_9
    Poziom 19  

Może i potrzebujesz właśnie mocniejszego wzmaka, po za tym nie napisałeś o przodzie, jeśli to z radia napędzasz, to może kup ten 300W wzmaka, a tym zasil przód.

Mogłeś też przypalić tego suba przesterami wtedy i nowy wzmak nie pomoże.

Jedź do zakładu CA i niech ci tam podłączą mocniejszy wzmak.
    Nie musisz u nich nic kupować, nikt tego nie wymaga, a może coś fajnego i taniego ci wynajdą, no i odsłuchu to żadne forum ci nie zastąpi.

1
  • #5 20 Lip 2010 16:54
    adek755
    Poziom 13  

Przód napędzam radiem Kenwood KDC-3044GY 4x50W w RMS to jest 4x30W chyba i to niech tak pozostanie, nie chce iść w koszta, mam 200zł.

Co do testów to spoko - pójdę, potestuję ale też zadowolenie sprzedawcy nie będzie duże gdy powiem dobra dzięki jeszcze się zastanowie, bo niekiedy nie należy tak postępować - zależy na jaki sklep trafię.

Raczej też wzmacniacza nie będę jednak wymieniał, powiedzmy że ten KAC-626 jest dobry, prod napędzam radiem i teraz co rzucić na tył - trzymamy się tego.

Jaki więc głośnik wybrać? Czy ten GMS-250 da radę? Dużo jest gorszy od Hertza i MAGNAT XPRESS 10 ?

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lip 2010 17:28
    sanders156
    Poziom 35  

Mierz sily na zamiary masz slabego wzmaka skrzynie ktorej wymiarow nie znasz i bardzo kiepsko zasilony przod , nie chcesz poprawy na lepsze to ok twoja sprawa... GMS nie jest w niczym gorszy od hertza a zdecydowanie lepszy od magniota i jest tani

1
  • #7 20 Lip 2010 23:47
    all4you_9
    Poziom 19  

adek755 napisał:
    Przód napędzam radiem Kenwood KDC-3044GY 4x50W w RMS to jest 4x30W chyba i to niech tak pozostanie, nie chce iść w koszta, mam 200zł.

Masz głośniki które mają przynajmniej 80W RMS i napędzasz je radiem które ma mniej niż 20 W RMS.
    Masz 200zł, znalazłeś wzmaka za 150zł idealnego do tego twojego suba, zostaje ci jeszcze na kable do przodu, podłączasz obecnego do tych Rainbow na przodzie, wiec gdzie idziesz w koszta?

Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić czy rzeczywiście problem tkwi z za małą mocą do suba, czyli podłączyć mocniejszego wzmaka. Pojedź do zakładu CA, jeżeli sprzedawca ma trochę pojęcia o marketingu, to nie będzie marudził jak nic nie kupisz. A jak kupisz nawet tego GMS-a i okaże się że gra gorzej, to wtedy będziesz niezadowolony że poszedłeś w koszta.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #8 21 Lip 2010 00:46
    powalla
    Moderator CarAudio

Dodam że te stare Rainbowy W160 , to nie takie głupie na jakie wyglądają . Stara dobra szkoła , tylko wymagają solidnego napędu (strasznie twarde zawieszenia i dodam że jako nieliczne mają podwójne dolne zawieszenia centrujące ) ) i filtry HPF na 80hz . Graja dość twardo ale za to sprężyście i szybko ...raczej kopią niż dają mięsko z drzwi .

PS: co do suba , to też polecam podpięcie go pod mocny wzmacniacz .

1
  • #9 21 Lip 2010 23:14
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    masz slabego wzmaka

Hmm. Początkowo myślałem, że to 150W w RMSie powinno mi wystarczyć, gdy podłącze jakiś fajny głośnik o podobnej mocy. W większe wartości watów wzmacniacza czy mega zabudowy dual z bass reflex nie chcę się bawić. Jestem zwykłym kierowcą, robię audio dla siebie, nie na zloty CA czy szpan na wiosce, tak więc szukam raczej głośnika pod te 150W, bo zakup mocniejszego wzmacniacza to wydatek, możliwe też że i kable mimo że Dietza, to 10cm2 mogły by być zbyt słabe. Co do samego wzmacniacza to jakiś czas temu sylwek z tego forum polecił mi tego Kenwooda, kolega się zna na audio i chyba aż taki zły nie jest ten KAC-626.
    Cytat:
    skrzynie ktorej wymiarow nie znasz

No więc co do skrzyni to jest to trochę inna sprawa. Jest to bowiem zamknięta zabudowa bocznej ścianki bagażnika w Opel Astra F hatchback. Coś jak w tym Golfie:
    Wymiary trudno jest mi więc podać, bo wewnątrz ścianka jest nawet nieproporcjonalna - wypukłe kształty karoserii są wyciszone matami i wełną, gdybym miał i robić ściankę wewnątrz to wyszło by jakieś 15cm głębokości skrzyni, tak więc bez sensu. Co do pojemności to oceniam to na jakieś 15l. Nie znam się na tym, ale wiem, że skrzynia powinna mieć jakieś swoje specjalne wymiary. Nie chcę jednak iść w koszta i budować kolejnej skrzyni oraz zostawiać dziury w boku (fabryczna ścianka bagażnika została zniszczona podczas wstawiania zabudowy - inaczej nie dało rady).
    Cytat:
    bardzo kiepsko zasilony przód

Hmm to dziwna sprawa, bo jakiś rok temu zakładałem temat na elektrodzie i mi powiedziano, że przód zasilić dobrym radiem - którym notabene nazwano model który wybrałem: KDC-3044 a teraz okazuje się że potrzebny jest kolejny wzmacniacz? Obecnie posiadanym KAC-626 przodu raczej nie zasilę bo jest to 2-kanałowy wzmacniacz, chyba?
    Cytat:
    GMS nie jest w niczym gorszy od hertza

Jesteś pewien? Czy 5 dyszek to kwestia jedynie większej renomy Hertza?
    Cytat:
    Masz 200zł, znalazłeś wzmaka za 150zł idealnego do tego twojego suba, zostaje ci jeszcze na kable do przodu, podłączasz obecnego do tych Rainbow na przodzie, wiec gdzie idziesz w koszta?

Wzmacniacz (niestety?) sprzedany. Pytanie tylko czy aby na pewno te trzeszczenie i przerywanie wzmacniacza jest spowodowane dużą mocą głośnika w stosunku do wzmacniacza? Możliwe, że bym kupił tego KAC-827 a okazało by się że to głośnik jest po prostu sfajczony... Kolejna sprawa - 2-kanałowym KAC-626 zasilił bym cały przód?

Cytat:
    Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić czy rzeczywiście problem tkwi z za małą mocą do suba, czyli podłączyć mocniejszego wzmaka. Pojedź do zakładu CA, jeżeli sprzedawca ma trochę pojęcia o marketingu, to nie będzie marudził jak nic nie kupisz. A jak kupisz nawet tego GMS-a i okaże się że gra gorzej, to wtedy będziesz niezadowolony że poszedłeś w koszta.

Otóż to - zgadzam się.
    Cytat:
    Dodam że te stare Rainbowy W160 , to nie takie głupie na jakie wyglądają . Stara dobra szkoła , tylko wymagają solidnego napędu (strasznie twarde zawieszenia i dodam że jako nieliczne mają podwójne dolne zawieszenia centrujące ) ) i filtry HPF na 80hz . Graja dość twardo ale za to sprężyście i szybko ...raczej kopią niż dają mięsko z drzwi .

Z tego co zrozumiałem to ciekawy sprzęt :D?
    Dla pewności - wierzch mają taki:
    tak więc co do specyfikacji to zapewne to:

Sprawa sprawdzenia na czymś innym - póki co zamieniliśmy głośniki z kumplem:
    - podpiąłem pod KAC-626 Magnata B30 250W RMS - grał git
    - podpiąłem pod Magnat mostek 1x150W RMS mojego Rainbow SFKB - pierdział
    Wstępnie ustalone, że albo ten Rainbow naprawdę potrzebuje dużo mocy - a Magnat po prostu jest nowszą produkcją i jest elastyczny - gra też ze słabszym wzmacniaczem albo mój Rainbow nie jest po prostu w pełni sił. W sumie ma już co najmniej 5 lat ten głośnik...

Trochę się rozpisałem, mam nadzieję że sprawa się przynajmniej wyjaśni.
    Komentarze? Zapraszam, będą mi bardzo pomocne.
    Dzięki za udział w dyskusji.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 21 Lip 2010 23:42
    powalla
    Moderator CarAudio

Podłącz naprawdę jakiś dobry wzmacniacz a nie jakiegoś lichego Magnacika . Możesz też podłączyć pod zaciski suba miernik (ustawiony na mierzenie oporu..wzmacniacz odłączony od głośnika) i ręką w miarę centrycznie ruszać membraną . Wartości na mierniku powinny się zmieniać ale nigdy nie powinno się pojawiać zero (ruszaj powoli) . Sprawdź też czy lica (przewody idące od cewki do zacisków na głośniku ) nie stukają o membranę i stąd te "odgłosy" . Sprawa następna to szczelność skrzynki . Mała szparka i już pojawiają się "dziwne odgłosy" . Wciśnij membranę (centrycznie a nie np. na brzegu) i obserwuj czy wróci do położenia spoczynkowego szybko , czy powoli ..dodam że im bardziej wraca powoli tym lepiej .

1
  • #11 21 Lip 2010 23:57
    adek755
    Poziom 13  

Hmm.. Ten głośnik naprawdę jest aż tak mocny oO.
    Śmieszna sprawa, kiedyś myślałem że te 250W to nie może być RMS przy głośniku 25cm...

W takim wypadku muszę znaleźć kogoś z mocnym wzmacniaczem.
    KENWOOD KAC-823 MOCNY (numer 1159639023)
    btw co o tym powiecie?

0
  • #12 22 Lip 2010 00:12
    powalla
    Moderator CarAudio

Najpierw na próbę podłącz , a nie kupuj , bo jak się okaże że to jednak głośnik jest "padnięty" , to tylko znów wydasz kasę ;)

1
  • #13 31 Lip 2010 12:44
    adek755
    Poziom 13  

Podłączałem ten głośnik Rainbow pod mocniejsze wzmacniacze i ten sam efekt pierdzenia, charczenia głośnika. Coś jak na tym filmie:
    http://www.youtube.com/watch?v=0xLx6i29GZc&feature=related
    proszę nie patrzeć na głośnik, chodzi mi o ten dźwięk (wiem że tutaj te charczenie może być tylko przez aparat, u mnie jednak jest to w realu :() - takie charczenie wydobywa się z tego Rainbowa zamiast głębokiego bassu.

Powiem szczerze, że nie wiem co zrobić.
    Czeka mnie zmiana głośnika, ale zastanawiam się nad 2 możliwościami:
    1. Zakup głośnika 25 cm o mocy 150W RMS pod mój wzmacniacz 150W RMS
    2. Zakup skrzyni Magnat B30 250W RMS pod mój wzmacniacz 150W RMS
    Przypominam - wzmacniacz to Kenwood KAC-626.

Skąd pomysł z Magnatem B30? Znajomy ma w Renault 19 taką skrzynię podłączoną pod wzmacniacz Magnat Edition Two który ma RMS też 150W i powiem że gra to jak dla mnie super! Mimo że wzmacniacz niby za słaby, to bass super się wydobywa z tego - głęboki i czysty bez charczenia i pierdzenia - WTF? Niby Magnat - firma średnia i niby skrzynia dobrana nie pod wzmacniacz a gra to na prawdę ładnie!

Co o tym sądzicie? Czy jednak kupić ten 25cm i będzie też ładny bas?
    W sumie to 150W RMS a nie 250W RMS jak ma ta skrzynia, no i B30 ma chyba 30cm głośnik, ale czy mimo że wzmak tego kumpla ma 150W RMS to można wykorzystać potencjał tej skrzyni B30? Bo gra naprawdę fajnie...

I jeszcze jakby ktoś mógł ocenić - może ten wzmacniacz Magnat Edition Two mimo takiej samej wartości RMS w mostku - 150W to jest lepszy od KAC-626?

Będę wdzięczny za ocenę, porównanie tych wzmacniaczy - czy ten Magnat jest dużo lepszy od mojego Kenwooda? Bo znajomy mówi żebym wymienił wzmacniacz na tego Magnata i wziął B30 i będę miał git. Jak sądzicie?

0
  • Pomocny post
    #14 31 Lip 2010 13:12
    sanders156
    Poziom 35  

Widocznie jestes malo wymagajacy i to co nie charczy bierzesz za dobry sprzet ;) Normalnie bym sie tu troche powywnetrznial o tym ze moze maganty to nie najlepszy wybor i moze cos z uzywek ale z jakoscia poszukac ale po co , skoro tobie sie podoba jak gra u kumpla to kup to co ma kumpel i bedziesz mial cos co tobie odpowiada , przy okazji nie bedzie to zakup w ciemno tak jak kazdy zakup polecany przez internet wiec czego chciec wiecej...

1
  • #15 31 Lip 2010 13:19
    adek755
    Poziom 13  

No tak - na to też wpadłem, ale niestety nie mam tyle funduszy żeby zmienić i wzmacniacz i głośnik/skrzynię.

Przypominam - mam 2 drogi:

Owszem - może nie jestem melomanem, ale ten bas z B30 jest głośny i niski i o to mi w sumie chodzi - bez charczenia. Pytanie tylko czy mój wzmacniacz jest na tyle dobry, żeby zabrzmiało to jak u kumpla na Magnacie Edition Two - prośba z poprzedniego posta o porównanie wzmacniacza - mojego Kenwooda i kumpla Magnata - czy ten Kenwood jest dużo gorszy? A może wogóle nie jest gorszy? O to mi chodzi ;).

0
  • #16 31 Lip 2010 13:25
    sanders156
    Poziom 35  

Musisz zrozumiec ze sa to oceny subiektywne , gdybym mial zgadywac i kupowac w ciemno kupilbym kenwooda ale ktory jest lepszy dla ciebie nie wiem , to ty masz mozliwosc porownac z kumplem i wyciagnac wznioski jak B30 ci odpowiada to go kup i wszystko

1
  • #17 31 Lip 2010 13:29
    adek755
    Poziom 13  

Rozumiem że wzmacniacz ma wpływ nawet na barwę tonu, ale chodzi mi tylko o porównanie możliwości tych wzmacniaczy, możliwości... napędzania głośnika.

Chodzi o to że rozumiej jedynie punkty "wymiary" i "moc RMS", dlatego proszę kogoś kto się zna o rzucenie okiem na te parametry i porównanie ich - który wzmacniacz oferuje lepsze parametry mocy dla subwoofera.

0
  • #18 31 Lip 2010 13:40
    sanders156
    Poziom 35  

A mi chodzi o to ze masz kumpla ktory ma tego suba i macie jeden jak i drugi wzmak wiec dlaczego ktos po suchych danych ma ci mowic co jest lepsze skoro mozecie sie ustawic wypic piwko pozamieniac wzmaki i posluchac tego suba na jednym jak i drugim wzmaku i wyciagnac wnioski

Dodano po 2 [minuty]:

Magnat i kenio maja zblizona moc DF ani w jednym ani drugim przypadku nie jest podany

1
  • #19 31 Lip 2010 16:34
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    A mi chodzi o to ze masz kumpla ktory ma tego suba i macie jeden jak i drugi wzmak wiec dlaczego ktos po suchych danych ma ci mowic co jest lepsze skoro mozecie sie ustawic wypic piwko pozamieniac wzmaki i posluchac tego suba na jednym jak i drugim wzmaku i wyciagnac wnioski

No właśnie... Gdyby było to możliwe zapewne nie było by wogóle tego tematu. Tymczasem znajomy wyjechał do pracy i wraca dopiero we wrześniu...
    Cytat:
    Magnat i kenio maja zblizona moc DF ani w jednym ani drugim przypadku nie jest podany

Dzięki, na coś takiego liczyłem.

Ktoś może się wypowie, którą opcje lepiej wybrać:
    Przypominam - wzmacniacz to Kenwood KAC-626.

0
  • #20 31 Lip 2010 17:05
    sanders156
    Poziom 35  

Jak nie szukasz bezsensownego tluczenia basem to pod twoj wzmak idealnie by sie nadal GMS 250 w skrzyni closed a jak nie ten to tak czy inaczej ze wzgledu na nie dostatek mocy proponuje glosnik okolo 150wat RMS

1
  • #21 31 Lip 2010 17:48
    adek755
    Poziom 13  

Dzięki za konkretną odpowiedź. Też mi się tak wydaje, chodź boje się też, że bas ze 150W będzie dla mnie zbyt cichy... Nie można co prawda wymagać od 25cm/150W potęgi mocy, ale zastanawia mnie czy lepszy bas uzyskam poprzez wsadzenie dobrze dobranego głośnika 150W RMS czy może mocniejszego niż wzmacniacz 250W RMS (np. B30 skrzynie)... Hmm takie pytanie właśnie chciałem zadać od początku. :)

Cytat:
    w skrzyni closed

closed to ja może i mam, ale raczej nie skrzynię a zabudowę. Nie wiem czy ten typ budy dla głośnika się nada, znajomy od B30 mówił że średnio mu się to widzi. A i jeszcze kwestia - czym polecacie uszczelnić tą zabudowę - widać drobne szpary na zdjęciu jakby się przyjrzeć. Co do 3 zdjęcia - tyle właśnie miejsca jest "w" tej zabudowie. Oczywiście od strony karoserii są maty bitumiczne a zaraz za głośnikiem troche waty.
    http://www.bankfotek.pl/image/710149.jpeg

0
  • #22 31 Lip 2010 17:56
    sanders156
    Poziom 35  

Pamietaj ze glosnik nie ma moc sam w sobie i to nic nie zmienia ze kupisz glosnik 250wat skoro dostarczysz mu tylko 150wat , co do zabudowy to kwestia czy ona tworzy zamknieta ze wszystkich stron szczelna komore bo wlasnie taka musi byc nie ma sie nawed odrobina powietrza z nij wydostawac , skrzynia musi miec okolo 20litrow pojemnosci czy tyle jest to na oko nie zmierze , i wlasnie nie rozumiem czy ta zabudowa po zdjeciu jej ze scianki bagaznika ma 6scian czy z tylu nnie ma sciany ??

1
  • #23 31 Lip 2010 18:13
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    Pamietaj ze glosnik nie ma moc sam w sobie i to nic nie zmienia ze kupisz glosnik 250wat skoro dostarczysz mu tylko 150wat

Też tak myślałem, do czasu aż właśnie nie usłyszałem zestaw u znajomego Magnat Edition Two i B30. Dźwięk był zadziwiająco dobry i głośny. No ale tą kwestię już omawialiśmy.
    Cytat:
    i wlasnie nie rozumiem czy ta zabudowa po zdjeciu jej ze scianki bagaznika ma 6scian czy z tylu nnie ma sciany ??

Nie, na tym polega zabudowa, że tworzy ją karoseria samochodu i jedna ściana. Jak wspomniałem - karoseria obita jest matami bitumicznymi, a we wnętrzu zabudowy jest troche waty. Czyli odkręcając, zdejmujemy jedynie "płytę" przykrywającą a nie skrzynię w formie całości.

0
  • #24 31 Lip 2010 18:22
    sanders156
    Poziom 35  

No i tu masz podstawowy blad tak zrobion zabudowa sie nie nadaje , musi byc to zamknieta szczelna obudowa zazwyczaj robi sie poprostu plaska skrzynke na wzor wneki albo korzysta sie z zywicy bo w takiej postaci jak jest to nie ma prawa dobrze zagra , swisty szumy itp. sie pojwiaja bo glosnik nie ma srodowiska do poprawnego grania

Ok slyszales jak gra B30 pod tym magnatem ale jak bys uslyszal go pod wzmakiem 250wat i to dobrych wat to byc wiedzial o co chodzi

Dodano po 51 [sekundy]:

Sub ktory w tej chwili mam w samochodzie dostaje nawet nie polowe mocy jaka powinien i gra dobrze ale jak na testach dostal swoja moc RMS to bylo niebo i ziemia

1
  • #25 01 Sie 2010 09:55
    adek755
    Poziom 13  

No i teraz mnie zasmuciłeś :(. Oczywiście szpary trzeba wyeliminować - tego się spodziewałem - piszesz że żywicą? Gdzie ją dostać? Ta substancja jest najlepsza do uszczelnienia?

Druga sprawa - w przypadku mojej zabudowy, tylną ściankę ciężko by zrobić. "Głębokość" zabudowy wyniosła by wtedy około... 10cm, co przekładając później na pojemność, otrzymał bym jakieś... może 10 litrów.

Oddzielną skrzynię kupić to porażka, bo po to chciałem zabudowę - żeby audio nie zajmowało miejsca w samochodzie, no i wogóle nie mam już ścianki bocznej więc głupio by wyglądała taka płyta z dziurą 25cm...

Hmm no i co to zrobić...

0
  • #26 01 Sie 2010 10:44
    sanders156
    Poziom 35  

Zywica nie tyle co sie uszczelnia tylko robi sie z niej wyprofilowana tylnia scianke , jak ma byc lasdnie i ma grac jak powinno to mozesz na szrocie kupic boczna sciake i doprowadzic do wygladu zeryjnego a zabudowe zrobic na podlodze bagaznika ( podniesc bagazniki i zamontowac w nim woofer bo w tej zabudowie nie jestes w stanie wyeliminowac wszystkich szpar zeby skrzynia byla do niczego wystarczy ze plyta jest docieta nie dokladnie 2mm i juz jest zle skrzynia musi byc taka ze jak byc nalal do niej wody to ne ma prawa nawet kropelka z niej wyleciec w innym przypadku skrzynia closed/cisnieniowa przestaje spelniac swoje zadani i glosnik nie zagra , ja mam jeszcze inaczej zrobione mam skrzynie polaska ma glebokosc 20cm i jest docisnieta do foteli , jest na cala szerokosc bagaznika a od strony foteli mam wygospodarowane miejsce na wzmacniacz z reszta zobacz sobie sam , narazie nie jest obita bo sie nie zdecydowalem na subwoofer i nie wiem czy bede przerabial ja czy nie ale jakis poglad ci da , plus jest taki ze zadnych kabli nie widac ani wzmaka jest tylko widoczna skrzynia i zajmuje malo miejsca w calosci okolo 25cm z bagaznika trace a jak bedzie obite to gwarantuje ze bedzie estetycznie :D

http://www.strefacaraudio.pl/topic/10124-vectra-b-by-sanders156/page__st__20

1
  • #27 01 Sie 2010 11:04
    adek755
    Poziom 13  

Cytat:
    jak ma byc lasdnie i ma grac jak powinno to mozesz na szrocie kupic boczna sciake i doprowadzic do wygladu zeryjnego

No niestety nie da rady, bo boczna ścianka nie jest wyjmowana, trzeba było ją wymontować metodą "destroy", nawet wyciąć się jej ładnie nie dało... Tak więc nie ma szans że gdzieś bym ją znalazł.
    Cytat:
    zabudowe zrobic na podlodze bagaznika ( podniesc bagazniki i zamontowac w nim woofer

Hmm ciężko by tam było, bo mam tam butle do LPG... kupa wnęk, szczelin, nieregularnych kształtów. Poza tym nie mogę sobie pozwolić aż na taki fenomen CA że będzie w bagażniku wystawka... Potrzebuje go nieraz żeby przewieźć różne rzeczy, nieraz narzucam koc na zabudowę i wzmak i cały bagażnik jest zawalony.
    Cytat:
    w tej zabudowie nie jestes w stanie wyeliminowac wszystkich szpar zeby skrzynia byla do niczego wystarczy ze plyta jest docieta nie dokladnie 2mm i juz jest zle skrzynia musi byc taka ze jak byc nalal do niej wody to ne ma prawa nawet kropelka z niej wyleciec w innym przypadku skrzynia closed/cisnieniowa przestaje spelniac swoje zadani i glosnik nie zagra

Fakt... Powiem szczerze, że otwierając tą zabudowę dostajemy się także do klosza lampy tylnej, także są tam żarówki i wogóle mnóstwo szpar, "korytarzy" itd ... :( hmm czy na poważnie w skrzyni bez BassXPort i do głośnika "ledwo" 25cm/150W RMS potrzeba ciśnienia w środku skrzyni/zabudowy?

Dzięki sanders156 za pomoc. Zaraz pójdę otworzyć skrzynię i strzelić pare fot, ocenisz czy można jednak było by coś z tym zrobić. Bo ciągle liczę na tą zabudowę.

0
  • Pomocny post
    #28 01 Sie 2010 11:18
    sanders156
    Poziom 35  

ja mam glosnik w tej zabudowie 175wat i zapewniam cie ze jest potrzeba szczelna komora ;)

1
  • #29 01 Sie 2010 11:24
    adek755
    Poziom 13  

Ok, to ja lecę rozkręcić tą zabudowę i się zaraz okaże wszystko... ocenisz.
    Przez ten czas był bym wdzięczny jakbyś rzucił okiem na te 2 głośniki, a raczej ich parametry:
    Hertz jest niewiele droższy, ale jeżeli jest lepszy, jestem w stanie dopłacić. Widzę że GMS ma dużo większe pasmo częstotliwości, nie wiem jak to odbierać, będę wdzięczny za porównanie, bo ja nie potrafię tego ocenić :). Już napisałeś wcześniej krótko, że GMS nie jest niczym gorszy od Hertza, ale parametry widzę jednak różne, więc jeszcze chcę ostatecznie się upewnić czy jakby co brać tamto (*PW)

0
  • Pomocny post
    #30 01 Sie 2010 12:04
    sanders156
    Poziom 35  

Mi bardziej sie podoba jak gra GMS , miekki miesisty , hertz gra bardziej twardo , roznia sie pasmem przenoszenia ale i tak subwoofer gra do okolo 80-100Hz wiec wszystko co ponad ta granica nie jest istotne

Ale wroce jeszce do twojego Rainbow powiedz czy jak masz glosnik odpiety od wzmaka i nacisniesz na membrane tak mniej wiecej na jej srodku to schodzac w dol pojawiaja sie jakies dzwieki typu ocieranie ?? Bo gorzej jak sie okaze ze twoj glosnik jest sprawny a wszystkie problemy wynikaja z obudowy

Dodano po 1 [minuty]:

Mozesz jeszcze wyjac glosnik z zabudowy postawic go na magnesie i puscic muzyke nie jakos super glosno ale zeby zobaczyc czy jak pracuje bez obudowy to pojawiaja sie dziwne dzwieki....

Rob foto ja ci odpisze za jakies czas bo musze furke posprzatac :D

1