Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZWA6414W - bierze za dużo wody

Rychuu 20 Lip 2010 20:38 15195 3
  • #1 20 Lip 2010 20:38
    Rychuu
    Poziom 21  

Mam problem ze zmywarką jak w tytule. Na co dzień wystarcza mi program mycia szybkiego tzn. mycie, płukanie w zimnej wodzie oraz płukanie w gorącej wodzie. Od kilku dni zauważyłem dziwne objawy a mianowicie zmywarka wymyje, ale problemy pojawiają się przy płukaniu zmywarka pobierze wodę i zamiast zacząć płukać nic nie robi po kilku, kilkunastu minutach zaczyna ponownie brać wodę w taki sposób że się przelewa ale najciekawsze jest to że jak zabiorę jej trochę wody wytrę do sucha dolną podłogę w zmywarce i zamknę ją żeby kontynuowała to po chwili skończy cały program a naczynia są wymyte. Zmywarka jeden dzień potrafi wymyć od razu naczynia a drugi mieć problemy z ilością wody. Co prawda ostatnio bodajże stało to się jeszcze przed myciem wzięła wodę, po chwili od nowa ale po anulowaniu programu i wypompowaniu wody i ponownym włączeniu programu wszystko już poszło tak jak miało. Czy w zmywarce znajduję się jakiś czujnik poziomu wody czy tylko otwiera zawór na określony czas?
    Dodam że przed tym jak zaczyna pobierać drugi raz wodę to słychać charakterystyczny odgłos jakby wpuszczała powietrze zamiast wody tzn. zmywarka jest pełna wody i słychać chlupotanie w środku i dopiero po jakiś 5 sek. jak już normalnie woda leci na pewno nie jest to silnik. W zmywarce na programatorze poprawiłem wszystkie połączenia, sprawdziłem wszystkie przewody. I jestem w kropce bo nie mogę zrozumieć jak ona ocenia ile ma wody w sobie.

0 3
  • #2 20 Lip 2010 20:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Rozebrać, wyczyścić, przedmuchać przepływomierz.
    To jest to "coś" na wlocie wody, pod płaszczem wodnym się znajduje. Należy wyjąć zmywarkę z z zabudowy i odkręcić lewy bok. Poradzisz sobie.
    Na zdjęciu jest zaznaczona część 5830:

Zmywarka Amica ZWA6414W - bierze za dużo wody

Koniec tematu.

PS. Na te "bul, bul, bul", to przypomina mi się zatarta pompa myjąca. Elektronika działa tak, że pomimo braku sygnału z pompy, próbuje podgrzewać wodę.
    Stąd taki efekt.
    Standardem jest w tej maszynie sprawdzić również zawór 3W.

0
  • #3 20 Lip 2010 23:22
    Rychuu
    Poziom 21  

Ok rozebrane, wyczyszczone z kamienia oraz złożone.
    Dodam jeszcze że przy zmywarce grzebał już jeden fachowiec i chyba to wymienił bo kable są przylutowane na stałe, niestety nie popisał się umiejętnościami ponieważ zakleił dwa węże przelewowe z środka. Mimo to woda lała się dalej i w końcu uszkodził się silnik.

Silnik naprawiłem, wszystkie węże wymieniłem na nowe + opaski. No nic jutro będę wiedział czy wyczyszczenie przepływomierza coś dało. Dziękuje za pomoc.

P.S
    "bul, bul, bul" pojawia się tylko przy przestoju jak zaczyna pobierać na nowo wodę. W przerwie pomiędzy jednym a drugim pobieraniem wody nic się nie dzieje, grzałka nie grzeje. W silniku wymieniłem oba łożyska, jedno z nich było zatarte tak że silnik w ogóle nie chciał wystartować.
    Zawór 3w tzn? Zawór odcinający dopływ wody jest sprawny.

Zmywarka Amica ZWA6414W - bierze za dużo wody Zmywarka Amica ZWA6414W - bierze za dużo wody Zmywarka Amica ZWA6414W - bierze za dużo wody

0
  • #4 13 Sie 2010 23:26
    Rychuu
    Poziom 21  

Ok, wszystko byłoby już w porządku lecz pojawił się nowy problem mianowicie po skończonym myciu, wypompowaniu wody itp zamiast zapalić się kontrolka koniec mycia to słychać jak buczy zawór który znajduje się w zbiorniku z solą. Soli jest dosyć - kontrolka się nie pali. Wiesz może czym to jest spowodowane?

Napisałem nowy post w celu podbicia tematu do góry ponieważ problem jednak nie został rozwiązany.

0