Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor plazmowy 42cale - do 2000-2500zł

20 Lip 2010 10:28 1905 3
  • Poziom 2  
    Witam,

mam pytanie - chce kupić telewizor plazmowy ok 42cali

zastanawiam się nad modelami: PANASONIC TX-P42S20 i LG 42PJ550

czy ktoś jest może użytkownikiem, albo może coś powiedzieć o tych modelach, ew. może ktoś ma jakiś inny pomysł...?

odległość od ekranu: 3-4m
    jak słońce świeci w pokoju: dosyć jasne (z lewej strony telewizora)
    Jak duży jest pokój: 4-5,5m
    jakie programy najczęściej oglądasz: różne
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
    preferowana wielkość telewizora: 42cale
    preferowana marka: obojętne
    czego nie lubisz w telewizorach: -
    jakie urządzenia będą podłączone: za kilka miesięcy kino domowe
    jaki masz sygnał: cyfra+
    ma stać czy wisieć: wisieć
    jaka klasa cenowa: 2000-2500zł (ew. do 3000zł)

z góry dzięki za odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Może i faktycznie zdecyduję się na 46cali - z kanapy czy fotela jest nawet 4m - z tym że np. dziecko zazwyczaj ogląda z trochę bliższej odległości... ja też nie zawsze z jednego miejsca...

Różnica pomiędzy panasonic'iem a sharp'em jakieś 600, 700zł - czy warto wydawać więcej na podświetlenie led? chodzi mi o jakoś obrazu i "przyjazność" dla oczu? czy telewizor led nie ma tej wady co lcd odnośnie kąta oglądania?

jeśli chodzi o różnice w poborze prądu jest to ok 120zł rocznie (przy 4 godzinnym dziennym oglądaniu...)czyli żeby się zwróciła różnica w cenie zakupu trzeba ok. 5 lat...pod tym względem chyba nie warto....

co oznacza "poproś o prezentację w domu" jest w ogóle taka możliwość w sklepach? choć chyba nawet jak jest to musiałbym kupić z jakiegoś "stacjonarnego" sklepu gdzie ceny są o jakieś 30-40% wyższe...
  • Poziom 1