Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lodówkę kupić podobną do Mińsku 11?

20 Lip 2010 16:47 5210 9
  • Poziom 2  
    Chciałabym pomóc rodzicom, którzy po ponad 30 latach pozbyli się Mińska 11 i szukają czegoś nowego. Obejrzałam milion lodówek, ale muszę się zwrócić o pomoc, bo zwyczajnie się na tym nie znam. Generalnie sytuacja jest taka, że moi rodzice po prostu uwielbiali Mińsk 11 i byłoby idealnie, gdyby mogli kupić identyczną nową lodówkę, ale to już się raczej nie uda. Dlatego szukam czegoś podobnego, dużej lodówki (tzn. szerokiej i głębokiej, a niekoniecznie wysokiej). Najlepiej takiej tradycyjnej, którą moi rodzice mogliby sobie co jakiś czas sami rozmrozić, wyjąć wszystko ze środka, a potem włożyć (można jeszcze w ogóle kupić lodówkę, która nie ma automatycznego rozmrażania???). Najlepiej, żeby była jednodrzwiowa (tzn. zamrażalnik w środku), a już na pewno nie taka z zamrażalnikiem z szufladami. Najogólniej mówiąc szukam czegoś chociaż trochę zbliżonego do Mińska, bez bajerów, no frostów i tej całej reszty i byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Gdyby ktoś miał do odsprzedania sprawnego Mińska to też proszę o wiadomość ;)
    Dzisiaj trafiłam nawet na szwajcarską stronę i znalazła lodówkę Sibir, która wizualnie nawet moim rodzicom pasowała, ale w Polsce jest chyba nie do kupienia.
    Aha, w nowych lodówkach moim rodzicom najbardziej nie pasuje to, że szklane półki są cały czas zaparowane albo mokre i że najniższa możliwa temperatura i tak jest dosyć wysoka.
    Istnieje w ogóle lodówka, która chociaż w części pasowałoby do mojego opisu czy potrzebuję cudu? :)
  • Poziom 29  
    Proponuję na rosyjskich forach internetowych przedstawic problem,napewno pomogą.Co do Mińska 11,bardzo dobra lodówka,swego czasu przywiozłem kilka sztuk będąc jeszcze w dawnym ZSRR na tzw.Kontrakcie.Można rownież przy odrobinie szczęścia trafić na niezły egzemplarz w komisach sprzętu AGD.Pozdrawiam ,życzę szczęścia w poszukiwaniach
  • Poziom 26  
    Muszę cię zmartwić , dlatego że lodówek się już nie produkuje , w sprzedaży znajdują się chłodziarki lub chłodziarko-zamrażarki .
    lodówka miała zamrażalnik który trzeba było rozmrażać ...teraz jest najczęściej osobna zamrażarka....i osobna komora chłodziarki która sama się rozmraża i zamraża (nie wymaga prawie żadnej ingerencji klienta)
    potrzeba jedynie ze względów estetycznych co jakiś czas poprzecierać wnętrze chłodziarki (zależnie od upodobań obsługującego)
    Co do szklanych półek to za bardzo nie polecam i są modele (całkiem sporo) które mają półeczki druciane....
    pochodzić po sklepach i wybrać cokolwiek i tak będzie lepsze od Mińska
    przede wszystkim mniej energio-żerne
  • Specjalista AGD
    sujka5 napisał:
    Muszę cię zmartwić , dlatego że lodówek się już nie produkuje , w sprzedaży znajdują się chłodziarki lub chłodziarko-zamrażarki .

Produkuje, produkuje. To takie "niepłaczące" lodówki i żaden "no frost"... :D
    China to robi dla większości producentów. To segment z niższej półki modeli danego producenta.
    Prawie każdy producent ma w ofercie China... :D
    To takie małe lodówki, wielkości szafki kuchennej, o wysokości 80cm.
    Niestety Mińska11 nikt nie pobije... :wink:
  • Poziom 9  
    A co wysiadło w Mińsku? Nie wystarczy nowy agregat?
  • Poziom 26  
    skrynku a może podasz klika modeli skoro produkuje???
    Konstrukcyjnie podobnych do mińska.....
  • Poziom 2  
    mactronic1 napisał:
    A co wysiadło w Mińsku? Nie wystarczy nowy agregat?

No właśnie nic nie wysiadło, ale trzeba ją było bardzo często rozmrażać, kieszenie na drzwiach były przymocowane drutem, bo były połamane i rodzice uznali, że najwyższy czas ją zmienić. Kupili Liebherra i jak już był w domu to stwierdzili, że woleliby starego, połamanego Mińska, niż to cudo, ale niestety jak go kupowali to Mińska oddali panom od dostawy, czego później bardzo żałowali. W tej nowej lodówce bywało prawie 20 stopni i cały czas było w środku mokro, więc w końcu wymienili go na Sharpa SJ-300 SBE i jak na razie (nie chcę zapeszać ;)), ale wszystko jest w porządku. A moi rodzice są naprawdę bardzo wymagający, więc nawet ja jestem zaskoczona.

W ogóle, bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bo znając moich rodziców to jeśli znajdę im Mińska to jeszcze są go w stanie kupić :)

I tak właściwie to mam jeszcze jedno pytanie. Ten nowy Sharp jest BARDZO gorący po bokach, chociaż dookoła między szafkami i lodówką (chłodziarką ;)) są zalecane w instrukcji "luzy". Wiem, że chłodziarka musi którędyś się pozbyć ciepła, ale czy to jest normalne, że ona jest aż taaaka ciepła?
  • Specjalista AGD
    sujka5 napisał:
    skrynku a może podasz klika modeli skoro produkuje???
    Konstrukcyjnie podobnych do mińska.....

Napisałem, że Mińska11 nikt nie pobije.
    Ale poniżej masz tonę produktów chińskich, które należy rozmrażać co dwa tygodnie:
    http://www.euro.com.pl/lodowki,d3.bhtml
    :D

http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-sr-058.bhtml
    http://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gc-051ss.bhtml
    http://www.euro.com.pl/lodowki/amica-fm125-4.bhtml
    http://www.euro.com.pl/lodowki/mpm-mpm-110-cj-04.bhtml
    To tylko przykłady.
    Jak poszperasz głębiej, to więcej znajdziesz na innych stronach, włączając w to renomowane marki.
  • Poziom 26  
    większość to lodóweczki "turystyczne" a ostatnie dwa linki to odpowiedniki Mińska 5 a nie Mińska 11 ....... :(
  • Specjalista AGD
    sujka5 napisał:
    większość to lodóweczki "turystyczne" a ostatnie dwa linki to odpowiedniki Mińska 5 a nie Mińska 11 ....... :(

Starsi ludzie kierują się nostalgią. Rozmrażanie lodówki co dwa tygodnie, to jest to! :D
    Tak, jak uprawianie przysłowiowej marchewki na działce.
    Nie pisałem przecież, że Mińska11 nic nie pobije?
    Pisałem.
    Temat zamykam.