Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podlaczyc imitacje alarmu

nomek24 20 Lip 2010 11:05 3028 5
  • Relpol
  • #2 20 Lip 2010 11:28
    diadem
    Poziom 12  

Musisz znaleźć 2 napięcia. Pierwsze to 12V obecne na stałe a drugie to 12V obecne po przekręceniu kluczyka stacyjki. Twój pseudo alarm to nic innego jak dioda migająca, więc nie przepłacaj, kup za złotówkę w elektroniku, potrzebujesz także stycznika z cewka 12V, ze złączem stale zwartym. Podłączasz w ten sposób, że cewkę sterującą podłączasz do napięcia po stacyjce, a złącze stale zwarte w przypadku braku napięcia do 12V obecnych na stałe oraz diody. Wtedy masz cały czas diodę mrugającą do momentu aż nie przekręcisz kluczyka, napięcie ze stacyjki rozewrze styki przekaźnika i dioda zgaśnie.

0
  • Relpol
  • #3 20 Lip 2010 11:43
    nomek24
    Poziom 2  

diadem napisał:
    Musisz znaleźć 2 napięcia. Pierwsze to 12V obecne na stałe a drugie to 12V obecne po przekręceniu kluczyka stacyjki.

Tylko nie wiem gdzie mam znaleźć te 2 napięcia?

0
  • #4 20 Lip 2010 11:48
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Żaden przekaznik potrzebny nie jest. Plus diody łączysz z plusem akumultora a minus ze stykiem "po stacyjce". Po wyjęciu kluczyka obwód diody zamyka się do masy przez odbiorniki działające po włączeniu zaplonu. Zreszta temat był już bardzo szczegółowo omowiony na elektrodzie, ale jakoś na telefonie nie mogę znaleźć :(

1
  • #5 20 Lip 2010 11:51
    nomek24
    Poziom 2  

ja mam taki schemat, ktory dostałem od sprzedawcy

Złoty -plus po zapłonie wiązka stacyjki lub na skrzynce bezpieczników, złoty z czerwonym paskiem -plus stały (akumulator, instalacja)

ale nie wiem gdzie to podłączyć

0
  • #6 20 Lip 2010 15:44
    465208
    Użytkownik usunął konto