Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51 enduro za wysokie obroty.

21 Lip 2010 08:55 2760 6
  • Poziom 20  
    Witam mam następujący problem z moim simsonem założyłem cylinder 50cm roztoczony na 60cm oryginał DDR ale wlot ma 16mm jak gaznik i nie da się ustawić wolnych obrotów .pali ładnie nie dusi się mocy trochę ma .po odpaleniu ma dość wysokie obroty zero reakcji na regulację iglicy czy śrubki na gazniku .wcześniej miał cylinder chyba polski 60cm wlot 18mm ale dzwonił i dziwnie pracował na nim ale wolne obroty były .dysze nie wiem jakie bo są zmasakrowane tak już go kupiłem .dodam że to elektronik 89r.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Lewe powietrze ? Sprawdź szczelność.
  • Poziom 20  
    Dokładnie nieszczelność była między gaznikiem a cylindrem a mam jeszcze jedno pytanie ile luzu może być max na wale i sworzniu tłoka chodzi mi tylko o luz na boki nie góra dół ,Po zdięciu cylindra korbowód lata trochę na boki i lekko się kantuje na tłoku też mam spory luz na boki .objawy są takie że strasznie dzwoni i coś w środku rzęzi .
  • Poziom 30  
    Jeżeli dzwoni, to może pierścienie do wymiany ? CO to znaczy kantuje ? Jeżeli ociera, to raczej do krzywy korbowód.
  • Poziom 25  
    Lekki luz korbowodu na boki musi być ok 2-3mm na wale, na tłoku może być troche większy. Kantować się nie może, dlatego może dzwonić. Możesz wymienić łożysko igiełkowe od strony sworznia i zobaczysz czy pomoże coś.
  • Poziom 20  
    Kantuje mam na myśli że nie chodzi równo na boki po łożysku igiełkowym tylko jak by igiełki były wytarte po bokach ,pierścienie mam nowe cylinder po szlifie z 50 na 60cm ddr, mam drugi wał nowy i tam nie ma ani grama luzu w żadną stronę niestety nie jest mój .
  • Poziom 9  
    A sprawdzałeś stan tulejki, która wchodzi do tłoka?