Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja odgromowa - kosztorys

20 Lip 2010 23:27 8079 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się jak wyliczyć kosztorys instalacji odgromowej na bloku mieszkalnym do termomodernizacji?
    Wykonywałem takową ale odpłatną na innych zasadach. Teraz zaproponowano mi inny system rozliczenia, według przedmiarów i kosztorysu i nie do końca wiem jaki jest cennik tych usług. Mam projekt ale dostałem go nawet bez przedmiarów.
  • Poziom 42  
    Witam!

Więc zacznij od dokładnego obmiaru.
    Później należy wykonać kosztorys korzystając z odpowiednich katalogów.
    Jeżeli tego nie robiłeś to znaczy, że katalogów nie znasz i dlatego lepiej będzie poprosić o pomoc w sporządzeniu kostorysu osobę na tym się znającą.
    Bowiem jak mawiał mój niestety nieżyjący już kolega "Pieniądze nie są w robocie, ale w długopisie".
  • Poziom 2  
    OK.Dzięki teraz mogę się domyślać dlaczego projekt dostałe bez obmiarów a prezes chce żeby podać mu wycenę jak to mówią na wczoraj.Jedno pytanko jeszcze gdzie znaleźć ten katalog?
  • Poziom 42  
    Witam!

Prezes jest cwany.
    Nie wydając pieniędzy na kosztorys zrobi go rękoma wykonawcy. Dodatkowo będzie miał punkt wyjścia do ewentualnych negocjacji z kolejnym potencjalnym wykonawcą.

Ktoś reklamuje w necie coś nowego w tym zakresie. Jest chyba nawet jakaś ograniczona wersja do ściągnięcia. Nazywa się to Samolicz, czy jakoś tak.
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Samolicz poszedł do kosza na ise.pl.
    Reklamowany był też na forum budowlanym.

Katalogi do kosztorysowania to KNR 5-08 dla nowych instalacji i KNR 4-03 dla remontowanych.
  • Poziom 12  
    KNR 10 też czasami się przydaję. Korzystam z programu norma pro tam są wszystkie KNRy których potrzebujesz w połączeniu z cenami sekocenbudu.