Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 130KM 2001r - Po wymianie oleju kontrolka MIN OLEJU.

saszka877 20 Jul 2010 10:14 7185 6
    saszka877
    Level 2  
    Witam mam problem z AUDI A3 130KM ROK:2001, sprawa wyglada nastepujaco, wymienilem olej przy 170 tys - olej oczywiscie najlepszy jaki jest do grupy VW, i po jakims czasie zaczely sie problemy po przejechaniu "x" kilometrow a doladnie po ok 1 godzine od wlaczenia silnika i jazdy wyskakuje mi MIN OLEJU (olej oczywiscie jest, sprawdzam co 100km i stan jest mozna powiedziec 4/5 na bagnecie) po wlaczeniu kontroli o ktorej wspomnialem robie tak:
    - staje od razu na poboczu,
    - podnosze maske i wycigam bagnet na ok 1 cm i patrze na deske i po ok 15-30 sekundach "MIN" znika
    - gdy zniknie bagnet powraca na swoje miejsce i jade dajel, w trakcie tego calego zajscia silnik pracuje normalnie, temperatura 90 stopni, obroty tak jak powinno byc,
    - nastepnie jade ok 30 min i wylaczam silnik i na drugi dzien jade w trase i to samo sie dzieje tylko ze nie po godzinie tylko juz po 30 min bo dnia poprzedniego zrobilem bo wyciagnieciu juz 30min jazdy i lacznie jest ok 1h, i czynnosc powtarzam staje wyciagam gasnie jade dalej,

nie mam pojecia co sie moglo stac wychodzi na to ze w misie "cos" robi cisnienie i podnosci olej a po wyciagnieciu bagnetu wszystko wraca do normy

chcialbym nadmienic ze samochod byl sprawdzany na komuterze - 0 bledow, poza tymczyszczona byla odma
    Dzidzia85
    Level 12  
    odłącz akumulator na parę minut, może się zresetuje
    saszka877
    Level 2  
    juz bylo to robione, wydaje mi sie ze cisnienie robi i po prostu wypycha olej a jak wyciagne na moment bagnet to wszystko wraca do normy
    Dzidzia85
    Level 12  
    gdyby faktycznie było takie ciśnienie o jakim piszesz to samo bi ci bagnet wypychało
    tdi-vag
    Level 21  
    uszkodzona krańcówka maski ...
    saszka877
    Level 2  
    co uszkodzone?>?
    carrot
    Moderator of Cars
    Switch w zamku klapy :)
    Wyciąganie i wkładanie bagnetu nic nie ma do tego, liczy się otwarcie maski na chwilę