Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zavoli alisei tajemniczy przekaźnik

mosfet 20 Lip 2010 21:48 1993 1
  • #1 20 Lip 2010 21:48
    mosfet
    Poziom 25  

Witam.

Posiadam od niedawna auto (Fabia 1,2HTP 2005r)z odziedziczona po poprzednim właścicielu instalacją gazową. Instalacja pomimo, ze zrobiona w ASO 'od nowości' auta, wygląda bardzo niechlujnie np. komputer wrzucony luzem do skrzynki akumulatora) ale nie o tym :)

Powoli oswajam się z instalacją i jej budową. Mam w związku z tym 2 pytania do instalatorów.

1) Do komputera podłączony jest przekaźnik jest on podłączony na kablu długości około 20cm wychodzącym z wiązki komputera. Przejrzałem schematy i instrukcje od Zavoli, ale przekaźnika nie znalazłem. Czy ktoś wie jaką rolę spełnia? Któreś wyjście komputera okazuje się za słabe i trzeba je 'wzmocnić' ?

2) Obok komputera wisi na wiązce coś co wygląda jak nieobsadzona oprawka bezpiecznika samochodowego, czy jest to złącze diagnostyczne? Szukałem na alledrogo interfejsu do zavoli alisei i mawet ma je jedna firma z Krakowa, ale nigdzie nie mogę doszukać się u siebie złącza takiego jak na foto w aukcji interfejsu, czy czasami instalatorzy stosują nieoryginlane złącza?

Interface potrzebny mi do zmiany temperatury przełączenia na LPG - dzisiaj w zimy poranek przełączył się tak samo szybko jak zwykle a potem masakrycznie szarpał. Po przełączeniu na benzynę przejechaniu 1km i powrocie na LPG chodził już bardzo grzecznie.

3) Czy zna ktoś jakiś dobry warsztat LPG we Wrocławiu, gdzie mógłbym zrobić przegląd. szukam ludzi na wymarciu ( znających się na rzeczy i szanujących kulturę techniczną)

Pozdrawiam, dziękuje za pomoc i cierpliwość przy czytaniu.

1 1
  • Deimic One - Szkolenia
  • Pomocny post
    #2 20 Lip 2010 22:09
    manio123
    Poziom 34  

bez fotek trudno się jednoznacznie wypowiedzieć , przypuszczam, że przekaźnik służy do wyłączania pompy paliwa po przełączeniu na gaz. Interfejs należy do bardzo popularnych i obsługuje wszystki klony AEB( bo to taki faktycznie masz sterownik) czyli zavoli ale i omvl , romano itd orac wiele innych sterowników. Interfejs bez trudu znajdziesz na allegro. Tu zobacz jak wygląda (gniazdo ma 8 otworków , ale tylko 4 obsadzone kabelkami) wtyk 1 :
    http://www.pliki.drypa.pl/entry-50b8560e0f95aabdef0d0cece47049be.htm

0